Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ez nem furcsa egy...

Szerintetek ez nem furcsa egy kicsit?

Figyelt kérdés

Nem akarok mások dolgába beleszólni, csak ki akarom írni magamból, amit láttam és egy kicsit sokkolt.

Meglátogattam egy régi ismerősömet, mert éppen abban a városban jártam, ahol lakik. Van egy 5 hónapos és egy 5 éves fia. A nagyobbik elég hisztis és kicsit neveletlennek tűnt. Az ismerősöm megszoptatta a kicsit és utána jött a nagy, hogy ő is akar. Az anyja mondta neki, hogy "hogy képzeled kisfiam?" és tejesen elvörösödött. Erre a gyerek elkezdte ráncigálni, tépni le a pólóját, hogy szopizni akar. Olyan hisztit rendezett, hogy én csak lestem. Erre elvonultak és hagyta az 5 éves gyereket is szopizni. Mikor visszajött látszott rajta, hogy nagyon szégyelli magát, olyan kínos volt...

Szerintem elsősorban neki, hogy nyilvánvaló volt, hogy még szokta hagyni a nagyobbat is szopizni. Ráadásul olyan nagy fiú. Szerintetek ez normális?

Nem ítélem el, csak sokkolt teljesen. Ilyet még soha életemben nem hallottam.


2011. márc. 22. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már 2 évesen sem normális,de ma ez divat. Vajon még iskolás korában is szoptatja?
2011. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy egy olyan nő aki elszégyenli magát az eset miatt az divatból csinálná. Egyszerűen csak vagy nem tudja kezelni a gyereket vagy ezt találja a legmegfelelőbbnek.

Szerintem is fura, de ez az ő dolguk.

2011. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sem normális. Van egy ismerősöm, akinek nemsokára 2 éves lesz a gyereke és még szopizik. Nekem már ez is túlzás, nemhogy egy 5 éves gyerek...
2011. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Vicces, ha már szoptatja ennyi ideig, akkor miért jön zavarba tőle?A gyerek meg biztos "hülyének nézte"(bocsi a kifejezésért)hogy eddig kapott, most meg mi van..??

Amúgy azt írod hisztis, lehet ez is az oka hogy még mindig szopizik...

2011. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, ez egyáltalán nem normális, és szerintem ez a formája már elítélendő. Gondolom nem akarta, hogy a vendég előtt cirkusz legyen, de könyörgöm, egy 5 éves? aki jó esetben 1 év múlva iskolába jár?Ez már gusztustalan. Az vele a problémám, hogy erre a korra már emlékezni is fog a gyerek később, azért szerintem morbid.És nekem akárki akármit mond, ez tuti hatással lesz a későbbi szexuális életére.

Egyébként gyakori, hogy a kistestvér születésekor a nagy "visszaesik", megint bepisil, szopizni akar, de úgy gondolom, a szülő felelőssége az, hogy ezeket a kilengéseket kezelje.

2011. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
valóban furcsa a nyugati társadalmakban, de pl: "Bizonyos kultúrákban teljesen természetes, hogy az anyák kielégítik a gyerekeik ilyen fajta igényeit. Hawaiin nem ritka, hogy öt, az inuitoknál pedig hétéves korukig szoptatják a gyerekeket."
2011. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Elotted szegyellte magat,a gyerek meg azert cirkuszolt mert nem ertette hogy most miert nem kap cicit.Egyebkent senkinek semmi koze hogy ki mennyi ideig szoptat,neked sem.En rendszeresen olvasok egy blogot ahol a kicsi ket eves es a nagy ot lesz,mindketten szopnak az edesanya raadasul pszihologus hallgato,mindket gyermek szopival alszik el es teljesen szep harmonikus eletet elnek.Semmi abnormalis dolog nincs ebben az egeszben.Az a szegyen es a nem normal aki nem akarja egyaltalan szoptatni a gyermeket azert hogy ne ereszkedjen meg a melle vagy ehhez hasonlo baromsag,azt kell inkabb kibeszelni vagy elitelni.
2011. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azon vagy elcsodálkozva ,hogy az ismerősöd gyereke majdnem 2 éves és még szopizik?Az enyém 3 ,és még ugyanazt csinálja.Ettől még normális vagyok én is ,ö is ,és az egész család.
2011. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nem 2 éves, utolsónak

"Van egy 5 hónapos és egy 5 éves fia."

2011. márc. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Figyi, nem kibeszéljük, hanem véleményt formálunk. Nem tdtam, hogy a szoptató nők annyira szentek, hogy már beszélni sem lehet róluk, bocs. És nem érdekel, hogy pszichológushallgató anyuka is igy csinálja, szerintem ő sem normális. A természeti népeket meg hagyjuk, mi nem vagyunk természeti népek.
2011. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!