Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg el kellene választani?

Tényleg el kellene választani?

Figyelt kérdés

Ma orvosnál voltam vitamin,kálcium hiány gyanuval.Majd leesett a székről mikor azt mondtam,hogy szoptatom a 3 évesemet,és vele is alszom.Azt mondta ilyen nincs.Kaptam is egy diagnózist-kimerültség,méghozzá krónikus-mellé pedig nyugtatót és altatót.

Azt mondta nehogy merjem többet szoptatni,és ma estétől a gyereknek külön kell aludnia,akkor is ha 100szor fogunk ébredni.Azt is hozzáteszem,hogy végre most kezdte átaludni az éjszakákat.Hosszú szoptatósok,írjatok


2011. ápr. 8. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
100%
13.00. vagyok, még annyit, hogy én is pártolom a szoptatást, csak azt hangsúlyozom, hogy a gyermeknek nem lesz semmi baja az égvilágon ha nem szopizik, ennyi idősen. Nem szabad beleroppanni a vég nélküli szoptatásba de abba sem, ha abbamarad.
2011. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
100%
13.00. vagyok, még annyit, hogy én is pártolom a szoptatást, csak azt hangsúlyozom, hogy a gyermeknek nem lesz semmi baja az égvilágon ha nem szopizik, ennyi idősen. Nem szabad beleroppanni a vég nélküli szopt
2011. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
Evéd utáni, délutáni pihi egymás mellett fekve, miközben simizi az ember a baba arcát, hátát, nekem ez is van olyan kötelék mint a szoptatás :)
2011. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
40%

6 hos kisfiu anyukaja vagyok,es imadom a gyerekemet...viszont most ledobbentem ezen a majomszereteten,a tulsagos ragaszkodason.Jesszus!!!

Mellesleg 8 eves uncsim is az anyjaval alszik,es anyuci meg minden reggel elkiseri suliba is,hiaba mellettuk van az iskola,o meg mindig fel egyedul menni.No comment,de en biztos nem nevelek ilyen nyamnyila gyerekeket.Es attol,hogy nem alszik kozottunk,vagy velem a fiam,nem erzem ugy,hogy nem teszek eleget az anyai szerepemnek.Volt ejszaka,hogy felorankent,sot 10 percenkent keltem hozza,viszont mara mar atalussza az ejszakat,es egyedul!!!

Legtobb esetben az anya sokkal jobban ragaszkodik a gyerekhez,mint ahogyan egeszseges lenne,es akkor persze hogy krealjak maguknak a problemakat.

Tegnap dobbentem ra ezen az oldalon olvasva,hogy sok gyerek 3 evesen meg nem szobatiszta,mivel meg nem erett meg ra,meg hasonlo baromsagok,mert ezek mar tenyleg azok.

3 evesen nem szobatiszta,szopizik,es anyukaval alszik...akar ujszulott is lehetne.Ez nagyon durva!

A szoptatasrol meg csak annyit,hogy en is szoptatok,mert szamomra igy termeszetes,es nem varok erte vallsimogatast,meg elismerest,es nem keszulok megnyerni veled szemben a maratont,mert szerintem mindennek van hatara.

2011. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy elmész orvoshoz, mondod, hogy kimerült vagy, nyilván csinál vérvételt, vizeletet, látja, hogy valami nem stimmel és ezek után valahogy az együttalvásra kerül a téma.

Miért nem ajánl vitaminkészítményt, kalciumot pezsgőtablettát, te pedig miért számolsz be, hogy éjjel az uraddal vagy a porontyoddal alszol-e.

Amúgy a dokik elég sok ilyen esetet látnak, nyilván megemlítetted neki, hogy kimerült vagy, nem tudsz aludni stb és ezért ajánlott altatót (hiszen a pohár meleg tejet mindenki ismeri, gondolta, ezért szeretnél receptet.)

Amikor én mentem dokihoz, mert légcsőhurutom volt (nagyon kimerült voltam és ezért szedtem minden sz@rt össze) és mondtam, hogy olyan gyógyszert írjon föl, amit szoptatás alatt is szedhetek, akkor megkérdezte, hogy mennyi idős a baba. Mondtam, hogy 2 hónapos. Erre nem írt föl gyógyszer, mondta, majd elmúlik, ő ellenzi a szoptatás alatt a gyógyszereket, ha lázam lenne, algopyrint szedhetek. Kiderült, hogy azért kérdezte, mert rengeteg sokáig szoptató nő érkezik hozzá betegen, akiknek nem bírja a szervezete a táplálást és a maga ellátását, ezért sokszor pikk-pakk megerősödik az immunrendszerük a szoptatás abbahagyásával. Szóval nem hiszem, hogy minden eü-i gondozó rossz ember lenne, csak ugye azok járnak hozzájuk, akiknek problémáik vannak, nem azok, akik simán szoptatnak gond nélkül.

Amúgy meg ha jónak látod, hogy együtt alszotok, akkor meg fölösleges ezt bárkinek szóba hozni. Tőlem sose kérdezték, hogy kivel alszom. Én a férjemmel, mert minden este szerelmeskedünk (és nem minden nap szeretem a padló-konyha-kanapé alternatívát), szóval nekünk így jó. De ez mindenkinek a magánügye szerintem.

2011. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
36%

OFF


A gyerekorvosunk megjegyezte a minap, hogy mostanában egyre több baba el van maradva a mozgásfejlődésben, 9 hónaposan még némelyik csak épp forogni megtanult, ami persze nem jelent feltétlenül bajt, hiszen nem egyformák a babák, csak fura mert régen gyorsabban fejlődött a babák mozgása.


