Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Különleges eset vagyok?

Különleges eset vagyok?

Figyelt kérdés
Fejek, egyre ritkábban és mégis egyre több tejem lesz. Napi 3x fejek, már fejés után egy órával tele vannak, folyamatosan folynak. De hiába ritkítom nem lesz kevesebb csak egyre több. Mit csináljak, hogy kordában tudja tartani? A melleim is egyre jobban fájnak és a bimbóim is. Nem akarom még elapasztani, de mi lesz velem, ha oda jutok? Hogy tudom majd így abbahagyni?
2011. márc. 11. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan fejsz, akkor természetes, hogy egyre több tejed lesz.

Mennyi idős a babád?

Ha egészen pici, akkor valószínűleg még nem tudott beállni a kereslet-kínálat.


Ha sikerül elhagynia fejést, akkor elméletileg ha csak a baba szopizik, pont annyi tejed lesz, amennyi neki kell.


Erre úgy tudsz ráállni, hogy a folyamatos szoptatás mellett csak akkor fejjél, amikor úgy érzed, a cicid elviselhetetlenül feszül, és csak annyit, amivel elviselhetővé válik az érzés.


Nekem egyik babával volt olyan, hogy ő éjjel már 6 hetes korától nem szopizott, így reggel mindig ki kellett fejnem 9 hónapon át, mert ezt nem tudta megszokni a mellem, de egyébként nem volt szükség fejésre.


Ha meg sok felesleged van, el is ajándékozhatod. Nálunk akadt az ismeretségi körben olyan anyuka, akinek kevés volt a teje, az ő babája megette a mienket is...

2011. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem szopizik, nem is próbálom, nem erőltetem. Szerintem nem gond, hogy cumisüvegből kapja. Az a lényeg, hogy anyatejet kapjon.


Csak lassan szeretném abbahagyni és ritkábban fejek és mégis egyre több lesz. Így nem tudom, hogy fogom tudni egyszer abbahagyni.

2011. márc. 11. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy különleges eset én is ebben a cipőben járok.

Az egész úgy kezdődött,hogy a 4.gyermekem megszületését követően rettenetesen sok tejem volt.Nem akart cicizni,így elkezdtem fejni.(Azt tudni kell,hogy az első három gyermekemnél nem volt tejem).S annyira megindult a tejtermelés,hogy közbe anyatejleadó lettem s még vagyok is a mai napig,pedig a kisfiam már 15 hónapos.Havi szinten elvisznek 25-30 liitert.Rettenetesen fájnak a mekkbimbóim,szerintem az állandó szívástól.De mit tegyek,ha már 1 óra múlva érzem,hogy megint tele van tejjel.

20 kg-ot lefogytam,ami nem is lenne baj,de hát így????

Orvostól-orvosig mentem laborba mindenhova s azt mondták ez a tejtől van s hagyjam abba.De hogy???Lassan jön a rákszúrés időpontja májusba s akkor majd konzultálok a nőgyógyásszal.

Minél jobban fejed,annál jobban jön,nekem legalábbis ez a tapasztalatom.Próbáld meg te is ritkábban fejni.

2011. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Nem mindig a ritka/ritkább fejés a megoldás, pláne, ha ez így láthatóan nem is eredményes.

Próbáljatok úgy fejni, hogy mindig csak egy keveset fejtek le! Így mindig marad a mellben, ami azt fogja jelezni, hogy túl sok van, vissza kell venni a termelést.

Ha mindig üresre kifejitek, azzal pont állandósítjátok, vagy még tovább is fokozzátok a mennyiséget.


(Egyébként pedig pont nem az anyatej lenne a leglényegesebb.)

2011. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!