Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltok, ha a baba nem...

Mit csináltok, ha a baba nem tudja kiszívni a hátsó tejet? Hogy érjem el, hogy azt is ki tudja szívni? 60-70et kiszopizik, és a maradék meg benne marad, mert akkor már csak dudizik, vagy szívja, szívja, de nem jön és hisztizik?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám.
2011. jan. 8. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejőgéppel kifejtem és a kifejt tejet adtam neki cumis üvegből.
2011. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az nem baj? Úgy értem nem szokik le a szopiról így hamarabb, ha üvegből is kap?
2011. jan. 8. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem tudja kiszívni a hátsó tejet? A cumit semmiképp sem ajánlom, cumizavarhoz vezethet, ill. "lusta" lesz tőle szopni. Milyen maradék marad benne? A tej nagy része szoptatás közben termelődik, a maradék mint fogalom nem nagyon értelmezhető. Ha úgy érzed, hogy szívja, és nagyon nem jön, akkor nyugodtan válts mellet, nem muszáj ragaszkodni az egy mellhez, ha csak nem rettentő hasfájós. Továbbá javaslom megnyugtatás miatt, hogy konzultálj egy szoptatási tanácsadóval. Fent vannak a neten elérhetőségek, szívesen segítenek.
2011. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy ő szopizik rajta, de nem jön neki semmi, ha meg fejem, még egy csomót ki tudok szedni belőle.
2011. jan. 8. 15:11
 5/6 xStefix ***** válasza:

Egyrészt légy türelmes és próbáld őt is nyugtatni, már amennyire lehet. Idővel megerősödik és megtanul erősebben szívni, de addig ki kell bírni valahogy..

Másrészt, szoptasd őt nyugodtan két mellből, mert ez is segíteni szokott megindítani a hátsó tejet. De! Arra mindenképp igyekezz figyelni, hogy ne csak az első tejekkel lakjon jól, mert az esetleg hasfájást okozhat. Konkrétan, próbáld meg így: hagyod az elsőn addig, amíg kb. a fél mennyiséget kieszi (talán mostanra már meg tudod saccolni, ez mikor van), utána átteszed a másikra. Ezen addig hagyod, amíg érzed/észleled a tejleadó-reflexet (remélhetőleg ezt is tudod már), majd utána nem sokkal, amikor kezd lanyhulni a babád szopása, visszateszed az elsőre. Elképzelhető, hogy így már könnyebben kijön a kezdő mell hátsó része is, mert a reflexek segítik.

Fontos, hogy ez csak egy általános javaslat - mindenképp a saját babádhoz kellene igazítanod a próbálkozást! Lehet, hogy már korábban át kell őt pakolgatnod, pláne, ha keveset szopik egyszerre vagy még gyengécske. Az is lehet, hogy nem fog neki tetszeni vagy neadjisten puffadni fog; ebben az esetben lehet, hogy vissza kell majd térni az egy mellesre.

Figyeld őt és próbálkozz, hátha valamelyik bejön. De lehet, hogy csak idő kérdése és nemsokára olyan lesz, mint egy kis morzsaporszívó. :)

2011. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én most ugyan ezzel a problémával bajlódom 8 hetes kislányommal és ezért szeretném megkérdezni idővel valóban javult e a dolog. Én attól félek esetleg a technikája rossz, bár amíg könnyen jön, addig tud szopizni!

Köszi előre is a választ!

2012. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!