Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én voltam a hibás? Mit kellett...

Én voltam a hibás? Mit kellett volna mondjak?

Figyelt kérdés

Júliusban születik a kisbabám és tegnap anyáéknál ebédeltünk (szülinapi ebéd).

Valahogy feljött a babaszoptatás téma és én mondtam,hogy én nem akarok szoptatni.Erre az unokanővérem teljesen felháborodott,hogy mégis hogy mondhatok ilyet,hiszen ez a kötelességem,meg ilyenek.Jó,elhiszem én,hogy ez így jó a babának,de szerintem a tápszer sem lehet rosszabb.

Mit kellett volna mondjak?


2011. márc. 21. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
55%

Tápszerrel etetni se fogod a parkban..

Ez aztán baromi nagy érvelés volt. Ki is röhögtem.. :D

2011. márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:
De szerintem ennek nincs sok köze a kérdéshez,mivel nem azt kérdeztem,hogy mivel etessem majd a babámat.
2011. márc. 22. 16:26
 43/72 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 gyerekes anyuka vagyok(egyenlőre,mert dolgozunk a 3. babán),és hála az égnek mi is megengedhetjük magunknak,hogy a legjobbat adjuk a gyerekeknek...de úgy gondolom,egy babakocsi,meg egy zokni(vagy játék,rugdalózó,Nike ruha)semmit nem jelent egy babának.Számára nem ettől jó,vagy kevésbé jó valami!Én ugyan nem féltettem a cicimet,mindkét gyereket szoptattam(az elsőt SAJNOS csak 6 hetes koráig,mert megjött a mensim,és a baba nem kérte a tejet(más lett az íze,a 2. babánál 2 hónapos korától pótolni kellett,mert nem volt elég),és lehet,hogy genetika,de ugyan olyanok maradtak!Soha nem volt nagy cickóm,de formás,kerek,ahogy a pasik mondják olyan"tenyérbe való".És,bár már nem vagyok olyan fiatal(38 éves vagyok)egyáltalán nem kell melltartót hordanom(persze,ha olyan ruha van rajtam,és a "jó ízlés" megkívánja hordok).Az itt-ott szoptatásról:egyáltalán nem kötelező bárhol előkapnod a melledet...sőt!ha valahova mész a babával,előre kell tájékozódni,hogy hol lehet szoptatni(mivel netezel,így tudod,hogy a google jó barát).És hidd el nekem(aki mindkét dolgot megtapasztaltam),szoptatni sokkal egyszerűbb(remélem a 3. babánál csak szoptathatok) ,és praktikusabb.A tápszer elkészítése(és kiszámítani a kb.-i mennyiséget)ha kell a melegítése,az üvegek sterilizálása,stb. nyűg.Én is előre elkészítettem(24 órát állhat a hűtőben,ha nincs újra melegítve),egyszerűbb lett volna,ha pl.éjszaka csak előkapom a cicit,a babát rácsatlakoztatom,és kész.Én mit tettem?Baba ordít,leszaladtam az emeletről,a "patront" elővettem a hűtőből,mikróba be,majd ezek után rohanás fel.Ettől függetlenül a Te döntésed,nekem nem tisztem eldönteni,hogy ez jó,vagy rossz!Mindenki úgy éli az életét,ahogy azt a legjobbnak tartja!Azt kívánom,hogy mindig tudj dönteni,és azt tedd ami NEKTEK a legjobb!Hiszen mindenki kívülálló,senki nem tudhatja mi a jó NEKTEK!
2011. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, de a gyereknek nem a méregdrága babakocsira meg a márkás zoknira van szüksége, sőt, abba sem pusztul bele, ha az édesanyja nem tudja szoptatni, és ezért tápszert kap. Tudod, mire van szüksége? Hogy az anyja jobban szeresse őt a saját kényelménél!

