Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek melyik a jobb: az...

Porcukormókus kérdése:

Szerintetek melyik a jobb: az igény szerinti vagy a 3óránkénti szoptatás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 09:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én az 1. babámat igény szerint szoptattam, így már 2 hetes kora óta tápszeres kiegészítést is kapott, bár így is 8 hónapos koráig szopizott. Nekem ez könnyebb volt, meg még nem is sok mindent tudtam a szoptatásról. A 2. babámat igény szerint szoptatom és még nem kapott tápszert (most 4 hónapos). Attól, hogy igény szerint szopizik, ugyanúgy van napirendje. Mindennap ugyanakkor kel és délelőtt és délután is ugyanakkor alszik. A babakocsizás is ugyanabban az időben van mindennap.
2011. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

voltak ,akik nagyon okosakat írtak. pl a hűtős hasonlat, meg a szomjazós.

Ha a gyerek jól lakik, 3 óra után fog éhséget és szomjúságot érezni, (kivéve nagy melegben, vagy ha pl betegség miatt sokat izzad). Ez nem vita tárgya, hanem egyszerű tény, mivel a gyomruk űrtartalma adott méretű. Ha "igény szerint" eszik, az annyit jelent, hogy egyszerre nem lakatja jól magát, mert még nem termelődött meg a megfelelő mennyiségű tej, meg mivel előtte nem sokkal evett, nem is éhes igazán. Vagyis igaziból sose lakik teljesen jól, és sose éhezik meg rendesen.

De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, de a tény az tény

2011. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2, 5 éve a nagyobbik lányomat, és most a 8 hónapos lányomat is igény szerint szoptatom. Én úgy döntöttem, hogy nem fogom nekik meghatározni, hogy igenis, nincs mese, csakis kizárólag 3 óránként kaptok enni. Én sem 3 óránként eszem..... 2-3 óránként van az evés,ezt ők maguk alakították így ki, és mindkettő lányomnál volt/van napirend.Ugyanúgy el tudok menni bevásárolni, ügyeket intézni. Szerintem a babák jobban tudják, hogy mikor éhesek, mint az órák. :-)
2011. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én igény szerint szoptattam kb 3 óránként!

Nálunk az volt az igény! :) Délelőtt természetesen többször kért cicit, kb 2 óránként2,5!Délután 3 vagy több!

Én őszintén figyeltem, hogy mikor éhes és akkor kapott!De 8 hetesen már napirendje volt!Amit ő alakított!de nekem is jó volt hogy van rendszer az életükben!

15 hós és még szopik

2011. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon nem jött be az igény szerinti szoptatás! Mert a kisbabám igénye a napi 24 órás szopi lenne. Hasfájós szegénykém és a gyerekorvos is mondta, hogy azért akarna állandóan szopizni mert a tej ÁTMENETILEG enyhíti a hasfájást, a túltelitettségtől azonban még jobban fájt a pocija, ergo még többet akart szopizni, szóval egy ördögi kör volt...

Nálunk be kell tartani a 2,5-3 óránkénti szopikat és meg kell mondjam, mióta így étkezik sokkal kiegyensúlyozottabb. Persze nem szentírás, előfordul ritkán, hogy másfél óra múlva újra szopizik, de van hogy 4 óra alvás után szopizik, de 90%-ban próbálom betartani a 3 órát.

Evéseknél mérem, hogy mennyit szopizik, ilyenkor mindig 70-120 gr-ot szopizik egy alkalommal, amikor meg folyton cicizni akart csak nyűglődött és 20-30 gr-okat szopott.

Szépen gyarapszik is így, 250 gr-okat átlagban egy héten.

2011. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szeirntem abszolút gyerekfüggő ,hogy melyik a jobb.Vannak olyan babák akik egész nap ennének,ez nyilván nem jó ahogy itt is olvasod hasfájást,bukást,hányást okozhat . Nagyon megterhelő az ő fejletlen emésztőrendszerüknek (de ngy felnöttnek is) ha egész nap eszik szinte megállás nélkül.

Szerintem ÁLTALÁBAN az igény szerinti,de sok olyan eset van amikor az anyukának kell egy körülbelüli rendet meghatároznia.

2011. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha hagytam volna akkor ataludta volna az egesz napot a fiam. Igy kenytelen voltam ebreszteni es 3 orankent szoptatni. Sose reklamalt mert ehes volt. Kesobb mar o ebredt magatol 3 orankent es szopizott. Egyebkent szerintem az igeny szerinti szoptatasba az anya igenyeit is figyelembe kell venni. Termeszetesen ha ehes a baba akkor nincs apellata, meg kell szoptatni.
2011. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igény szerint mind a 4 gyermekemet,és van/volt napirendünk.
2011. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


A véleményem tapasztalat útján változik. :-)

13 hónapos babával már az igény szerinti szopit pártolom. Vagyis pártoltam, 9 hónapig szopizott. Kevés volt a tejem, sosem tudtam úgy szoptatni, hogy jól lakjon. De így voltunk kiegyensúlyozottak, igény szerint. Bárhova mehettünk, ha nyűglődött, megszoptattam.


Az álláspontom most már az, ha még valaki olvassa ezt a kérdést, hogy mindenki találja meg a maga útját. Ki kell próbálni így is, úgy is, amelyik jobban beválik, azt tedd. :-)

2012. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én 3 óránként és nekünk bevált ngyon
2014. dec. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!