Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mensi alatt elapad a tej?

Mensi alatt elapad a tej?

Figyelt kérdés
Honnan fogom tudni,ha elapad?
2010. dec. 27. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, hogy elapad. Nekem pl csak kicsit csökkent a mennyisége, de utána visszaállt.


Én onnan tudom, hogy fejem, mert nem szopik a babám.

2010. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hónapos volt, amikor először megjött, de nem apadtam el, még 11 hónapos korában is szopizott, aztán ő mondta, hogy nem kell neki a cici, de tejem az még lett volna, szóval nem a mensitől függött a dolog.
2010. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy honnan fogod tudni, hogy elapadt, nem tudom, mert én még szoptatok. Viszont 8 héttel a szülés után jött meg a menstruációm először, és én is csak kis csökkenést tapasztaltam, ami 2 nap után visszaállt. 4 hónapja szoptatok. Annyit esetleg észlelhetsz, hogy a babád is kevesebbet eszik, mert nem mindig szokták szeretni menstruáció alatt a tejet.
2010. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem szülés után 6 héttel már meg is jött, babám pedig nagyon tiltakozott ez alatt a szopi ellen...és így csökkent is a tej mennyisége sajnos. Aztán 2 hét múlva újra megjött, tisztára hormonzavarosnak éreztem magam, és kellett jó pár nap, hogy rendeződjön a helyzet, a dokim azt mondta, hogy 10 napig igyak 1000 mg-os C vitamin pezsgőtablettát, és attól jobb lesz a helyzet. Nem tudom miért, de tényleg jobb lett. S nem apadt el a tej. Sűrűbben próbáltam szoptatni, kislányom meg egyfolytában ütött-vert szopi közben olyan mérges volt (biztos nem ízlett neki), de megharcoltunk mindketten a tejcsiért, és szerencsére azóta is jól megy a szopizás. (Most lesz 3 hónapos)
2010. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem detto mint az utolsó válaszolónak, mensi, majd 2 hét múlva megint mensi, verekedés a babával stb. (és szintén 3 hónapos :) )

Átmenetileg igen, csökkent a mennyiség, gyakrabban kellett szopiztatni, ami nagyon nehéz volt éppen a rossz ízű tej miatt, de apadásról szó sem volt.

2010. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászom azt mondta, hogy gyakran csökken a tej mennyisége. Amúgy pár nap után nekem mindig visszaáll. Nekem amikor nagyon kevés van (tegnap egyszerűen nem volt tej a mellemben a nátha elleni ivott gyógytea miatt...), akkor kiköpte a mellem és hisztisen sírt. Pár óra múlva már picit tudott szopni azért.
2010. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!