Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg el kellene választani?

Tényleg el kellene választani?

Figyelt kérdés

Ma orvosnál voltam vitamin,kálcium hiány gyanuval.Majd leesett a székről mikor azt mondtam,hogy szoptatom a 3 évesemet,és vele is alszom.Azt mondta ilyen nincs.Kaptam is egy diagnózist-kimerültség,méghozzá krónikus-mellé pedig nyugtatót és altatót.

Azt mondta nehogy merjem többet szoptatni,és ma estétől a gyereknek külön kell aludnia,akkor is ha 100szor fogunk ébredni.Azt is hozzáteszem,hogy végre most kezdte átaludni az éjszakákat.Hosszú szoptatósok,írjatok


2011. ápr. 8. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 A kérdező kommentje:
Nem bánnám ha kifejtenéd az én esetem,akkor is ha összetett,szívesen olvasnám.Talán segítene.
2011. ápr. 15. 17:31
 72/78 anonim ***** válasza:
100%

"Én azért óva intelek attól (ha fogalmazhatok így), hogy túlzottan általánosíts, miszerint a kötődés nem olyan jó dolog"


Erre írnám azt, hogy a kötődés jó dolog szerintem, maximálisan, csak nagyon sok anyával találkozom és beszélgetek akik el sem tudják képzelni hogy a kötődés más módon is történhet, ezért szoptatnak sokan óvodáskorú gyermeket is, mert azt hiszik csak a szoptatás módján érhetik el a gyermekükkel a bensőséges kapcsolatot. Hibásan. Ugyanis rengeteg más módja van annak hogy kifejezze az ember a gyermeke iránti határtalan biztonság nyújtását, szeretetét, féltését, kötődését, és a gyermek is rengeteg módon fejezheti ki a szeretetét édesanyja felé, csak sok anya azt hiszi hogy márpedig a kötődés titka a szoptatás. Ezért sokminden másról lemaradnak.


Hangsúlyozom: a szoptatás fantasztikus. Az anyatej kell a baba szervezetének. A kötődő nevelés is csodálatos. Imádtam szoptatni, emlékezetes amai napig a dolog, amíg szopizott, Szopibabának becéztem a fiamat, és mai napig jó szívvel gondolok az egészre. De furcsának találnám hogy most már járó, gondolkodó, igazi kis emberkeként élő fiamat még úgy kezeljem mint egy magatehetetlen csecsemőt. Kötődöm hozzá, imádm babusgatni, csak épp nem a mellemmel, hanem szavakkal, simogatással, összebújással. És külön örülök annak is, hogy amikor nyugtalan és sír, epár kedves hangszínen mondott jó szóval, simivel meg tudom nyugtatni, és nem kell a rögtön levennem a melltartómat hogy megnyugtassam, nekem ez fontos mert számomra ez is azt bizonyítja hogy az értelme is nyitva van a világra, hiszen szavakkal is megnyugtatható, ismeri az érintésem, simogatásom jelentését is, nem csak azt amikor "cicit kap", ellentétben azzal amikor még Szopibaba volt és akkor nyugodott meg amikor látta hogy közelít felé a mellem. :)


De ez az én privát véleményem, ismétlem a szoptatás jó és fontos, csak annyit tettem hozzá hogy nem történik semmi egetverő és kötődésmentes rideg nevelés, ha már nem alkalmazza az ember mert a babából gyermek lett.

2011. ápr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó,olvastad a történetem?Az este megtörtént ,hogy szopi nélkül aludt el,persze nem saját akaratból,és persze és kétségek közt vergődtem egész éjjel,hogy akkor most mi van,jól csináltam?Persze a kiscsajt nem rázta meg annyira,kicsit duzzogva jó éjt kívánt,hátat fordított és 3 perc múlva aludt.

A saját érzéseimmel nem tudok megbírkózni,és akkor vihar van bennem,hogy el sem lehet mondani.Ne ítéljetek,segítsetek.

2011. ápr. 16. 17:52
 74/78 anonim ***** válasza:

Igen olvastam, sőt még egy kisebb párbeszédet is folytattunk, igazából elnézést is kértem hogy amiket írtam az valóban most elég off, mert nem effektíve rólad írtam.


Én írtam akkor és most is, hogy szurkolok hogy minél jobban menjen az elválás és meglátod hogy ha túljuttok az első kritikus pár napon, sokkal könnyebbnek fog tűnni utólag. Szoptatás után is lehet egy anyának és gyermekének olyan bensőgées kapcsolata, amilyet csak akarnak :)

2011. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 Vilcsianyuja ***** válasza:
Valami új dolgot kellene felvenni a "szertartási rendbe", ami egy kicsit eltereli a figyelmet a szopiról. Ötletem igazán nincs 3 évesnek, max. esti mese, de ez már amúgy is benne lehet a szertartásban. De remélem, lesznek anyukák konkrét tapasztalatokkal. És végre a kályhához értünk, 8 oldalnyi, finoman szólva nem teljesen releváns hozzászólás után a kérdésre keressük a választ :)
2011. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:

hát szépen körül lett írva minden....

kedves kérdező, el sem tudom képzelni h miken mentél keresztül, de hihetetlenül erős nő vagy!

a kérdésedre válaszolva, szerintem nem! nem KELL elválasztani a picit, majd magától...

2011. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:

04-12 14:11-esnek

bizonyára előfordulnak enyhén visszatartott babák

de az enyém nem az mert 9hónaposan lépeget....

2011. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
Igen írtam is hogy vannak, ezzel tisztában vagyok. Még azt is írtam hogy fogják itt írni hogy az övéké nincs lemaradva, de ez természetes, hiszen soha semmi nem lehet mindenkire igaz, max nagyrészben.
2011. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!