Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tanítsam szopni babámat...

Hogyan tanítsam szopni babámat? (hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Hatalmas problémával küzdök. Babám már születése óta nem tud szopizni. Sosem nyitotta ki a száját rendesen, nem használta a nyelvét, nem mozgatja megfelelően állkapcsát a ciciről lévő szoptatáshoz. A kórházban töltött napok alatt 4-5 különböző csecsemős segített szoptatni, mert min. két ember kellett ahhoz, hogy a baba szájába betuszkoljuk rendesen a cicimet. Aztán szegénykém próbálta szívni, de olyan erőtlenül, hogy szinte semmi nem jött. A nyelvét sem használta. Odáig fajult a dolog, hogy aznap amikor kiengedtek a kórházból, délután itthon képtelenek voltunk felkelteni, csak lógott mindene, mint egy rongybabának, teljesen élettelenül, nem nagyon reagált az ingerekre, csikizésre. Egyből rohantunk egy gyerekkórházba, ahol azonnal infúziót kapott. Ott töltöttünk 3 napot mialatt szoptatni nem tudtam (hazarohangáltam és fejtem folyamatosan) míg a kórházban fokozatosan tápszerrel ill. a lefejt tejjel cumisüvegből etették. Végül is kiderült, hogy 3 napig éhezett az előző kórházban, hiába próbálkoztunk....

A gyermekkórházban cumisüvegből is két napig tartott míg megtanul inni (nem az ömlős cumisüveg van, hanem olyan amivel azért küzdeni kell). Már itthon vagyunk, a cumisüveg + fejés kombinációja remekül bevált, van annyi tejem, hogy fedezzem az igényét, Ő egyre többet eszik, gyarapodunk. Viszont gondolkozom azon, hogy szeretném visszaszoktatni a szopizásra. Próbálkoztunk már, minden egyes alkalom hatalmas küzdés, két emberes és ha sikerül is bekapnia, akkor sem tud annyit kiszopizni, hogy elég legyen neki, így pótlásra szorul. Próbálkozásunk során azt vettem észre, hogy megzavarodott teljesen, mert szinte cumisüvegből is elfelejtett enni, kezdhettük előröl azt is megtanulni. Védőnővel is próbálkoztunk, ő megállapította, hogy a baba nem használja rendesen állkapcsát, csak a szája elejével cummog. Tanácsra lenne szükségem, hogy mit csináljak ilyen helyzetben. Hagyjam a kialakult rendszert, hiszen így is az én tejemet kapja, vagy erőltessem a szoptatást ilyen körülmények mellett is? Ismer-e valaki olyan módszert amivel rá lehetne szoktatni a ciciről evésre?


2011. jan. 10. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én babám se tudott szopizni,mindig lefordult a ciciről,én bimbóvédővel szoptattam,azzal ment a dolog. Kb 4 hónapos volt már,amikor egyszer nem tettem fel a védőt,ment neki már akkor anélkül is, sőt el se fogadta utána a bimbóvédőt. De ha úgy látod egyszerűbb neki a cumisüveg, akkor add neki abból, a lényeg,hogy egyen.
2011. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is csak bimbóvédővel ment a szopizás, de az is csak 4hónapig. Nálunk az volt a baj, hogy teljesen be stresszeltem, hogy miért nem szopizik rendesen, én is fejtem folyamatosan, mindig rá voltam "feszülve", hogy minnél többet fejjek neki, és ez volt a baj. Ne aggódj, ha nem szopizik, ha nem tudsz neki eleget fejni, pótold tápszerrel, manapság már nagyon jók a tápszerek is!! A lényeg, hogy te ne aggódj ezen, a babának a legfontosabb, hogy te vele vagy, és nem egy idegroncs anyát akar, mint én is voltam. :-) Akkor inkább igyon cumisüvegből tejcsit, vagy tápszert, az mindegy, a lényeg, hogy jól lakjon és kiegyensúlyozott legyen!!! A fiem is túlélte, hogy nem anyatejet kapott, gyönyörűen fejlődik, nem hízott el, boldog lassan egy éves baba. Kitartás, ha nem megy ciciből, akkor nem megy. Bocsi, hogy saját történetet meséltem el. Szép napot!
2011. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szia,nekem kezdettől fogva kevés volt a tejem,így pótolnom kellett tápszerrel,így a babám alig akarta szívni a cicit,minden szoptatásnál rugdosott,rángatta a cicimet,2 perc múlva üvöltött és adni kellett a tápszert,de aztán egyre hosszabbodtak a cicizéssl töltött idők,kb 2 és fél hónapos kora óta már nem nyűg a szoptatás,szeret szopni és van is mit hál' Istennek.

