Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi tápszert adjak a két...

Mennyi tápszert adjak a két és fél hónapos babának, pótlásként?

Figyelt kérdés

Valami gnd van a szopival. Reggel meg délelőtt még nyugodtan szopizik a kisfiam, de délután már nem elég neki a tejem. (próbáltam óránként cicire tenni, de nem kellett neki csak üvöltött rajta, lehet hogy már nem volt benne, mert fejni is csak 10-20 ml tudtam)

A dobozra az van írva hogy 5-6x 130 ml.De reggel (mivel átalussza az éjszakát) 200 ml vel kezdünk aztán 10 körül 100 ml. utána már nehézkes. akkor hogy adjam neki az 5-6x 133 ml-t és egyébként nagy baba, lehet hogy neki nem is lenne elég ez az adag. Védőnő szerint 5,2 kgx 150 az adagja. Vélemények?


2011. márc. 2. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyen idösen 100-130 milit ehet meg egy evésre.

Vagy is elöször ragd cicire, majd ha már ngyon nem bírjátok, és még éhes akkor csinálj egy 100 milit elöször és azzal próbálkozz. minden tápszer elött mindenképpen ciciisztesd meg.

Nem biztos hogy megeszi a tápszert. sok baba ha csak cicis volt nem akar tápszert enni. egyébként ha elég kitartó vagy és hagyod üvöltettni akkor a cicid rááll és többet fog termelni. én ezt nem tudtam megtenni, viszont így elapadt a tejem.

2011. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

próbáltam hogy hagytam üvölteni, de 1- másfél óra után cicit kínáltam és nem kellett, mikor 4-5 órája üvöltött, és már megnyugtatni sem tudtam, kihívtam a doktornénit.:((

Az én kisfiam reggel 200-akat szopizik ami elég sok mindenki szerint , de hát egész éjszaka nem eszik.

2011. márc. 2. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem is átaludta az éjszakát de reggel mindig keveset eszik most is 100 körül eszik 5 hósan reggelente. ez gyerek függö.

de szerintem tápiból 130-nál többet ne csinálj neki egyszerre. de mindenképpen cicire tedd elöbb.

2011. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!