Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen hamar növekedhet meg a...

Milyen hamar növekedhet meg a tej mennyisége, ha már apadásnak indult?

Figyelt kérdés

2 hónapos kislányomat állandóan szoptattam, órákon ketesztül és így is mindig éhen maradt, nem lehetett lerakni,nem aludt, csak mindig szopizni akart. Végült tápszeres lett és lefejt tejet kap,mostmár 3 hónapos, de akkor fejek csak amikor van időm. Kb 50 ml tej van reggel, a nap többi szakaszában 30 ml körül van.

A kislányom elkezdett aludni, nyugodtabb, nézelődik, nincs állandóan ökölbeszorítva a keze és nem keresi a cicit állandóan.Mikor ölbe veszem nyugodt és mosolygós.

Megérné visszahozni a tejem? Lekiismeret furdalásom van,amiért nem adom meg neki azt amire szügsége van; kb megbuktam a szoptatásban. Mikor éhes és adom neki a cumis üveget annyira keresi a cicit és mikor szopizni teszem olyan élvezettel szívja, csak hogy éhen marad 1 óra szopizás után is.

Nem volt kólikás baba, nem azért sírt állandóan, hanem az éhségtől.

Vagy ha egyszer elbuktam a szoptatásban adjak tápszert továbbra is, mert lehet nem vagyok olyan típus akinek sok teje lenne?

Sok gondon is átmentem az utóbbi időben a nagytesó miatt, ettől nem apadhat a tej?


ápr. 12. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg tápszer mellé adsz neki tejet is nincs gond. Csak idő kell neki hogy megszokja a változást. Enyém 2 éves koráig szopizott. Már rég nem szopizik és még mindig ciczni akar.
ápr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem napi 8-10 fejessel lett a szinte semmibol 400 ml. Mas meg fej napi ketszer es lejon neki 1 liter, szoval ez szerintem alkat fuggo is, de lehet szaporitani a tejet, csak sajnos fejni kell ezerrel.


En nagyon akartam, hogy kapjon anyatejet amig csak lehet, igy ezt az utat valasztottam, de nagyon melos, vegul 5 honap utan en is feladtam, mert nem birtam tovabb fizikailag. Azzal sincs baj, ha tapszeres, masodik gyereknel mar nem is csinalnam ezt igy vegig, de elsonel meg “volt ra idom”.


Nalunk amugy keson vettek eszre, hogy le van nove a nyelve, ezert nem szopizott hatekonyan. Mire megoldodott a problema, addigra mar cumizavaros lett es nem tudtam visszaforditani, ezert maradt a fejes.


Nalatok esetleg nem lehet ilyen gond? Kerdezd meg az orvost.

ápr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eddig sem azért sírt, mert éhes volt, hanem mert újszülött volt és a közelségedre vágyott. Egy 2 hónapos baba nem azért szopizik szinte egész nap mert éhes, hanem mert akkor legalább a közeledben lehet. Úgy hívják 4. trimeszter.

Ha akkor fejsz, amikor kedved van, el fog apadni. Legalább 2,5-3 óránként kellene fejni, ahhoz hogy fenn tartsd a termelést, és éjszaka is legalább 2x. 4-5 nap alatt fel lehet szaporítani a tejet a babával, de akkor ezekre a napokra nagyon mást ne tervezz, csak egész napos szopit. Szinte óránként tedd mellre, és ne adj tápszert neki. Mert ha azzal teleeszi magát, nem fog sűrűn cicizni. Ez csak döntés kérdése.

ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!