Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan dolgozzam fel azt,...

Hogyan dolgozzam fel azt, hogy nincs tejem?

Figyelt kérdés
Mindent megteszek azért, hogy legyen tejem, pedig a babám már 7 hetes. Első perctől tápszeres, mert nem lövellt be a tejem. A babám az első 3-4 hétben éjjel nappal cicin volt, de most már csak akkor fogadja el, ha aludni akar rajta. Pedig próbálom minél többször mellre tenni. Házi praktikákat mind próbáltam(köményesleves, sör stb...)Szedtem már az Urtica Urenst, ittam már Laktoherbet, Fitolacot, folyamatosan szedet a More Milket, de semmi. Folyadékot is sokat iszok. Óránként kínzom magam fejéssel nevetséges mennyiségért(30 ml jön össze egy nap!!), hogy azt is oda tudjam adni a babámnak, mert tudom, fontos anyagok vannak benne, amire neki szüksége van. Már annyira bele vagyok betegedve, hogy azt álmodom, hogy fejek, és rengeteg tej jön. Mit tehetnék még?
2009. jan. 6. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk megkérdezed a védönöt hogy ki van a környéken akitöl hivatalaosan tudsz tejet hozni. ne szégyeld, ha tényleg jót akarsz akkor ezt teszed. ha neked nincs akkor minek kinzod magadat ha van más megoldás.
2009. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, nincs összefüggés, ez olyan népi dolog, de vnekem Anyukám köménymaglevest főzött. Naponta megittam 2 litert és annyi tejem lett szó szerint6 a nulláról, hogy majd kidurran a mellem.
2009. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ugyanígy voltam, mint te. mikor abbahagytam a görcsölést, 5-6 hetesen, és elfogadtam, h tápival kell pótolni az anyatejgyűjtőből kapott tejet is, és abbahagytam minden csodaszert (még több mindennel próbálkoztam, mint te, de nem jött be semmi), azóta szép fokozatosan napi 300 ml-t tudok lefejni a napi 5 fejésből. nem sok, de majdnem a fele a babám adagjának. most 11 hetes. sok sikert! ha nem megy, fogadd el, sajnos van ilyen. én valóban tudom, milyen nehéz.
2009. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most úgy írom, hogy feltételezem, hogy mindent de mindent megtettél azért hogy szoptass:

Próbáld meg túltenni magad a dolgon és a babáddal, kettőtökkel foglalkozni. Abszolút anyatej és szoptatáspárti vagyok, de a mai tápszerek sem rosszak (lehet lepontozni) , ne emészd magad emiatt. Elég sok gyerek szépen felnőtt már tápszeren és túlélték :) A kettőtök kapcsolata nem ezen fog múlni, bár ha jól olvastam azért cucizni rádjár, tehát a kontakt is megvan.

Ha mindent megtettél ne legyen lelkiismeretfurdalásod, van amikor nem megy, sajnos a hormonok már csak ilyenek. Ami pedig a legfontosabb: NE HAGYD HOGY EZ TÖNKRETEGYE EZEKET A GYÖNYÖRŰ HETEKET , mert sosem jön már vissza ez a gyönyörű időszak.


Aki pedig beszól azt küld el a francba .)

2009. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 6. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia! A tápszer nem méreg, de szerintem akkor sem add fel! Talán pont az a baj, hogy még ezzel is álmodsz, próbálj meg nem rágörcsölni a dologra. Nekem is nehezen indult be, majd elképzeltem a testem és a gyermekem táplálását, mint egy természetes folyamatot, szoptattam, szoptattam, hittem benne és lett. Én nem tudok fejni pl semmit sem. Ezt nem tudom elképzelni, mert nem természetes:-D

Tudom, hülyén hangzik, de fejben dől ám el sokminden!!!!

Sok sikert!!!

2009. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Abszolút megértem, hogy sok tejjel álmodsz... Én is voltam így.

Ha a szoptatásra gondolsz, ne a tejre koncentrálj, hanem arra, hogy milyen csodálatos állapot ez így, összebújva a babáddal. Gyengédséget és szeretet adj neki, ezt tűzd ki célul, ne a tejet. Szerintem az is be fog indulni így. Ha nem, akkor is csek nyertek az együttlétekkel. Nem Te vagy az egyetlen, akinek kevés a teje, de a szoptatás nemcsak táplálás!!! Én sem tudtam fejni sosem, de a baba mégis tudott eleget szopizni, de én ebből sokszor egy cseppet sem láttam. Ne kínozd magad, annál nehezebb. Pótold, ha kell, ne problémázz rajta, csak élvezzétek a szopis perceket. Ez a legfontosabb.

2009. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!