Szóval szerintem minden egyes alkalommal mikor éhes próbáld meg szoptatni,és lehet hogy hosszú hetek múltán de sikerülhet.Én annak idején soha sem gondoltam volna hogy a most 5 hós babám még bőven szopni fog!

Ne add fel,próbálkozz,én ezt tanácsolom:)

2011. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hatalas gratuláció azért, hogy fejéssel, anyatejjel tudod táplálni a babádat.

Szerintem, mivel már védőnő és több csecsemős is nézte a babádat távgyógyítással nem kísérleteznék. Érdemes lenne esetleg még egy szoptatási tanácsadóval is felvenni a kapcsolatot, aki meg tudná nézni, hogy hogyan szopizik a babád. Ha a száját "nem használja rendesen" a kicsi esetleg valami gyermek gyógytornásszal, Dévényessel megnézetném, nem kötöttek-e az izmocskái a szájánál. Ezt már csak azért is érdemes lehet megnézetni, mert esetleg később a beszédfejlődésére is kihathat.

2011. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is az volt a gond az első babánál, hogy nem tudta rendesen bekapni a mellbimbóm és csak az elején cummogott és nekem is a bimbóvédő segített. Sajnos ezt később sem tudtuk elhagyni, de végülis nem okozott különösebb gondot végig ezzel szoptatni.

A második babánál szintén védővel kezdtük ugyanezen okból, de 3 hónapos korában szoptatási tanácsadó segítségével sikerült megfejteni, hogy miért szív így és a tanácsai segítségével letettük a védőt is.


Én mindenképp felkeresnék a helyedben egy szoptatási tanácsadót, aki segít neked megtalálni a "szopihiba" okát és segít neked kiküszöbölni azt.


Én is gratulálok, hogy még így is anyatejes a babád, a fejéshez nagyon sok kitartás és elszántság kell, ügyesek vagytok!

2011. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

hát, én enm tudok jót mondani. lányom 32hétre született. nem lehetett, majd aztán nem is tudott cicizni annyira pici és gyenge volt. kb.6-7 hetes lehetett mire szopizni tudott, de akkor is olyan 30-40 millit, míg üvegből akkor már 60-70 milliket evett. csak küszködött meg bealudt szegénykém. én rontottam el mert úgy voltam vele ha annyit szenvedett az élete elején (3 hét PIC osztály, majd ismét kórházban is volt 6 hetesen újra), szóval úgy voltam vele, legalább a hamiért ne kelljen küzdenie. így fejtem neki töretlenül. aztán hiába próbáltam ciciztetni, ellenkezett és begurult mert nem úgy jöt a ciciből a tejcsi mint az üvegből. aztán kb. 3 hónaposan csak akkor tudtam szopiztatni ha hajnalban felkeltetem, akkor annyira nem volt éber, de be is aludt. most 5 hónapos múlt és már régen cicizett, egyszerűen megszokta az üveget. van hogy még cicire rakom, de csak üvöltés lesz belőle. 4 hónapos volt mire pótólni kellett az anyatejet napi egy tápszerrel. aztán 4,5 hósan kétszer. most ugye 5 hónapos múlt, márcsak napi 1-2-szer tudok fejni :( szerintem max 1-2 hét és annyi az anyatejnek. éppen ma gondolkodtam rajta hogy én rontotam el, valahogy csak rá kellett volna venni a cicizésre. de annyira sajnáltam szegénykémet, így is küzdenie kellett az életéért mikor megszületett :(


szóval nekem nem sikerült visszaszoktatni.

2011. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok, hozzászólást, történetet tanácsot.

Ma megint megpróbáltuk, de nem nagy sikerrel. 25 perc alatt összesen 30-at evett, ami kevés, mert üvegből 80 simán lemegy. Aztán alig evett valamit üvegből, majd egy óra múlva fent volt és követelte a kajcsit. Végül oda jutottunk, hogy az egész napi ritmusunk felborult, mert így amikor kéne kevesebbet eszik a kelleténél és egy óra múlva követeli a hiányzó mennyiséget.


