Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy forgassam 3 hetes babám...

Hogy forgassam 3 hetes babám fejét, hogy ne legyen ferde? Mindig csak a bal oldalon akar aludni, és egyből sír, ha a másik oldalra fordítom a fejét.

Figyelt kérdés

Hiába támasztom ki 3 hetes babucimat, hogy a másik oldalán aludjon, mindig vissza akar fordulni. És már kezdem látni, hogy kicsit másabb a fejének bal fele, mint a jobb. Ráadásul a bal füle is már más formájú, mert mindig abban a pózban akar aludni, ahogyan a hasamban volt. Valamiért mindig sír, ha jobb oldalra fordítom. Egyszer-egyszer sikerül egy-egy három órás alvásra átforgatnom, de a nap többi három órás alvásában mindig a bal felén alszik.

Változni fog ez később?

Azt hallottam, hogy a babák az első hónapban szeretnek úgy lenni, ahogyan a pociban voltak. Igaz lenne ez?


2011. jún. 23. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy valamelyik oldalon letapadtak az izmai. gyerekorvosnál rá kéne kérdezni, ha szükséges, gyógytornára fogja küldeni
2011. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felesleges forgatnod a fejét,azzal csak megzavarod az alvását. Emiatt nem lesz később féloldalas a feje. Ha később sem forgatja a fejét,akkor kérdezd meg az orvost.
2011. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az tipikusan az asszimetrikus tónuseloszlás tünete. Ha van a közeletekben Dévényes gyógytornász és anyagilag megtehetitek, akkor keresd fel, ha nem, akkor fejlődésneurológushoz kell menni, de lehet, hogy oda csak a háziorvos tud beutalót adni.

Némi tornával az egy oldalon feszes izomzatot rendbe lehet tenni, de itt is igaz, hogy minél előbb kezditek, annál könnyebb lesz.

2011. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A védőnőm engem egyfolytában pont ezzel macerált... Fektessem a másik oldalára, mert ferde lesz a feje. A doktornő pedig szabályosan kinevetett, hogy ilyen nincs. A mászó, mozgó kisgyereknek szépen kikerekedik a feje, hiszen a kutacs csak jóval később zárul. Így is volt. Az alvását én nem zavarnám a helyedben.

Amikor ébren van, beszélj hozzá direkt a másik oldalról, mutass neki onnan játékokat, hallgattass vele arról zenét. Csak azért, hogy forduljon, mozgassa a kis fejét. De ettől hosszú távon biztos nem lesz deformált a feje, ne aggódj!

2011. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Azonnal vidd el egy Dévényeshez, egyetértek!

Nálunk is pont ilyen tünetek voltak, az enyém sem tűrte egyáltalán, ha a másik oldalra akartam fordítani a fejét. Hason meg egyenesen üvöltött és nem is forgatta ki semerre, ahogy kellett volna. És neki is eldeformálódott a feje, ami nem is ment vissza teljesen a mai napig (3,5 éves).

Az én lányom végülis hipoton volt, mint utóbb kiderült - és a Dévény-torna nélkül sehol sem lennénk ma...

Mindezt nem ijesztgetésnek szánom, de ha úgy érzed, hogy komoly a dolog, azonnal cselekedj, mert minél hamarabb kezditek, annál jobbak lesznek az eredmények! Mi sajnos vártunk 6-8 hétig (mert mondjuk nekünk senki nem mondta, hogy ez már kóros állapot), és mindig visszasírom az elszalasztott heteket. Igaz, az eredményen nem sokat változtatott volna ez sem, de akkor is lelkiismeretfurdalásom van emiatt.


Ja igen, és még annyit, hogy ha esetleg a neurológus nem nagyon örvendezne a Dévény-torna hallatán vagy nem ajánlaná nektek, azon ne akadj fenn: én úgy tapasztalom itt nálunk (vidéki kisváros), hogy nagyon megvetik a dévényes gyógytornászokat és a módszert sem ismerik el. Nálunk konkrétan egy flegma szájhúzás volt a reakció, pedig enélkül a gyerekem se nem járna, se nem beszélne most... De reméljük, nálatok jobb lesz a hozzáállás.

2011. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az jó, ha megnézeted egy orvossal, de szerintem nem biztos, hogy baj van. Az én fiam is sírt, ha a jobb oldalára fordítottam. Hanyatt fekve forgatta a fejét jobbra-balra, de inkább akkor is balra szeretett nézni. Neki nincs semmi baja.
2011. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!