Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ikrek szoptatása és tejmennyis...

Ikrek szoptatása és tejmennyiség növelés?

Figyelt kérdés

1 hónaposak a babáim. Szépen gyarapodnak, anyatejes táplálással az első két hétben heti 230,250 grammokat híztak, ami nagyon jó viszont most mintha nem lenne elég már a tejem. 40-90 perceket is tandem szoptatok, de majdnem mindig éhesen jönnek le a ciciről ennyi idő után is, folyton ennék az öklüket. Fejek is, ez a szokás megmaradt a koraszülött osztályról. 3-4 óránként olyan 120-200ml jön le,van hogy kicsivel több. Van amikor cumisüvegből kapják a tejet, de szeretném már elhsgyni a fejést és csak szoptatni, szerintem már eléggé erősek lettek hozzá. Mind a ketten nagy étkűek, a B baba ma hajnalban 170ml-vel zárta az evést.. Onnan tudom, mert lefejt tejet kapott. De aggódok, hogy nem lesz elég tejem. Mit csinálhatnék még, hogy legyen még több? Iszok Laktoherbet, fejek is, ha van időm akkor 2 óránként is, nem siettem a szopit sem.

Valakinek még ötlete van? Azt olvastam, hogy 6 hét után már cseszhetem, mert nem fog növekedni a mennyiség :(



#tejmennyiség #Ikrek szoptatás
márc. 24. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Eszel elég szénhidrátot? Kenyér,kalács, nullás sör..Iszol elég folyadékot? 3-4 liter naponta?

Szoptatáshoz is készíts magadnak oda folyadékot,és kortyolgasd.


Én 2 évig szoptattam bogyók és csodateák nélkül. Viszont ettem rendesen.. 1.5x annyit,mint a férjem. Kb. De én fogytam folyamatosan a 2 év alatt,mert nagyon sok tejem volt.

Nekem ez jött be. Enni-inni.

márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél-igyál, legyenek sokat mellen. Ez a legjobb tejszaporító. A szoptatás
márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen feleslegesen fejsz. Az nem gyarapítja úgy a tejet, mint a szoptatás. Plusz idő, kínlódás.

Plusz ha a lefejt tejet cumisüvegből adod, még cumizavarosak is lehetnek.

Ha éhesek, tedd őket cicire, és ne szálljanak le róla éhesen, ne időre szoptass.

márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azt olvastam, hogy 6 hét után már cseszhetem, mert nem fog növekedni a mennyiség :("

6 hetesen van az első növekedési ugrás, érdekes lenne, ha utána nem növekedhetne. Akkor senki sem szoptatna tovább.

Nekem 6-8 hetesen állt helyre az elrontott szoptatásom.

márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért fejek még mindig, mert üvegből gyorsan esznek és a tandem szopi nagyon nehéz még nekem, illetve utálom.
márc. 24. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

“Van amikor cumisüvegből kapják a tejet, de szeretném már elhsgyni a fejést és csak szoptatni“


Miért akarsz szoptatni, ha nehéz, és utálod? A két dolog eléggé üti egymást…

márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

6!

1es válaszoló vagyok.

Talán azért,mert koraszülöttek,ikrek és a legjobbat akarja nekik? Ilyenkor a baba/babák az elsők,nem az anyuka kényelme.


Nekem mondták is, itthon és Pesten is a kórházban, hogy mindenképpen szoptassam a lányom. Ne adjak neki tápszert.

Biztos nem véletlenül...

márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#5


De a fejés is idő. Ezt megspórolnád, ha hagyod őket szopni. Idővel ügyesednek, hamarabb végeznek cicin.

márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrás.

Olvass utána, szoptatás igény szerint, majd ők szaporítanak maguknak tejet.

márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!