Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én voltam a hibás? Mit kellett...

Én voltam a hibás? Mit kellett volna mondjak?

Figyelt kérdés

Júliusban születik a kisbabám és tegnap anyáéknál ebédeltünk (szülinapi ebéd).

Valahogy feljött a babaszoptatás téma és én mondtam,hogy én nem akarok szoptatni.Erre az unokanővérem teljesen felháborodott,hogy mégis hogy mondhatok ilyet,hiszen ez a kötelességem,meg ilyenek.Jó,elhiszem én,hogy ez így jó a babának,de szerintem a tápszer sem lehet rosszabb.

Mit kellett volna mondjak?


2011. márc. 21. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
A Te döntésed, senkinek semmi köze hozzá. De megkérdezhetem, miért nem szeretnél szoptatni?
2011. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellett volna mondanod, hogy legalább megpróbálod a szoptatást, és ha nem megy, akkor nem zárkózol el a tápszertől sem.


Én négy hónapig szoptattam, de szenvedtünk ám rendesen, valahogy nem akart menni, és aztán kiegészítésként adtam a babámnak tápszert. De azért fontosnak tartottam, hogy ameddig lehet szopizzon.


Tényleg a te döntésed, és valóban van olyan baba, aki tápszeren nő fel, és az is lehet, hogy egészséges egy darabig. Viszont a tápszerben nincsenek immunanyagok, amit azért jó átadni a babának.


Ha elsőre kijelented, hogy nem akarsz szoptatni, az furcsa. A legtöbb anya megpróbálja azért, és legfeljebb nem megy. De tudod próba szerencse, mert lehet, hogy mikor eljön az idő, akkor mégiscsak megszeretnéd a szoptatást.

2011. márc. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 poiu ***** válasza:
82%
A vita egyik fontos mellékszála az, hogy tartsuk-e tiszteletben a Kérdező véleményét. A kérdezőnek azonban nincs semmilyen érve a szoptatás ellen. A "nem akarom" óvódás érvelés, nem vélemény, amit tiszteletben lehetne tartani. A másik mellékszál at, hogy tartsuk tiszteletben a döntését. Ez is helyes általában, de ebben az esetben egy másik ember sorsáról dönt, tehát a baba érdekeit is figyelembe kell venni.
2011. márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondoltam, hogy nem fogok szoptatni, egyszerűen idegenkedtem a dologtól, nem tudnám megfogalmazni, hogy miért. Nem beszéltem erről senkinek, szerintem teljesen magánügy, és nem ettől függ, hogy jó anya vagy -e, vagy sem. A kórházban nagyon erőltették, segítettek, és amikor elkezdett belövelni a tejem, nem volt nagyon más megoldás, mert fájt. Aztán rájöttem, hogy nem is olyan szörnyű, sőt, és sokkal egyszerűbb is, mint tápszerezni, a babát megnyugtatja, mindig kéznél van, és azok a félelmeim, aggályaim, amik előtte voltak elmúltak. Én nem rábeszélni szeretnélek, mert nem értek egyet azokkal, akik tűzön-vízen át ragaszodnak hozzá, és lenézik, aki nem tud, akar szoptatni, saját döntés, és ettől még szeretheted a gyerekedet, csak megírtam, hogy tényleg nem olyan szörnyű, és nagyon-nagyon praktikus, a babád pedig imádni fogja! És azért az nagyon jó, amikor ott szuszog rajtad:)! 8 hónapos, és még szoptatom, pedig el nem tudtam volna ezt képzelni, hidd el!
2011. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
én mindíg úgy voltam vele h szoptatni szeretnék majd, meg nekem nem volt idegenkedés ettől. szoptatok is, viszont sógornő (2 hónap van a babák között) nem tudott szoptatni, nem nézem le, és nem is izélek vele, tápszerezik, hetente kb 3-4 ezer forintért...ő nem tudott, viszont az ő babája állandóan beteg, náthás, lázas... nekem most volt először náthás fiam, és már tápszerrel egészítek, mert nem elég a tejem (9hós). ha nem akrsz szoptatni a te, és a apa, baba dolga, senkinek semmi köze hozzá, úgy sem hogy pl milyen bugyit hordasz. te dolgod!!!!! ha te nem szoptatsz akkor nem, ha te szoptatsz akkor szoptatsz. én inkább ahhoz tudnám még hasonlítani a vitát ,h mikor kezdjük a hozzátáplálást...
2011. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:

www.lll.hu

[link]

2011. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 borzas20 ***** válasza:
0%

Az én kislányom is asztmás,sokszor beteg,pedig 1 éves koráig szoptattam,tápszerrel kiegészítve.Tehát nem igaz az hogy az anyatejes babák mindentől védve vannak.A kisfiam most három hónapos kizárólag szoptatom és már hetek óta taknyos.

Szerintem mindenkinek saját szuvenír joga eldönteni,hogy szoptatni vagy tápszerezni akarja gyermekét!

Szerintem bármelyik mellett döntesz,teljesen jó megoldás.Gyermekednek így is úgy is te leszel az édesanyja.

2011. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
100%
nem szuvenír, hanem szuverén ...
2011. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
29%

Már megint itt van, hogy az anyatejes gyerekek egészségesebbek és nem allergiásak. Ez mind kamu. Akármennyi van a környezetemben anyatejen felnőtt aki allergiás és beteges. Pont tegnap találkoztam egy barátnővel is aki azért panaszkodott hogy mennyi mindenre allergiás pedig nagyon sokáig szoptatta.

Persze hogy adjon aki tud anyatejet, de azért a tápszer se sz@r!

2011. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 A kérdező kommentje:

Sokan kérdeztétek,hogy miért nem akarok majd szoptatni.

Engem rettentően irritál,hogyha ülünk a parkban,az étteremben vagy a plázában sétálunk és egy nő ott elkezdi szoptatni a babáját.Én ezt nem csinálnám meg.Meg hogyha vendégségbe megyünk vagy hozzánk jönnek,akkor így egyszerűbb.És igen,a melleimet is féltem.Nem szeretem magamat jobban a babánál,de szerintem ezzel elég sok nő így van,még ha fél is beismerni.

Egyébként a babának mindenből a legjobbat fogjuk adni,a babakocsitól az utolsó pár zokniig,de én szoptatni nem szeretnék.

2011. márc. 22. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!