Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugye nem így kéne mennie a...

Ugye nem így kéne mennie a dolgoknak?

Figyelt kérdés
4 napja szültem császárral. A kórházban nem volt még tejem, hazaértünk bedurrant,kökemény, fáj, ég. Ha kézzel nyomom szivàrog.Sokszor kell nyomni akkor jön egy csepp,a fejésnél ugyanez. Nem spriccelve jön..nem nagy fokozaton fejek mert ígyis fáj a bimbóm,alig tudok szoptatni, így a lefejt tejet is odaadom neki. Hiába fejem és szopizik a mellem ugyanolyan.fél óra szívàssal mindkét mellből 30 ml se jön..Van hogy másfél órát szopizik, egyszerűen nem bírja a bimbóm,pedig használok bimbóvédőt mert a kicsi csak ezzel tud szopni, és sűrűn kenem is krémmel. A tejem citromsárga színű. Nem szoptatok rendszer szerint mivel a pici hasfájós. (Hétfő délben engedtek ki a kórházból, azóta nem is kakilt,büfizni is nagyon ritkán szokott,puki az megy) van hogy egy óra múlva felkel,megint adok neki cicit, aztán olyan is hogy végig alszik4-5 óràt,(fent van 3-at)olyankor màr felkeltem..szerintem nem is elég a tejem neki,de mégis elalszik rajta.
márc. 27. 04:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi volt tegnap a súlya este mikor a kórházba hazaengedték két napja.
márc. 27. 04:40
 2/10 A kérdező kommentje:
*kórhàzból. Azt sem tudom hogy ez normális -e..
márc. 27. 04:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De igen. Nekem is baromi nehezen kezdődött a szoptatás. A baba még keveseket eszik. Én korhazban orakig fejtem és csak 10-15-20 ml-ek jöttek nagyon el voltam keseredve. Sárga pedig azért mert kolosztrum. Egy teáskanálnyi is tele van rengeteg hasznos dologgal. Pisis pelenkákkal hogy álltok?
márc. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne stresszelj ennyire, latszik az irasodbol is, hogy tiszta ideg vagy. Kb. 2 hetes korara kell a babadnak visszanyernie a szuletesi sulyat. Igeny szerinti szoptatassal minden alkalommal, minden nyekkenesre tedd cicire, mert ugy fogja szaporitani a tejet. Fejni nem mindenki tud, nekem rengeteg tejem volt, 100 ml-nel tobbet egesz napos fejessel sem tudtam fejni. A szoptatas faj az elejen, normalis, tul kell elni, ha viszont nem mulik a fajdalom, erdemes szoptatasi tanacsadoval konzultalni, lehet, hogy a baba technikaja nem jo. Anyatejes babanal normalis az is, ha napi 8, es 8 nap alatt 0 kakis pelus van. Ha el szeretned kerulni a cumizavart, akkor a lefejt tejet ne cumisuvegbol add neki. Es megegyszer, nyugi, a babad meg nagyon pici. Ne meregesd, mert az iszsz-nel nem is ad ertekelheto eredmenyt a mindennapos meres.
márc. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatási tanácsadót hívj, segít
márc. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Kedden hajnalban szültem, szombat du indut be a tejem, mikor anyum megérkezett a tápszerrel, amit a biztonság kedvéért vetettem vele 😀 Addigra olyan lett a mellem, mint egy playmate-nek, hatalmasra nőtt, fájt, feszült, de mégsem indult a tejleadás, gondolom a stressz miatt, és azért ment utána egyből, ahogy megvolt a tápszer, mert megnyugodtam, hogy nem hal éhen a baba...

Próbálj te is megnyugodni, és ha lehet, várj még a pótlással, inkább tedd mindig cicire, sok kicsi sokra megy. Ha egyszer beindult, lehet fejni is fogsz tudni, de az sem baj, ha nem, az nem létszükséglet, a baba attól még jóllakhat.

Amúgy szerintem többet sírna, ha sosem tudn eleget enni és éhes maradna :)

A bimbódájdalom pedig sajnos normális, nekem mindkettő sebes lett már a kórházban, mégis kibírtam, mert a bimbóvédővel nm ment a babának... a Lansinoh krém bevált nekem, meg az is, ha egy csepp tejet elkentem rajta és hagytam megszáradni. De mikor érzékeny volt, akkor is inkább csak az első 1-2 szívás fájt, utána már alig.

Kitartást, menni fog, az a tej ott van benned, ha annyira feszít, valószínűleg csak fejben kell elérni, hogy ki is tudjon jönni! :)

márc. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejés előtt próbáld meg jó meleg vizes ruhával borogatni a melled, és masszírozd kicsit. Kitartást, később könnyebb lesz.
márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a biztató szavakat, Igen, valóban ideges vagyok, első baba,semmi segítségem nincs(nő), szoptatási tanácsó nincs itt, én vidéken vagyok, és gyanítom nem 5000.-és ez az időszak nem a gazdagságról szól..időközben tudott jönni a védőnő,sokat tudott segíteni. Azt mondta szomjazik a pici a pisis pelus alapján, és már volt széklete is. Megnyugodtam.
márc. 27. 12:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy újszülött egyedüli fogyadékigénye az anyatej vagy tápszer. Remélem nem azt mondta a védőnő, hogy vizet/teát adj neki.

Online is vannak szoptatási tanácsadók, van több kórházban is, ingyenesen, önmagában a vidéki lét nem zárja ki, hogy SZAKSZERŰ segítséget kapj. A védőnő és a gyerekorvos csak érintőlegesen tanul a szoptatásról, de nem olyan mennyiségben és mélységben, mint egy ibclc.

Van fb csoport is, ahol szakemberek segítenek. Szoptatástámogatás kérdezz-felelek a neve.

De ha fizetni is kell egy tanácsadásért, az is jóval olcsóbb, mint tápszerezni hosszú távon.

márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem,azt mondta ha a lefejt tej sem elég akkor adják neki 30 ml tàpit.

Megnézem akkor a YouTube-on,mert már két napja beléptem az említett csoportba,és még mindig nem hagyták jóvá..mire beengednek már nem lesz aktuális,mert sokat javult a helyzet a védőnő óta, már magától folyik a tej ha sír a gyerek, és a bimbóm se fáj úgy, és már nem vagyok annyira bedurranva se.

márc. 27. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!