Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej gyűjtőbe mondták,...

Az anyatej gyűjtőbe mondták, hogy ha anyatejet adok, akkor fejés előtt be kell mosakodni, majd neomagnolvízzel, vagy ruhával is áttörölni, majd megszáradni. Hogy van?

Figyelt kérdés
Most akkor ebből a neomagnolból nem jut esetleg valami át a tejbe, mivel utánna már nem szabad mosakodni. Hogy van ez?
2011. febr. 5. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A neomagnol fertőtlenítőszer. Ha alaposan megtörölközöl, nem jut a tejbe belőle semmi.
2011. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hozzám is a gyűjtő járt, de nem neomagnol volt, hanem Claraszept folyékony szappan, azzal kellett kezet és mellet mosnom fejés előtt.
2011. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De itt nem szabad törölközni utána. Épp az a lényeg a lemosakodásnak.

A clarasept után lehet törölközni, vagy megszáradsz?

2011. febr. 5. 23:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Értem, nem is úgy gondoltam... megszáradsz a mosakodás után... Nem okoz gondot akkor sem a fertőtlenítőszer, hiszen nem nagy mennyiség.
2011. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Clarasept nekem is van itthon. csak a kezedet kell megmosni, vagy az egész felsőtested, karod, Te hogy fertőtleníted a fejőt? Mivel, Milyen gyakran?
2011. febr. 5. 23:42
 6/12 anonim ***** válasza:
A mellet és a kezet kell megmosni, hiszen ezek érintkeznek a tejjel. A mellszívót én kifőztem eleinte, utána vettem egy mikrós sterilizálót, az kényelmesebb volt.
2011. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja! Minden fejés után elmostam forró, mosószeres vízzel, majd alaposan elöblítettem, naponta fertőtlenítettem, általában este.
2011. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor kimegyek a fürdőbe, lemosakszom és bevonulok, majd félmeztelen? mert ugye már akkor nem lehet felöltözni. Hát ez jó, ha én és agyerek lakunk együtt, na de ha többen vagyunk, akkor mindenkit küldejk el addig, vagy sasoljak ki figyel oda? Vagy fejjek a fürdőbe? Én úgy szoktam, hogy ott ülök a gyerkőc mellett szopi után és fejek.
2011. febr. 5. 23:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy kisebb tálkában oldd fel a tablettát és készíts magad mellé egy tiszta törlőkendőt (én egy pelust vágtam 4 felé és azt használtam)! Ezt mártsd bele a fertőtlenítős vízbe és ezzel töröld át a melled, majd moss kezet vele! Így nem lesz kellemetlen félmeztelenül szaladgálni :) A szobában is megoldható :) Egyébként se kell teljesen levetkőzni a fejéshez, elég, ha a melled van kint, amiből épp fejsz...
2011. febr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, épp így csinálom.

Megtörlöm magam és megszáradok. te ingbe vagy? neked az nem ér hozzád, ha fejsz? vagy ennyi belefér még a sterilitásba.

Nekem csak a bajom, hogy avíz túl hideg, mert ugye nem minden fejés előtt oldok fel tablettát. Ahogy törlöm magam a hideg vizes ruhával, nagyon szar. Én hajnalba is fejek, éjjel meg megyek ki megmelegíteni, amúgy meg műanyag edénybe van a víz, nem önözgetem át lábasba. mennyire kell mégis ügyelni a sterilitásra?

2011. febr. 6. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!