Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éhes a gyermekem, ha nappal...

Éhes a gyermekem, ha nappal nyügös és csak a cici kell neki, viszont az éjszaka nyugodtan alszik?

Figyelt kérdés
Ma négy hetes a lánykám. Szoptatom, de nem hajlandó csak 60-80 gr-t enni egyszerre. Tegnap a doktornéni írt fel tápszert, mondván azért nyügös két hete a pincur, mert éhes. (A megfigyeléseim szerint minden havazáskor nyügös, és ilyenkor csak a cici nyugtatja meg.) Szopizás után odaadtam neki a tápszert. Már eleve a cumi nem tetszett neki, a tápszerből két kortyos evett és nem kért belőle többet. A következő etetésnél megint próbálkoztam vele, akkor már csak nyalogatta a cumit, és nem evett a tápszerből. Viszont tegnap este nyolckor evett, utánna éjfélkor, majd hajnal fél hatkor. Minden nyekkenés, sírás nélkül önállóan végigaludt kétszer 4-5 órát. Az éhes gyermek szerintem éjjel is nyügös lenne. De lehet hogy az én logikám rossz!
2009. febr. 25. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is nyűglődik nappal, este meg szinte cirkuszol. Én is azt hittem éhes, mert mindig a mellemen lóg de egy hónap alatt 1200 gr-ot hízott. Ha van elég kakis, pisis pelus, akkor nem éhes, csak cicizős fajta. :)
2009. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az éhes baba mindig nyüszög, elégedetlen, nem alszik, szárazok a pelusai és nem gyarapodik.

Én a helyedben nem adnék tápszert, hanem igény szerint szoptatnék, a kicsid egyébként is még nagyon picike, Te és a cici jelenti neki a biztonságot.

Az egy szopi alatt megevett 60-80 gr nagyon jó. Ne aggódj mindent jól csinálsz.


10 hónapja szoptató anyuka

2009. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem adtam a második próbálkozás után többször neki tápszert.
2009. febr. 26. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!