Igen, az anyatej jobb, nem csak immunerősítő, hanem pszichés szempontból is. Egészen más eset az, ha valaki önhibáján kívül nem tudja ezt megadni a gyerekének, mint az, ha nincs kedve. Annak baj van az értékrendjével, és másra sem lesz kedve. Ezt nem lehet pénzen megvásárolni.

Nekem sem volt nagy hangulatom szoptatni, és bár időközben megbarátkoztam vele, azóta sem életem kedvenc elfoglaltsága, mégis 11 hónapja csinálom, mert a gyereknek jó, és ez sokkal fontosabb, mint az én szempontjaim. Véleményem szerint a személyiség érettségét mutatja, ha valaki a gyereke érdekeit a magáé elé tudja helyezni, enélkül pedig nem kéne belevágni a gyerekválallásba.

2011. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Attól, hogy más előtted szoptat, neked még nem kell mások előtt. Ahogy engem mondjuk zavar, ha mások smaciznak előttem, ha gusztusuk van nagyközönség előtt, hát tessék, max. nem nézek oda. A női zuhanyzóban, ha olyan közegben vagy, se kötelező mindenkit végigstírölni. Mindig meg lehet oldani a szoptatást, nyilván lemondással jár, de nehogy azt hidd, hogy majd ha viszed magaddal a cumisüveget, akkor milyen egyszerű lesz... nagy tévedés. De ezt már előttem részletezték.

Amúgy pedig ha a cicid formatartó, akkor a szoptatástól se nyúlik meg, ha meg nem, elég lesz a terhesség alatt felszedett kilók leadása, és máris lógni fog. Hát bocs a rosszindulatért, de egy ferde gondolkodású nőnek ez is kívánom. Döntsd el magadról, beletartozol-e a kategóriába.

2011. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy nem szereted magad jobban a babánál. Akkor gondolom, másokat (idegeneket stb) sem szeretsz jobban a babádnál. Akkor miért zavar a nyilvános helyen való szoptatás? Nem beszélve arról, hgy rengeted helyen (plázákban is) alakítottak ki speckó baba-mama szobákat, ahol nyugodt, szép, tiszta körülmények között meg tudod szoptatni a babádat. Sokan jönnek azzal is, h attól h vki nem szopik, ménem biztos h allergiás lesz és fordítva. Nem is állítja ezt senki. Azonban a szoptatott babák vmivel több eséllyel indulnak ilyen téren. Lehet persze a szoptatott baba is cukorbeteg a későbbiekben is stb. Nem csak ettől függ, de az anyatejjel ellenállóbbá teszed a szervezetét egy egész életre! Persze függ minden a genetikától, az életmódtól stb is.

Illetve ha mindegy lenne tápszer és anyatej között, akkor nem lenne olyan sok szoptatási tanácsadó, akik közül sokan ingyen (is) dolgoznak. Ők többet értenek ehhez...

De még rengeted dolgot el tudnék mondani a témával kapcsolatba...


DE:

n nem akarlak rábeszélni arra, h szoptasd a babádat. Nekem mindegy. A te gyereked. Te döntesz, mit adsz meg neki, és mit nem. De mielőtt döntenél, és hasonló kijelentéseket tennél, én a helyedben jobban utána járnék a témának. Ennyit azért megtehetnél a babád érdekében. Gondold végig.

2011. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
rosszul írtam az előbb: kapcsolatbaN
2011. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, te tényleg szánalmas vagy. :D

Nem az utcán, parkban kell szoptatni a gyerekedet. Ezt én sem nézel jó szemmel. Szerintem ez magánügy... Jó oké vigyen lefejt tejet egy üvegben, de ne ott tapadjon rá a gyerek a mellére, ez szerintem kicsit gáz..

2011. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 A kérdező kommentje:
17:07,elmondanád,hogy miért vagyok szánalmas?
2011. márc. 22. 17:08
 50/72 anonim ***** válasza:
73%
Mert a szegény mellecskéd miatt nem akarsz szoptatni. Önző vagy, minek neked gyerek?
2011. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!