Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? Más is átesett ilyenen?

Figyelt kérdés
Problémám a lehető legrövidebben:7 hónaposBabám van.Az első hónapban minden tökéletes volt a szopival,aztán kezdődött a kálvária.Kicsit kevesebb lett a tejci,megpróbáltam többször szopiztatni.Kb 10 alkalommal (nem túlzok)estünk át szopási sztrájkon, ami nagyon megviselt,de kitartással sikerült túljutni rajt.Amikor sztrájkolt,mindig elég lett volna a tj,aztán a "nem-szopás" hatására amire újra szopizott volna megint kevés lett,hiába fejtem.Ez így ment hónapokig.Odáig jutottunk a sztrájkok miatt,h csak akkor volt hajlandó szopizni, mikor félálomban volt.Ezt nehéz volt mindig kivitelezni,de nagyjából sikerült.5 és fél hónapsan kezdtük a hozzátáplálást,ami szintén szépen ment az elején,aztán 2 hétig nem fogadott el szilárd ételt,de szerencsére utána újra evett.Szerettem volna, ha 8 hónapos koráig 3 nappali szopi + 1 éjszakai megmarad.Egyhete azonban drasztikusan kezdett csökkenni a tejci,talán az idegeskedés miatt.1x szopizott éjjel,2x nappal de estére nem volt már.Ugye cicire rakni nem tudom gyakrabban,nem fogadta el!Fejtem,de nem lett több!Meg lehet kövezni,mindent kipróbáltam,nem ment,persze nyugodt nem voltam,talán ezért.Gondoltam kap tápszert,de nem hajlandó elfogadni a cumisüveget.Kanállal eszegeti,vagy pohárból megissza,viszont tegnap este szinte sugárban visszajött belőle.Lehet,h túl sokat adtam neki?Az idegesség fokozódot, s már amár úgy érzem,ebédre sem lesz elég a tejci.Ördögi kör ez.Nagyon szeretném szopiztatni,nem tudom mit tegyek.Már az összeroppanás határán vagyok,de igyekszem,h Ő ne érezzen belőle semmit!Amúgy nem igazán jelezte soha, ha éhes.Volt,h kíváncsi voltam mikor jelzi, s simán elvolt 6-7 órát kaja nélkül.Normális ez?Vannak gyerekek,akik ritkábban esznek?Amúgy 4200-zal született,most 8800g. 5 hónapig szépen fejlődött,aztán rendesen lelassult a hízás.Mit tehetnék? Biztosan én is hibát hibára halmoztam! Hogy javítsam ki? Köszönöm előre a segítséget!
2009. febr. 17. 09:02
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocs a hibákért,ideges vagyok! tj=tej

egyhete=egy hete

fokozódot=fokozódott

2009. febr. 17. 09:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ilyenkor más lassul a hízás, ez természetes és erről nem tehetsz, próbáld szoptatni reggel este és ha kell neki éjjel, és ha nem hisztizik hogy éhes nem érdemes marcangolni magad, ha nem megy hogy több tejcsi jöjjön mint írtad akkor sajnos kikell váltanod az étkezéseket és marad a szopi reggel este és ha kell éjjel én 3 hónapon keresztül tudtam napi 3-mal szoptatni és nem túl sok tejem volt. Fel a fejjel!
2009. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha nagyjából a saját szopitörténetünket olvasnám :)

Nálunk is állandó vendég a sztrájk, hol ezért-hol azért, teljesen kikészített vele.

Már egész kicsi kora óta figyelni kellett az órát, mert ha rajta múlott volna, akkor kb naponta 2x szopizott volna. Nekem nagyon sok tejem volt, literszám vitték a gyűjtőbe, tehát ezzel nem volt gond.

Most 7 hónapos és kb 6-7 hete eszik mást is, de csak mértékkel, nehogy bekavarjon a szopiba. Ennek ellenére múlt héten totál besztrájkolt megint, de annyira, hogy drasztikusan elkezdett csökkenni a tejem és bizony jobban meg kell dolgoznia a szopi elején a tejleadó reflexért. Fejni már nincs kedvem, egyszerűen belefáradtam.

Azt is észrevettem, hogy minél jobban erőltetem, annál kevésbé szopik :(

Múlt héten kibőgtem magam és úgy döntöttem, hogy itt az ideje annak, hogy igény szerint kezdjem el etetni a babám. Azóta demokrácia van, megkínálom cicivel, ha kell kell, ha nem, akkor szilárd. Ez kb 7 napja megy így, azóta kiegyensúlyozottak vagyunk mindketten: ő azt eszi amit szeretne és meg már nem stresszelek ezen. Megjegyzem, azóta többet is szopizik :D


Szóval a válasz a kérdéseidre: igen, más is van így és nem rontottál el semmit :)

2009. febr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
9-11-es vagyok, nekem is pont ebben az időben volt az hogy próbáltam cumisüvegből pótolni tápszerrel, és egyiket se fogadta el, pohárból se akart tápszert inni, egyébként minden mást ivott pohárból, így sima hígitott tehéntejet kapott icicpici van.cukorral mert simán nem itta.Minden rendbe lett és újra átaludta az éjszakát Én 1,5 - 2dlnél többet nem adtam neki
2009. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok a kitartásodhoz! Másodszor: ne aggódj, ebben a korbanmár sokkal lassabban gyarapszanak a babák, a tiéd nagyon szép súlyban van, nincs mitől tartanod. Ha már nem fog szopizni, akkor se hal éhen, ha pohárból iszik, az is jó, persze megértem, hogy szoptatni szeretnél, hiszen én is ennek híve vagyok.

Próbáld esetleg a la leche ligát (lll.hu) ők nagyon jó tanácsokat szoktak adni, hátha nálatok is beválik, egy próbát megér. De ne idegeskedj, mindent jól csináltál és ha a kis haszontalan nem szopizik, akkor se fog éhen halni. Ügyesen megtanul pohárból inni.

Az én lányom szerencsére még szopizik kitartóan, de ő sem fogadta el a cumisüveget, így tanítgatom már pohárból inni, pont azért, ha netán hirtelen gond lenne, akkor se haljon éhen.

2009. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyosak vagytok! Még a kedvem is jobb lett,bár ha kinézek az ablakon...:-)

Szép napot Nektek!

2009. febr. 17. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Én még csak annyit teszek hozzá, hogy a súlya tökéletes: a lányom 4300 g-mal született és 7 hónaposan 8580 g volt, szóval ne aggódj, nem úgy néz ki, mintha bármi baj lenne. Gratula a kitartásodhoz, minden jót!!!!!!!!
2009. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem baj ha 6-7 órát is elvan. Az én lányom is csinálta ezt 3 hónaposan. Nem szabad erőltetni az evést, mert megérzi. Öleld magadhoz, énekelj neki. Ja, és ami nekem nagyon bevált, hogy beülök vele a nagy kádba fürdeni és amíg játszunk, magától kapott rá a cicire és ette dugig magát. Próbáld meg és ne idegeskedj nemcsak veled fordul ez elő. Sok sikert!!!
2009. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 9.26-os vagyok, nálunk szopisztrájkkor az vált be, hogy levetkőztettem a kicsit pelusra, én magam is levetkőztem félmeztelenre, csöndes, sötét szobában, meleg takaró alatt összebújtunk és már meg is jött a szopikedv.:-)
2009. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!