Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes kisfiam nem hajlandó...

2 hetes kisfiam nem hajlandó szopizni. Csak cumizik a cicin. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tejem az van,így azt a megoldást választottam,hogy lefejem és üvegből megitatom vele.Járható ez a fajta etetés,vagy fenn áll a veszélye annak,hogy ha csak fejem a tejet akkor elapad?
2009. márc. 1. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Ha fejed nem apad el, de a gyermek megszokja, hogy ömlik a szájába szívás nélkül és nem fog szopni, kiskanállal szokás ezt kivédeni. A védőnővel nem beszéltől erről, vagy anyáddal?

Gondolom első baba, ilyenkor még "megy a bénázás" ezerrel.

2009. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam mindkét kislányomnál. Velem az a baj, hogy szűka atejcsatornám, azaz lassan jön a tej, és ezt nem volt türelmük sokáig csinálni. Az első babám egyből ordított, ahogy mellre tettem, a második pedig csak addig volt hajlandó enni, amíg még rendesen jött, aztán kiköpte, pedig nem lakott jól, ez fix, mert jó pár alkalom után kipróbáltam, hogy kanálból fogad-e még el tejet, és igen, bevágott még szopi után 60-at. :( Így maradt a fejés és üvegből etetés. Az elsőnél 10 hónapig tudtam fejni, akkor megszűnt a tejleadó reflexem, és így már nagyon nehéz és fájdalmas volt fejni. Bőven volt tejem. Most nem sok van, de nem a fejéstől, hanem sajna nagyon stresszes mostanában az életünk. :( Azért próbáld meg minden nap cicire tenni, de ha nem megy, nem kell erőltetned, mert csak ideges leszel, és azt megérzi ő is. Na meg így látod, mennyit eszik. :) Az is igaz viszont, hogy sokkal-sokkal macerásabb, mint a szoptatás. :(
2009. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ugyanezt csinálta és én is cumisüvegeztem.

DE minde alkalommal megpróbáltam cicire tenni.Rádaásul nekem befeléforduló a mellbimbóm és ez még egy akadály volt,de mindig próbálkoztam,aztán laasan elkezdett enni 30-40 grammot ciciből és csak a többit kellett pótolni üvegből.Kicsit féltem,hogy cumizavaros lesz,de szerencsére nem,ma már csak ciciből eszik Hála Istennek,megérte a fáradtságot.Sokszor én is kiborultam,fel akartam adni,de mindig adtam magamnak egy esélyt,hogy megpróbálom,még egyszer.És meg lett az eredménye.

Kitartás Neked,ne add fel,megéri.Sikerülni fog!!!!!!!!!!

2009. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk, sajnos minden próbálkozás ellenére nem sikerült rákapni a szopi ízére.

Most 5 hónapos a fiam, azóta is fejek és cumisüvegből kapja. Nekem nem csökkent a tej mennyisége eddig.

Próbálgassátok a szopit, hátha belejön. De ha nem megy, ne okold magad, az tök jó, ha kap tejet, nem az a lényeg, hogy cumiból.

2009. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

bizony, nem a legszerencsesebb a helyzet, de ne add fel. en is majdnem igy jartam, fejtem es potoltam, a baba sirt...sirt. 2-3 nap utan egy hajnali kinlodas utan ugy elhataroztam magam, hogy ez igy nem mehet tovabb, hogy nem potoltam tobbet, hanem gyakran tettem mellre, megint par nap kinlodas, cumizavar, mellbimbo ragassal de valahogy helyrekattant a babam es ma mar lassan 3 honapos, kizarolag anyatejes, szepen szopizik es atalussza az ejaszakat. o kicsi sullyal szuletett(2750g) visszaesett 2600-ra, nem tudott ugy szopizni mint egy 3,5kg baba.de belejott, csak ki kellett varni. szoval azt tanacsolnam, hogy ne add fel a szoptatast, tedd mellre es probalkozz, mert ha cumizik sajnos gyorsan raall. ha megsem sikerul, tudnod kell, h te mindent megtettel es ettol meg jo anya vagy. akkor probalj fejni es kicsi lyuku(avent 1-es)cumibol adni a potlast, mert abbol nem omlik ugy a tej. a legfobb, hogy lazits. tudom, konnyu mondani, de probald mg, mert ez a legfontosabb

2009. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. márc. 2. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!