Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámat hogyan...

8 hónapos babámat hogyan tanítsam ha nagyon sokszor nem figyel oda ha mutatok neki valamit?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell direktbe tanítani! Beszélj hozzá sokat, mindig mondd el, épp mit csinálsz, mit adsz rá, mit kap enni, stb. Ő még tapasztalati úton tanul,mindent megfigyel,ami körülötte zajlik. Az vésődik be a tudatába, amit maga is megtapasztal. Most ne várd még el tőle, hogy odafigyeljen számára érdektelen dolgokra, képekre! Játszatok, tevékenykedjetek együtt minél többet, engedd, hogy felfedezzen dolgokat, összefüggéseket!Ennél nincs jobb tanulási módszer :)
2011. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16.5 hónapos, de még ő sem figyel semmire. Ezért is csodálkozom, amikor azt írják, hogy ekkora gyereknek már kedvenc mesefilmje, könyve van...

Egyébként én is egész nap beszélek hozzá, látszólag nem foglalkozik vele, aztán pár nap múlva kiderül, hogy mégis figyelt. Ők még tudnak több dologra koncentrálni egyszerre, de ne azt várd, hogy úgy figyeljen a babád, mint az iskolások.:)

2011. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kb egy hete én is kérdeztem a tanítgatással kapcsolatban. Nekem is inkább a játékra figyel a 10 hónapos fiam, mikor próbáltam neki szavakat, képeket tanítgatni.Aztán most meg mutatok neki két állatos kockát, megkérdezem tőle, hogy melyik a cica? ő meg simán rámutat. Szóval ahogy a többiek is írták, nem csak akkor figyel/tanul, ha rádfigyel, hanem játék közben is raktározza az infókat!
2011. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!