Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg el kellene választani?

Tényleg el kellene választani?

Figyelt kérdés

Ma orvosnál voltam vitamin,kálcium hiány gyanuval.Majd leesett a székről mikor azt mondtam,hogy szoptatom a 3 évesemet,és vele is alszom.Azt mondta ilyen nincs.Kaptam is egy diagnózist-kimerültség,méghozzá krónikus-mellé pedig nyugtatót és altatót.

Azt mondta nehogy merjem többet szoptatni,és ma estétől a gyereknek külön kell aludnia,akkor is ha 100szor fogunk ébredni.Azt is hozzáteszem,hogy végre most kezdte átaludni az éjszakákat.Hosszú szoptatósok,írjatok


2011. ápr. 8. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
66%
Az első gyerekemet 2.5 évig szoptattam és még tovább is szoptattam volna,csak volt egy elég komoly műtétje és 10napig az intenzíven voltunk,a második gyerekem 10 hós és őt is sokáig szeretném szoptatni,sőt 4 éves koráig aludt velem a nagy,magátol ment a saját ágyába,a kicsi is velem fog aludni amig szüksége van rám.Én szeretnék kiélvezni minden pillanatot amig kicsik,mert egy ídő után ciki lesz anya.Azt tudom tanácsolni,hogy cselekedj az ösztöneid szerint és ne a doki döntse el,hogy neveld a gyerekedet.
2011. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
72%

Kimerültséget tényleg tud okozni.De ne is foglalkozz vele,amit mondott az orvos.Nekem 16 hónapos a kisfiam,de holnaptól el kell kezdjem gyógyszerrel elapsztani a tejet,mert rengeteg gondott okozott.Legfőképp 20 kilót lefogytam s állandóan a fogászatot járom kálcium hiány miatt.Havi szinten még 25 liter tejet is elvittek a gyűjtőbe.Teljesen rámentem én is!

Így holnaptól új élet kezdődik!

2011. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező! Mamám anyukámat 3 éves koráig szoptatta, most 89 éves és kutya baja. De ez nyilván egyénfüggő is!

Nekem van egy 3 hónapos babám, tejem az nincs sajnos, a kórházban elkaptam valami nyavalyát és így elapadt. De még együtt alszom a babámmal, azért mondom, hogy még, mert mindenki ellenem van a családban. Mindenki azt mondja gyerek külön, hagyjad sírni stb. Én úgy vagyok vele, hogy azt teszem amit jónak látok és tartom a hátam annak, aki ezzel támad!

Minden jót!

2011. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
51%
nem értem miért kell együtt aludni a gyereknek az anyjával , nekem két gyerekem van és egyik sem aludt velünk és nem sírtak. Ha éjjel felsírtak felkeltem és megnyugtattam és visszatettem és aludt tovább. Nappal ha foglalkozol vele az miért nem elég? ha úgy szokja meg persze hogy sír éjjel az anyja után ha úgy szokja meg.Ha pedig ca hiányod van azt kell pótolni nem a tejet apasztani, és nem lesz csontritkulásod, egy orvosnak is lehetne annyi esze. régen amikor a nők sok gyereket szültek a szoptatás ki tett akár 10 évet is az életükből és ugye senki nem hiszi hogy mind csontritkulásba haltak meg, sőt szerintem még kevesebb is volt mint most amikor kevesebbet szoptatnak a nők
2011. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj,az orvos tanácsolt valamit,te úgysem fogadod meg és msot várod azoknak a válaszát akik szintén nem értenek egyet vele.Mi értelme a kérdésnek?Már ugyis eldöntötted,hogy mit cisnálsz.És ezt most nem bántásból mondtam.

Ha a szeméyles véleményem számit valamit,nyugtatót + altatót hagyd a fenébe,gyerek külön ágyba ,3 nap sirodágálás után mind a ketten aludni fogtok végre.

Szoptatás a te dolgod,de magadat nem kéne tönkretenni,ugyhogy szedjél nagydozisu ivtamint+ kálciumot. Egyébként egy 3 évesnek szerintem nem fog lelki sérülést okozni ha nem szopik tovább,vagy nem alszik az anyjával.

Sokan használják ezt a drasztikus szót,pedig az esetek nagy többségében csak az anyuka fogja fel drasztikusan a dolgokat,a gyerek meg 2-3 nap után megérti és elfogadja.

2011. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
72%

Az biztos, hogy a helyedben nem szedném be se a nyugtatót, se az altatót, mert nem tartom egy egészséges dolognak.

Januárban született a 3. gyermekem, így a kimerültségről van halvány fogalmam :-)

Én az első gyermekemnél elkövettem azt a hibát, hogy elhittem a babának a kiságyban a helye, így a következmény az volt, hogy nem aludtam fél évet kb. , mert csak rajtam aludt nappal éjjel meg azzal voltam elfoglalva, hogy próbáljam a kiságyba szelidíteni. Ezt csak azért írom, mert egyik előző anyuka írta, hogy gyereknek kiságyban a helye.

