Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg el kellene választani?

Tényleg el kellene választani?

Figyelt kérdés

Ma orvosnál voltam vitamin,kálcium hiány gyanuval.Majd leesett a székről mikor azt mondtam,hogy szoptatom a 3 évesemet,és vele is alszom.Azt mondta ilyen nincs.Kaptam is egy diagnózist-kimerültség,méghozzá krónikus-mellé pedig nyugtatót és altatót.

Azt mondta nehogy merjem többet szoptatni,és ma estétől a gyereknek külön kell aludnia,akkor is ha 100szor fogunk ébredni.Azt is hozzáteszem,hogy végre most kezdte átaludni az éjszakákat.Hosszú szoptatósok,írjatok


2011. ápr. 8. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 xStefix ***** válasza:
56%

Ugye nem hiszel neki? Felejtsd el.

Te vagy az anyuka, csak tudod már, miért csinálod azt, amit, nemde? ;)


Egyebekként pedig, vitamin és Ca-hiányra miért altatót meg nyugtatót írt fel?? Ráadásul miért mindkettőt?? :-o

Mintha beléd akarná magyarázni ezzel is, hogy totál hüe vagy és kicsináltad magad, mert így nevelsz.. Mert biztosan nem könnyű, elhiszem, talán te is fáradtnak érzed magad - nade nem hiszem, hogy szerinted ez lenne a megoldás, pláne nem így, azonnal elválasztani!

2011. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
37%
Egy 3 éves gyereket szoptatni nem normális már, és az sem, hogy magad mellett altatod, meg kell tanulnia egyedül aludni. Ne csodálkozz, ha kimerült vagy. A nyugtató, meg altató szerintem is baromság egyébként.
2011. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
46%

Az orvosodnak van igaza! Már régen abba kellett volna hagyni a szoptatását és külön is kellene aludnia!

A kalcium hiányodat nem lehet csak gyógyszerrel megszünteni,ha még tovább szoptatsz. Ha pedig krónikus,az csontritkuláshoz vezet,ami elég komoly következményekkel jár!

De ha te inkább a sokáig szoptató anyukára hallgatsz az orovs helyett,akkor ne csodálkozz,ha pár év múlva törnek a csontjaid.

Egy eü dolgozó.

2011. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 xStefix ***** válasza:
51%
Eü dolgozó. Akkor már értem. :)
2011. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 xStefix ***** válasza:
63%
Kérdező, isten hozott a nem normálisok klubjában! Bár te nálam is nem normálisabb vagy, mi már lassan egy éve külön alszunk. Ú, de irigyellek, te nyerted ezt a kört! ;) :D
2011. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ,első segített,második nem sokat.Elsőt tudom,hogy ő is szoptat ugyanannyi ideje,második te meddig csináltad?Jaj,nem vitázni akarok ezen,minden válasz jól jön,csak valahogy az a hitelesebb,aki ugyanabban a helyzetben van.
2011. ápr. 8. 19:06
 7/78 xStefix ***** válasza:
60%

Úgy szeretem ezeket a kell-eket egyébként, főleg a szoptatásban. :) Nem ilyen egyszerű a dolog egyáltalán, ezt csak az tudja, aki ezt az utat választja, jól írod. Itt nincsenek katonás parancsok, hanem "csak" rugalmas szabályok. Nemtom, nekem pont ez a normálisabb valamiért...

Kérdező, te egyébként mit gondolsz az orvos javaslatáról?

2011. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 A kérdező kommentje:

Engedjétek meg,helyesbítsek,lehet nem jól fogalmaztam.Folyamatban az elválasztás,azt kellett volna írnom,hogy"ennyire drasztikusan,egyik napról a másikra kellene elválasszam,azok után,hogy 3 évet lehúztunk"

Tudom ,megdöbbentő annak,aki nem csinálta ezt soha,ezért nem haragszom senki válaszára,még akkor sem,ha talán sértő is egy kicsit.

Aki hosszan szoptatott,tudja miről beszélek,ezért tettem fel a kérdést nekik.

Szerintem azért annyi hülye anya csak nem lehet,hogy ne számolnának a hosszú szoptatással járó"csontritkulással".

Ők csak tudnak valamit,amit a többi nem.

2011. ápr. 8. 19:17
 9/78 A kérdező kommentje:
Azt gondolom az orvosnőről,hogy soha ,vagy csak rövid ideig szoptatott,a gyereke első perctől külön aludt,hagyták sírni,és a nem leszek a gyerekem rabszolgája elvet hirdeti.
2011. ápr. 8. 19:20
 10/78 anonim ***** válasza:
54%
szerintem a 3 év már sok egy kicsit:)
2011. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!