Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én voltam a hibás? Mit kellett...

Én voltam a hibás? Mit kellett volna mondjak?

Figyelt kérdés

Júliusban születik a kisbabám és tegnap anyáéknál ebédeltünk (szülinapi ebéd).

Valahogy feljött a babaszoptatás téma és én mondtam,hogy én nem akarok szoptatni.Erre az unokanővérem teljesen felháborodott,hogy mégis hogy mondhatok ilyet,hiszen ez a kötelességem,meg ilyenek.Jó,elhiszem én,hogy ez így jó a babának,de szerintem a tápszer sem lehet rosszabb.

Mit kellett volna mondjak?


2011. márc. 21. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
86%
Semmit. Igaza van.
2011. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
43%

Ezt inkább ne hangoztasd...

neked is egyszerűbb lett volna azt mondani majd ha mesgzületik,hogy nincs tejed,ezért tápszer...


kegyes hazugság

2011. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
92%
Remélem, hogy megváltozik az álláspontod. A tápszer hozzá nem hasonlítható az anyatejhez! Valamint a szoptatás hozzájárul a baba és az anyuka bizalmi kapcsolatának felépítéséhez. Miért nem szeretnél szoptatni? Az ráadásul még segítene is leadni a terhességi zsírpárnákat!
2011. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
82%
Mi az oka annak, hogy nem akarsz szoptatni?
2011. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon gyerekes a felfogásod... Nagy butaságot mondtál, jogos volt a felháborodás.
2011. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
66%

Tudom nem ez volt a kérdés, de megkérdezhetem mi az oka amiért nem akarsz szoptatni?

Kényelmi szempontok?

Félted a melled bőrét?


Nekem nagy mellem van, ha lesz tejem és szoptatok, tuti meg fog ereszkedni ami nem túl esztétikus, mégis alig várom, hogy ha gyermekem lesz szoptathassam, remélem lesz tejem legalább fél évig.

Utánozhatatlan az a pillanat, kötődés ami a gyermek szoptatása közben létrejön.


És amellett, hogy a tápszer drágább (és a baba széklete is teljesen más tőle ), nem lehet 100-%ban leutánozni az anyatejet.

Nem véletlenül találták ki eredetileg azoknak az édesanyáknak akiknek nincs megfelelő mennyiségű teje, hogy természetes úton táplálja gyermekét.

2011. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 poiu ***** válasza:
69%
Nem tudom, mit kellett volna mondjál, de abban tévedsz, hogy a tápszer nem rosszabb. Az anyatej védi a fertőzésektől a babát, a szoptatás különleges élmény neked és a babának, és a legegyszerűbb dolog: a tejed mindig testhőmérsékletú, mindig kéznél van. Ezen túl a szoptatás csökkenti a mellrák kockázatát. Tehát a kérdés inkább ez: ha van időd és van tejed, akkor miért ne szoptatnál?
2011. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
28%
Nem kötelesség,csak lehetőség.A te döntésed.Semmmmmmi köze hozzá.Majd ő a sajátjával azt csinál,amit akar.
2011. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
88%
Az anyatej a legjobb táplálék egy csecsemőnek, igaza volt az unokanővérednek. Szerintem gondold ezt át még egyszer.
2011. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
22%
Emberek,nem az volt a kérés,hogy érveljetek a szoptatás mellett,értő olvasás???
2011. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!