Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg el kellene választani?

Tényleg el kellene választani?

Figyelt kérdés

Ma orvosnál voltam vitamin,kálcium hiány gyanuval.Majd leesett a székről mikor azt mondtam,hogy szoptatom a 3 évesemet,és vele is alszom.Azt mondta ilyen nincs.Kaptam is egy diagnózist-kimerültség,méghozzá krónikus-mellé pedig nyugtatót és altatót.

Azt mondta nehogy merjem többet szoptatni,és ma estétől a gyereknek külön kell aludnia,akkor is ha 100szor fogunk ébredni.Azt is hozzáteszem,hogy végre most kezdte átaludni az éjszakákat.Hosszú szoptatósok,írjatok


2011. ápr. 8. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
48%

Hát utolsó a stílusoddal neked is baj van.Hányan vagyunk itt Mo-on akik 3 éves korig szoptatnak akár több gyereket is és mégsincs semmi bajunk,vagy együtt alszunk a gyerekkel és meg sincs semmi bajunk.

És a kérdező nem azt írta hogy nem akarja elválasztani hanem azt hogy nem egyből hanem fokozatosan.

2011. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
0%
Lássuk be, szeret kissé teátrálisan fogalmazni a kérdés kiírója, de sebaj. Ha valaki azt írja, hogy el kellene választani, akkor ezek szerint az ő pártján áll, hiszen ő is el akarja választani. Hol itt a probléma, mi a kérdés? Ha tudja, hogy nem így fog tenni éjjel, akkor minek kérdezi a többieket?
2011. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:

Gondolom azért kíváncsi a véleményekre.

Sokan szoptatnak 3 éves korig ez mondjuk tény, de Mo.-n sokmindent szintén sokan csinálnak ezért ez önmagában nem érv :)

2011. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 A kérdező kommentje:

Na jó,ebből elég.Lássuk akkor szépen elölről,a gyengébb felfogásúak kedvéért.

Kiegészítem pár fontos infóval ,amit elözőleg nem akartam senki orrára kötni.a kérdésem a hosszú szoptatós anyukáknak szólt,ők értették is gond nélkül miről szólt a kérdésem.

Tehát,pszihiáter orvosomat kerestem fel,azt aki az 5 hónaposan elveszített terhességem után ,depresszióval és pánikrohammal kezelt.Említettem,hogy gyakran jön rám remegés,ami lehet akár kálcium vagy magnézium hiány tünete is,de ugyanakkor lehet pánikroham tünete is.Utóbbit szerettem volna kizárni,reménykedve abban,hogy a szoptatás miatt lépett fel a kálcium hiány.Akinek volt pánikrohamja,vagy pánikbeteg,tudja ,hogy ez miből áll,aki meg nem tudja,örüljön neki.

a szorongásom pedig sem nem a gyerekhez,sem a férjemhez,sem a házasságomhoz nem kötödik.A cégünknél voltak valami gondok,remélem nem várja el senki,hogy részletezzem.

Eddig érti mindenki?Miért mentem pszihiáterhez?Hogy megtudjam,előjött a pánikbetegségem ,vagy egyszerűen hiánybetegség.

Eddig mi ebben a teátrális?

Én azt már rég tudom,hogy természetes elválasztódás lesz nálunk,persze kis rásegítéssel,ahogy azt szokás csinálni.

A kérdést meg azért írtam ki,kimondottan a hosszú szoptatósokhoz fordulva,hogy ők írjanak tapasztalatot hasonló problémával kapcsolatban.

Csak ők értik,hogy milyen egy 3 éves gyereknél a drasztikus elválasztás.

Próbálok hasonlatokkal élni.Kb olyan mint egy hirtelen befejezett párkapcsolat,amikor egyik még nagyon szerelmes,a másik pedig menni akar.Az amelyik még nagyon ragaszkodik a másikhoz,az mindig nagyon szenved és mindig rossz emlékei lesznek az elválással kapcsolatban.

