Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy veszem észre kevés neki a...

Úgy veszem észre kevés neki a tejem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam,kizárólag anyatejes.Eddig elég volt neki egy mellből,most van hogy még a 2is alig elég.Azt vettem észre,hogy csak ún előtejet,ami könnyebben jön ki,azt szívja ki,és a hátsó részt nem akarja.Gondolom nehezebben jön ki.Fejni próbálok,van egy pumpás és egy pesztonka gépi szívóm,de csak max 1-2 csepp jön.De ha megnyomom kézzel,akkor kicsit spriccel.Mit csináljak????Adjak neki tápszert,és azt hogy?Lehet kanállal?Vagy csak a szopik között adjak neki gyümölcspépet?Azt (hülye kérdés)melegíteni kell?

Teljesen kétségbe vagyok esve,1.baba és abszolút nem tudom ilyenkor mit tegyek.Tanácsot szeretnék!


2009. febr. 24. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nézd: ha a "hátsó" tejet nem akarja, akkor nem éhes.

Ha viszont sokat szopik (mindkettőből az elejét), akkor szomjas.

Igyál több vizet, gyümölcslevet - és több, meg vizesebb tejed lesz.


NE ADJ NEKI TÁPSZERT vagy cumit!!!

Egyrészt jól fölhizlalod vele, és fogyókúrázhat egész életében majd - másrészt jól leszokik majd a cicidről, aztán nézhetsz.

Harmadrészt pedig, mint mondtam, NEM éhes - hanem szomjas!

2009. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gaza van az elsőnek. Ne adj neki semmi kiegészítést, max. többször cicizik.
2009. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi: Igaza!
2009. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, csak 3 hós a fiam. adtam neki inni, nem kérte. Adtam neki tápszert, nem kérte. Kétségbe vagyok esve, mert alig eszik..:(((
2009. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi,csak tudjátok nagyon nehéz elviselni,hogy sír,mert keresi a cicit,de ahogy ő gondolja "nem jön belőle semmi".És a védőnő is azt mondja,hogy sokszor eszik 1,5-2-2,5 óránként,és hogy ha ez így marad akkor kezdjek el gyümölcsözni.....tudom,nem kell mindenben rá hallgatni,DE

rengeteg szoptatós teát iszom,napi 2-3 L;amellett vizet,néha néha levest,de akkor 2-3 tányérral,2 naponta sört,és mégse lenne neki elég?!

Fáj a szívem,egyszerűen azt hiszem és érzem,hogy nem teszek meg érte mindent.De mit tehetnék még?De ha csak az előtejet issza ki,sose fog jóllakni,nem?Ráadásul keveset is alszik és emiatt még türelmetlenebb.SEGÍTSÉG!!!!!

2009. febr. 24. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a helyzetbe vagyok már ép fel akartam tenni a kérdést...,de a válaszoktól nem lettem okosabb söt.Kedves szoptatok az én lányom is két mellböl szopizik igény szerint 1-2óránként akár fél órákat is eltölt a cicin még sem elég neki sir,üvölt a cici már nagyon fáj,nem szomjas hanem éhes tudom hogy az anyatej a legmegfelelöbb tápláléka a babának,de milyen áron az idegeit is felörli az embernek a sok sirás talán attól több tejem lesz?!Én elkeztem a hozzá táplálást két napja és ha muszály a tápszert is fogom adni!
2009. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
14:09 anyuka,megírnád privibn hogy álltál hozzá?
2009. febr. 24. 14:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hogy lelkiismeret furdalásod legyen sajnos nem mindenki tud addig szoptatni amig szeretne négy hónap szerintem nagyon jó nyugotan kezd el a hozzátáplálást szoptasd amig még tudod.Szerintem nem a tápszer a felelös az elhizott emberekért hanem az életmodjuk vagy valami betegség!Talán éhezen a csöpp kisbaba?Két gyermek anyukája
2009. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És tápszert csak receptre lehet venni?

Én aki tényleg szeretném szoptatni,miért vannak ilyen akadályok?!

2009. febr. 24. 14:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Van recept nélküliek is,de konzultálj a gy.orvossal mert ö felirja a legmegfelelöbbet és igy olcsobb is.Nem kénne idegeskedni rajta hogy mért nem tudsz szoptatni megprobáltá mindent!!
2009. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!