Sajna közben rájöttem, hogy a legnagyobb baj velem van. Annyira megviselt a kórház, az hogy érzetem, hogy baj van és mégsem tudtam mit csinálni, aztán, hogy újra kórházba kerültünk, hogy egyszerűen érzelmileg szoptatás közben azt érzem, hogy nem jó ez így nekünk, nem biztos, hogy megeszik annyit amennyit kell és folyamatosan zokogok közben és azt érzem, hogy nem jól van ez így. Nem érzem biztonságosnak, míg a cumisüveges megoldást igen. És az agyam tudja, hogy a babámnak a cicizés a legjobb, de minden idegszálam ellenkezik ellene. Azt hiszem nekem kéne tanácsadó és lélekbúvár, hogy ezt le tudjam küzdeni.


De elhatároztam, hogy holnap megpróbáljuk újra, és próbálkozunk amíg lehet. Hátha én is átlendülök a sok sok érzelmi stresszen, ami a kórházban ért. (ez külön történet)

2011. jan. 10. 19:46
 8/14 anonim ***** válasza:

17:42-es vagyok.

Nálunk a bimbóvédő elhagyása ugyanezt okozta. Nem tudta rendesen kiszívni a baba a tejet és egy óra múlva megint éhes volt, napi 10-12 szoptatás tuti megvolt, de aztán 2-3 nap alatt lecsengett ez, megtanulta hogyan kell csinálni és 1 hét múlva már nagyjából 3 óránként evett. Nálunk is borította a napirendet, ami a nála nem sokkal idősebb tesója miatt elég gázos volt :)

Szóval kitartás, szerintem a bimbóvédő még megérne egy próbát, egy szopitanácsadó meg pláne, ő talán a lelkedet is helyre tudná tenni picit, mert ezen nagyon sok múlik!


Engem nagyon érdekelni mi hogy volt a kórházban és hogyan élted meg érzelmileg a dolgokat. Persze csak ha van kedved mesélni róla :)

2011. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
még azt akartam kérdezni, hogy milyen testhelyzetben szoktad próbálni a szopit?
2011. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van remény, igen.

Én így jártam: a babám sárga volt, és ezért nem akart nagyon enni. Mindent kipróbáltam, akkor sem. A szoptatási tanácsadó, meg a védőnő is állította, hogy nem elég hosszan és nem gyakran van mellen. Aha, 50-60 percet volt a cicin, és szinte csak aludt rajta (mindezt úgy, hogy a 2,5 éves lányom szó szerint a fejemen ugrált közben.) Fejtem, és itattuk. Nem adtam neki cumisüveget. A poharazás nekem nem ment, mert sok mellément, és nem volt annyi tejem, hogy kiborogassam. Én először szoptattam, majd fejtem, és fecskendővel nyomtam a szájába. Szó szerint órákig tartott az etetés. Már mindenki hülyének nézett. Mondták is, hogy fejjek, és kész. De én sokáig akarom szoptatni, tudom, hogy egy egy éves gyereknek már nem fejnék napi 6 alkalommal.

Hívtam szoptatási tanácsadót is, nem tudtak okosat mondani. Én tudom, hogy túl gyenge volt szopni, de ők állították, hogy egy 4 kg-os gyerek nem lehet gyenge. Cumisüveget nem kapott, de kitalálták, hogy talán a játszócumi zavarta meg, úgyhogy még azt is elvettük tőle. Egy pokol volt, de tényleg.

Az tudom, hogy baj volt, hogy nekem az átlagosnál jóval nagyobb a mellbimbóm, és a gyerek fuldoklott tőle. Nem tudta folyamatosan szívni, mindig kiköpte, hogy tudjon levegőt venni. Így nagyon hamar elfáradt. Nekem is mondták a bimbóvédőt, de nem értem, hogy ez hogy segített volna a problémán, mikor azzal még sokkal nehezebb szívni. Szóval én is jól megkínlódtam vele. De 2 hónapos korában megtanulta, hogyan kell. Most 11 hónapos, és még mindig szoptatom.

Szerintem tedd el a cumisüveget, és próbáld meg kanállal, pohárral vagy fecskendővel adni neki a tejet. Nagyon időigényes, tudom, de később meghálálja. És etetés előtt mindig próbáld meg megszoptatni. Bele fog jönni.

2011. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!