Ha egy kapcsolatban a két fél fokozatosan ,lassan eltávolodik egymástól ,és egy nap úgy döntenek,hogy most már elég,fejezzük be,akkor nem szenved talán senki.Mindenki a szépre emlékezik csak.

Na most erre lehet írni,hogy teátrális.

2011. ápr. 12. 17:57
 45/78 anonim ***** válasza:

Tényleg el kellene választani?


Ez volt a kérdés. A válasz pedig sokaknál az hogy hallgass a szívedre, sokaknál meg az hogy igen, a szervezeted jelzett hogy elég. Másoknál meg azét igen, mert a gyerek ennyi idősen már elvan cicike nélkül.

2011. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 A kérdező kommentje:
Nincs is semmi baj,azzal,hogy valaki elmondja a véleményét,a hangnemmel ,meg a sértegetéssel van gond,úgy gondolom.
2011. ápr. 12. 18:07
 47/78 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, sajnálom hogy sokan nem tudják leírni normális hangnemben a gondolataikat!
2011. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, oké így már egészen más a sztori, de akkor is minek mész orvoshoz, ha aztán inkább orvosi diploma nélküli kismamákra hallgatsz. Az meg, hogy 3 évest még szoptatsz és most jaj de nehéz lesz az elválasztás, hát erre mondják edd meg, amit főztél, nem 3 éves óvodás korút kellene elválasztani, hanem az 1 éves babát. Ebből is látszik, hogy a gyerek lelkileg visszafejlődött, ha ezt ő traumaként fogja megélni, egyébként meg egy 3 éves már értelmes, ülj le, és beszéld meg, anya beteg lesz a sok szoptatástól, és ugye ezt ő sem szeretné, hogy anya teljesen lebetegedjen, plusz mond neki ő most már nagy, a nagyoknak meg már nem való ez. máshogy is lehet kötődni egymáshoz, simogasd, fogd meg a kezét, odabújhat hozzád, stb.
2011. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 A kérdező kommentje:

Minden anyukának azt kívánom,hogy annyira legyen lelkileg fejlett és kiegyensúlyozott a gyereke mint az enyém.

Nem a szoptatási hisztéria fertőzött meg,nem azért lett ilyen hosszú a szoptatás.Nem így terveztem,első gyerekem magától hagyta el,nekem beidegződött,hogy ennek így kell történnie.

Ráadásul tehéntej allergiája volt,ez olyan szinten,hogy ha én megittam egy csésze tejet,neki véres széklete lett tőle.A dokik azt mondták,anyatejezni orrvérzésig,legalább 2 éves korig.

2011. ápr. 12. 18:39
 50/78 anonim ***** válasza:

Sajnálom a gyerkőcöt az allergia miatt, hát nem egyszerű az életetek :(

(én írtam amúgy a szoptatási hisztériáról, és így teljesen érthető ha inkább anyatejet adtál neki mint tápszert) Szerintem is nyugodtan elhagyhatjátok, persze nem drasztikusan, de nem érdemes már húzni mert belerokkansz. Minél hamarabb sikerül elhagyni, annlá gyorsabban túllesz rajta. Valóban, egy 3 évesnek meg lehet mondani hogy mi a helyzet, megérti, főleg ha mint írod okos és kiegyensúlyozott. Ebben az esetben két mondattal elintézed: most már nagyfiú vagy, anya pedig büszke lesz az okos nagyfiára ha nem szopizol többet, mert azt csak a babák csinálják.


Esetleg kössétek össze a mondandót valami nagyfiús dologgal amire azt mondtad eddig hogy kicsi még hozzá, értem ezalatt hogy ha valami játékot azért nem vettetek meg mert azt mondtad neki hogy kicsi vagy még vagy mondjuk csak egy gombóc fagyit ehetett, stb. most mondd hogy már nagyfiú ezért megkaphatja / két gombócot ehet / stb. (most ezek csak ötletek, hogy hogyan lehet tettekkel is, nem csak szavakkal alátámasztani neki hogy valóban ez az oka a leválásnak.)

2011. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!