A következőkkel eszembe se volt, éjjelre már a babaággyal küszködni cici irányban remekül aludtunk az 1. fiammal és most a másodikkal is.

Nálunk a gyerekek ágya a mi ágyunk végébe van tolva, így nem okoz gondot az éjjeli felkelésük, mert ott vagyunk egyből. Drasztikus elválasztást nem javasolom. Mi az éjjeli cicizésről amikor leszoktunk onnantól a napközbenivel se nagyon volt már gond, mert a lányom 2 éves 3 hónapos volt amikor leszokott (szülés előtt egy héttel) a kisfiam pedig most 2 éves korában. Igénylik ugyanúgy a testkontaktust elalvás előtt. A nagylányomnak a kézfogás elég. A nagy kétévesem pedig este mellettem szeret ugyanúgy elaludni, én pedig szépen átrakom az ágyába. Szerencsére ő jó alvó, mert 1,5 évesen már átaludta az éjszakákat, de ezt a félig együtt alvásnak tulajdonítom, mert a lánykám 3 éves volt amikor átaludta kb, és szerintem azért volt, mert éjjel is azon stresszelt, hogy ott vagyok-e.

Szóval én javaslom, hogy vegyetek egy klassz kiságyat, ami tetszik neki és aludjon abban legalább nappalra, és előbb utóbb éjszakára is. A ciciről pedig lehet nemsokára ő is áttér az összebújásra. A kiságyat azért javaslom, mert az keresztfiam 6 éves, igaz egyszem gyerek, de még mindig az anyukájával és mivel nemrég elváltak, az új baráttal alszik.. Szerintem azért egy 6 éves már igényli hogy legyen neki saját kuckója, és ez valahol a saját kiságynál kezdődik.

Mindenesetre hajrá! Mindent úgy csinálj, ahogy a megérzéseid javasolják, úgyis az lesz a legjobb mindenkinek, nomeg egyél több vitamint.

A doktornak meg: nem hiszem hogy komolyan gondolja, hogy neked felír nyugtatót, altatót, és üvölttesd éjjel a gyereket közben, szoptatás és együttalvás helyett.. Vagy azért írta, hogy kibírd az üvöltést? Nem értem milyen doktor az ilyen..

2011. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező milyen tüneteid volta ami miatt az orvoshoz mentél?

Nem gondolnám hogy a husszú távú szoptatás kimerítené a szervezetet.

Mert 3 évesen már bizti nem szopik napi 1l-t.

Szerintem kérdezz egy szopis tanácsadót ebben az ügyben.

Az elválasztás pedig egy folyamat.

Nekem 4 gyerekem van ebből 2-őt 3 éves koráig szoptattam és mellettem is aludtak.

Én nem igazán értem ezt a kimerültséget.Talán sokat van fönt éjjel,vagy állandóan cicin lenne?

Ha egy kicsit bővebben írnál egy napotokról talán jobban tudnánk segíteni.

Azt végképp nem értem miért írt föl altatót meg nyugtatót,nem tudsz aludni depressziós tüneteid vannak?

Napközben ideges, ingerült vagy?

Itt kérhetsz segítséget:


[link]

2011. ápr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
60%

Sok sötétség még a fejekben a szoptatással kapcsolatban, és az szomorú, hogy az EÜ, dolgozók is azon

a szinten állank:-(((((((((

2 éves és 1 hónapja szoptatok, lehet én is 3 évig fogok


senkinek semmi köze hozzá!!

2011. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 A kérdező kommentje:

Utolsóknak nagyon köszönöm.2 és fél évig egyetlen éjszakát sem aludt át,most alszik,de én mindig úgy vagyok,mikor valami jobb lesz,akkor üt ki rajtam minden nyavalya.Furcsa remegés jön rám időnként,főleg este,ezért gondoltam,hogy kálcium hiány.És elég gyakran szorongást érzek.

Ma olvastam egyik válaszban,hogy ha tudom már a választ miért írtam ki.Hogy megerősítést kapjak,hogy jól döntöttem.

Rossz alvók anyukái,ti tudjátok legjobban milyen mikor végre alszik a gyerek.Fél évnek kellett eltelnie,amíg megnyugodott,hogy igen ott vagyok,és alszik mint a bunda.Képzeljétek el,mi lenne ha egy ilyen gyerek,külön ágyba,külön szobába kerülne.Csak egyszer kellene észrevegye ,hogy nem vagyok mellette,és el lenne szarva minden.Ha nekem ez jó,nem kényelmetlen,a gyerek meg én végre pihenten ébredünk,akkor miért kell annyira ellenezni az együtt alvást?Férjemmel úgysem aludnék együtt,mert nem tudunk együtt aludni,nálunk az alvás az alvás.

A szorongás pedig nem a gyerek miatt van,más probléma ami remélhetőleg hamar megoldódik.

2011. ápr. 9. 13:15
 20/78 anonim ***** válasza:
100%

előző

ja és együtt is alszunk:-))))))))

2011. ápr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!