Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még valaki, aki nem igény...

Van még valaki, aki nem igény szerint szoptatja a babáját?

Figyelt kérdés
Én igény szerint szoptattam a fiamat. Nem is volt gond, 3-4 óránként evett 110-130 ml-ket egészen egy héttel ezelőttig. Aztán ráált arra hogy 2-2.5 óránként eszik, de csak 60-70 ml-ket eszik, és nekem azóta lecsökkent a mennyiség. Mindenhol azt olvasom, hogy rakjuk minnél többször mellre a babát, az növeli a tejtermelést, hát nálam csökkentette. Most egy-két napja kivárom a 3 órát, és újra több termelődik. Akkor most hol az igazság?
2009. febr. 2. 06:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem irtad mennyi idős a babád. Lehet növekedési ugrása van, és még a tej nem igazodott a többlethez.

Én igény szerint szoptatok, de bevallom neked, sosem nézem mennyi az idő, csak ugy nagyjából, de ha nyügös, mindig megkínálom, mert lehet szomjas, stb.

Szerintem ne méregesd a picit, ha szopi után alszik, nem sír, nem nyügös, akkor jóllakik. Te sem eszel mindig ugyanannyit, tőle se várd el. Tudja a baba, mikor mennyi kell neki. Aztán egy idő után ugyis rááll a 3-4 órás evésre.

2 gyerekes anyuka

2009. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A babám két hónapos.
2009. febr. 2. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem se méregesd mondig, mert attól csak megbolondul az ember! És lehet egyik na többet, másik nap kevesebbet eszik. Ilyenkor tényleg lehet növekedési ugrás is! Előttem válaszolómindent tökéletesen leírt! Szoptass igény szerint! Lehet, hogy csak nyűgös, hozzádbújna, a cici nem csak a táplálék forrása, főleg ő még pici! Az én bám már majdnem 8 hós, és ő is sokat cicizik, nem mindig szopik!

Minden jót, sok tejcsit!

2009. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!