Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ez nem furcsa egy...

Szerintetek ez nem furcsa egy kicsit?

Figyelt kérdés

Nem akarok mások dolgába beleszólni, csak ki akarom írni magamból, amit láttam és egy kicsit sokkolt.

Meglátogattam egy régi ismerősömet, mert éppen abban a városban jártam, ahol lakik. Van egy 5 hónapos és egy 5 éves fia. A nagyobbik elég hisztis és kicsit neveletlennek tűnt. Az ismerősöm megszoptatta a kicsit és utána jött a nagy, hogy ő is akar. Az anyja mondta neki, hogy "hogy képzeled kisfiam?" és tejesen elvörösödött. Erre a gyerek elkezdte ráncigálni, tépni le a pólóját, hogy szopizni akar. Olyan hisztit rendezett, hogy én csak lestem. Erre elvonultak és hagyta az 5 éves gyereket is szopizni. Mikor visszajött látszott rajta, hogy nagyon szégyelli magát, olyan kínos volt...

Szerintem elsősorban neki, hogy nyilvánvaló volt, hogy még szokta hagyni a nagyobbat is szopizni. Ráadásul olyan nagy fiú. Szerintetek ez normális?

Nem ítélem el, csak sokkolt teljesen. Ilyet még soha életemben nem hallottam.


2011. márc. 22. 21:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azt én is megértettem.Csak valaki írta,hogy egyik ismerősének a majdnem kétéves gyereke szopizik,és ez neki már túlzás.erre írtam,hogy miért lenne túlzás
2011. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

El kellene fogadnunk, hogy valaki ilyen, valaki olyan, valaki igy, valaki úgy csinálja.

Én úgy gondolom, hogy egy baba szoptatása nagyjából addig normális, amíg járni és beszélni nem tud, tehát kb 1,5 éves korig. Utána élettanilag teljesen felesleges, a gyerek részéről megszokás, és inkább anyuka lelkének jó.

Én abszolút nem tudom megérteni azt a nőt, aki az ÖT éves gyerekét szoptatja.

2011. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az 5 én nekem is sok egy kicsit,és én hosszú szoptatás párti vagyok.De honnan szeditek azt,hogy egy gyereknek addig kell,addig szabad szopni amíg megtanul járni és beszélni?
2011. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy "egy gyereknek addig kell, addig szabad szopnia, amíg nem jár és beszél", hanem azt, hogy SZERINTEM addig normális. Nekem a szoptatás a kisbabával kapcsolódik össze, nem egy beszélő, járó gyerekkel. Tőlem mindenki addig szoptatja a gyerekét, amíg akarja, akár érettségiig, de NEKEM ez fura. Ezt mondtam.
2011. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem csak azért fura a dolog, mert nincs ezzel semmi baj, amíg anyának és gyereknek örömet okoz, de ha neki kínos volt, akkor nem hinném, hogy olyan nagy öröm. Akkor neki már kellemetlen, és ez esetben kezelni kell a nagyobb gyerek kívánságát.

2011. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!