Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lehet, hog estére...

Mitől lehet, hog estére szinte teljesen "elfogy" a tejem? Nappal 2 óránként eszik a lányom, de az esti 2 etetésre max.20 ml marad. Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
3 1/2 hónapos a babám és keveseket hízik. Szerintem ezért... Doki tápszert adott, de azt nem eszi. Nem értem, ha nagyon éhes lenne megenné. Nem? Dokink szerint nem egy küzdő alkat.
2009. febr. 21. 05:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is anno ugyan ez volt,azt javasolták igyak több folyadékot, ittam a teákat is ha végképp úgy látod,hogy nem elég neki és éhes akkor beszélj a dokival,hogy hátha ír fel másik tápot.Az is lehet hogy ez csak egy átmeneti állapot,6-7hós korától már én is este pótoltam,ennek ellenére még most is szopikál éjjel,11hós lesz.
2009. febr. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kéri a tápszert, akkor nem éhes! Kár tápszerrel tömni (elavult orvosi gyakorlat) ha van anyatej. Honnan tudod, hogy 20 ml marad estére? Mindig méred a babát? Ne tedd! Dobd ki a mérleget, csak téged idegesít. És minden gyerek más, nem kell, hogy ugyanannyit hízzanak! A te babád nem nagyevő, kész. Ha jókedvű, van naponta 4-5 jó pisis pelus, szép a bőre, tiszta a tekintete, akkor bizony semmi nem hiányzik neki. Keress okosabb orvost, aki nem a múlt századi nézeteket vallja. Te pedig ne aggódj, a baba jelzi, ha több kell neki! Eleinte engem is nyúzott a védőnő, hogy néha mérjem a gyereket. Soha nem mértem. Ha kér, kap cicit, most lesz 7 hónapos, semmi gond nem volt vele soha. Ne aggódj, szól a babád, ha éhes!
2009. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Nálam is u.ez volt, de nem kellett neki a tápszer, igy nem erőltettem. Mindig a fejlődési normák alsó határánál mozgott, de egyenletesen fejlődött. Végül 2 1/2- éves koráig szopizott. Most 6 éves, még mindig nem nagy növésű, de nem aggódok mert az apja is 7-es koráig az utolsók között volt a tornasorban, aztán csak megnőtt 178 cm-re... Biztos a te babád is kicsit "szikárabb" tipusú!
2009. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom nem egyedi az eset! Én is pont így voltam, a gyerekorvos teletömött minden hülyeséggel, hogy nem jó a fejlődési súly, mert a nagykönyv szerint 30 grammal többet kellett volna híznia. Az én babám egy mellből szopizik egy etetéskor, erre az orvos kitalálta, hogy kínáljam neki a másikat. De kérdem én, ha az elsőt sem fogadja el újra, akkor miért tenné azt a másikkal. Aztán én is beszereztem egy mérleget, tiszta ideg voltam, mert egyfolytában mértem, így a tejem is kevesebb lett. Így most mérleg kiiktatva, hetente egyszer nézem a súlygyarapodást, de már nem izgat. A babám, jókedvű, sokat alszik. És egy este nálam is volt, hogy 30ml-t evett, tiszta para voltam miatta, de legközelebb 3-kor kelt fel, így gondolom hogyha annyira éhes lett volna felébredt volna előbb.

Ne izgulj, ha éhes lenne habzsolná a tápszert. Ráadásul az még erőfeszítésbe sem kerülne neki.

2009. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!