Erre a magyarázat elég egyszerű: napjainkban a babák "vissza vannak fogva" (ezt kéretik normális hangnemben érteni, nem szidalmazóan csak nem tudtam máshogy megfogalmazni), anyamellett látnak evés közben a külvilág helyett, babakocsi helyett rá vannak kötözve, be vannak bugyolálva anyukájuk hátára, mindezt még 1-2 éves korukban is. Mert babakorban normális és természetes, de egy idő után a baba szervezetének több teret kell adni. hogy babából kisgyermek lehessen.


Manapság az a divat (a tankönyvi etalon) hogy minél tovább babának tartani a gyermeket. Ezért alakultak ki ekkora különbségek a gyermeket között, hogy amíg az egyik 8 hónaposan odalépeget az etetőszékhez és kéri az ételt, a másik oldalára fordulva húzkodja anyukája pólóját cicmagasságban.


NEM MONDOM hogy ez baj, hanem inkább megdöbbentő manapság. Mert van aki még 7-8 hónaposan is csak alma-baracknál tart, és 1 évesen ha a gyerek sír vagy nyugtalan akkor a simogatás és nyugtató szavak helyett a mellét tömködi a gyerek szájába hogy "itt a cicike nyugodj meg bogaram".


És ezt vitathatja bárki, sajnos ez tetszik nem tetszik, így van. Most gondolom írni fogják hogy hát az én gyerekem szopizik még 2 évesen is és mégis jár már 8 hós kora óta, ez természetesen lehetséges, én nem azt mondom hogy midnen babára igaz, de sajnos sok babánál valóban erre vezethető vissza a sokáig tartó odateszem-ottmarad babakor, mert a szervezete nem kapja meg az elegendő húst, vitaminokat, stb. olyan anyagokat amik egy szervezet erősödéséhez igenis kellenek. Kellettek régen és kellenek ma is. Ilyen a hordezó kendő is: klassz mert a kicsi baba elvan benne amíg érzi anyukája közelségét. De amikor az ember kisgyermekkorú gyereket is napi szinten állandóan beleköt, magár abugyolálja, hát nem csoda ha a gyermek mozgása lassaban fejlődik mint azoké akiknek már korábban megnyílt a külvilág.


Hangsúlyozom: nem azt mondom hogy rossz, csak furcsa. Inkább az anyukáknál van szeparációs szorongás napjainkban, mert képtelenek elfogadni hogy a baba már nem sokáig baba, nem lehet megállítani az időt, a babából gyermek lesz, és hiába szoptatom, hordozom magamra kötve, attól annak a gyereknek szüksége van a táplálékra, mozgásra, mindenre, hogy fejlődhessen szabadon, saját erejéből és ne csak annyira amennyire MEGENGEDJÜK NEKIK. Mert itt a hangsúly.

2011. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
22%

13:41-ES VAGYOK

Kedves utolso,a lenyegre tapintottal!Vegre 1 normalis gondolkodasu no.

Valahogy en is igy szerettem volna leirni,csak tul ideges voltam hozza.

24/N

2011. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:

Mélységes döbbenet mennyi nem megértés.Kérem itt egy Anyuka kért normál hangnemben segítséget.

Tartsuk egymás véleményét tiszteletben.Nyilván az édesanya nem attól lett kimerült mert a 3 éves gyerek vele alszik,hanem valami más oka van ,nem is a szoptatás hiszen ilyenkor már keves tej van.

És szögezzük le egyik sem káros,de azzá válhat ha rosszul csinálják.

Inkább a káros az ha az anyából mártír lesz,nem él senkinek csak a gyerekeinek nem tud kikapcsolódni feltöltődni stb...

2011. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni hogy VALÓBAN nem attól van-e, honnan is tudhatnád interneten keresztül? Egyébként van akinek ilyenkor is bőven van még teje, olyannyira hogy fejni is tud szoptatás mellett.
2011. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:

Tényleg így fogalmazott, hogy ne merd többet szoptatni? Megkérdezte, hogy hol alszik a gyerek? Hogy jött szóba hogy együtt alszotok? Hogy jött szóba, hogy szoptatsz és 3 éves még a gyereked? Jobban bízol a gyakori kérdésekben mint az orvosodban? (Szerintem menj át akkor más dokihoz.) A férjed mit szól a dolgokhoz? Ő örül, hogy együtt alszotok? Vele megbeszélted az orvoskalandot? Jó a házasságotok? Szeretnétek még több szeretni való csemetét? Nekem amúgy az az érzésem, hogy sokrszor akik hordoznak, szoptatnak sokáig, kiélvezik, hogy a gyerek már nem sír föl általában 3 óránként éjszaka, de még cukin cicik anélkül, hogy mellgyulladásokkal küzdene az ember lánya, még lehet hordozni, szoptatni. Amúgy pedig ezzel nincs gond, ha nekik jó.

Szóval szerintem sportolj, egyél salátákat, husikat (vashiány is álhat a fáradtság hátterében), igyál tejet, kalciumtablettás pluszt és vitaminokat. És ha mindenképp szoptatni akarsz, szoptass, akár 30 éves korig, amíg a pici szeretné, de ne itt kérdőjelezd meg a doki véleményét/inkább kérdezz egy másik dokit/...

2011. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!