Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igeny szerinti szoptatas, hol...

Igeny szerinti szoptatas, hol a hatar?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nyitott voltam a modern felfogasra ami a szoptatast illeti, szerettem volna ha jol mukodik es a fiam a legjobbat kapja.De ahogy valahol olvastam az igeny szerinti szoptatas nem csak a baba igenye szerint kell tortenjen. Vagy az anya igenye ilyenkor teljesen hatterbe szorul? Fiam kihasznalja a szopasi szabadsagot a javabol, ugy ertve hogy allandoan a cicin ulne. A kornyezetem csak csodalkozik, hogy miert hagyon, es en is kezdek belefaradni. Szinte nincs szunet a szopik kozott, ugyanis az urfi nem lakik jol ha leulunk enni, hanem eszik valamennyit, tudom hogy nem eleget mert lemertem, aztan ugy viselkedik mint aki jollakot es nem ker tobbet, vagy elegedetten elalszik. Abbahagyjuk, majd bofizes utan vagy ebredes utan, ami kb 30-40 perc megint ragja a kezet nyujtja a nyelvet es cupogtat, es el is hiszem neki hogy ehes meg hisz keveset evett elozoleg, meg nyugtalan is. es ez igy megy egesz nap.Belefaradtam...nem ragaszkodom a szigoru3-4 orahoz de leglabb 2.5 orankent kerne...mert ez igy kezd eleg terhesse valni nekem, hogy semmit sem tudok csinalni tole.Nagyon hasfajos, es lehet amiatt nem eszik egyszerre sokat, vagy mar arra is gondoltam hogy a rendszertelen evestol faj annyira a hasa...mert ha pl csak 50 grammot eszik egy teli cicibol akkor szinte csak az elotejet szivja ki, ami hosszutavon hasfajashoz vezethet...Kerlek segitsetek, mit tegyek? megorulok!!!!!!!!!!
2011. ápr. 27. 14:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Olvasgass itt, sok jó cikk és tanács van a témában. nekem sokat segített!!


[link]

2011. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 bendzso ***** válasza:

sziasztok!

na, végre egy normális fórum, ahol nem azzal terhelik az elkeseredett kérdezőt, h de igenis szoptass egy élten át!


amit én tanácsolnék neked:

1. nyugodj meg

2. fogd fel, ez egy korszak és majd kinövitek

3. ha nagyon bőgős napotok lesz, akkor vedd tudomásul, h ez is egy ugyanolyan borzalmas nap lesz, mint a tegnapi volt


ha már ezt a három tippemet megfogadod, hidd el, könnyebb lesz ;)


4. ahogy fentebb írták, bizony érdemes kivárni a 2,5- 3 órát, mert időt kell hagyni a babának, h kiürüljön a pocakja. ahogy mi felnőttek sem eszünk 24 órát folyamatosan, van, h kipukkadunk és van, h kilukad a gyomrunk az éhségtől, ők is pontosan így vannak vele. csak annyi a különbség, hogy ők szopiznak, még sok levegőt is nyelnek mellé, az csavarja a pocakot. a fölösleg felfelé távozik, így a félig megemésztett anyatej visszaszivárog a nyelőcsövön, a tejcukor és a gyomorsav aztán marja a nyelőcsövet. persze, h sír, hát fáj neki. ha mellreteszed, akkor ugyan az anyatejjel enyhíti az égető érzést, de rátölt a tele pocakra és ugyanott vagytok, mint előtte.


szóval egyáltalán nem kell megtömni azt a szegény gyereket ;)


ha figyeled őt, észre fogod venni, ha éhes. nem tudom, hogy de fogod tudni a mozdulataiból. pláne, ha közben nézed is az időt. ha kiürül a gyomrunk, leesik a vércukor szintünk, idegesek leszünk és teszünk a rossz érzés ellen. mi úgy, h odamegyünk a hűtőhöz és csinálunk egy szendvicset, ők úgy, h üvöltenek. és látni fogod, h nem azért sír, mert fáj a hasa, vagy hozzád akar bújni. ha eltelt két-három óra, akkor idegesebben sír, nem tudod csak úgy megnyugtatni. ha ezen időintervallumon belül sír, közelebb a szoptatáshoz, akkor ha felveszed és ringatod, énekelsz neki, megnyugszik. ha nem, megmasszírozod a pocakját, láthatod, sőt esetenként még hallhatod is, h jönnek ki a fölösleges levegőbuborékok, megkönnyebbül. egy örökös kitalálós játék ez a korszak, de hidd el, NEM csinálod rosszul és SEMMI baj nincs, ha megbolondulsz, h örökké mellen lóg a baba.


szoptatás igény szerint, de valóban nem az anya igénye szerint. mert mi az anya őszinte igénye? h ne bőgjön már az a gyerek. utána már csak sallang, h mert tudom, h a legjobbat adom neki, meg a természeti népek, meg ki tudja mennyi ökörséget hordanak össze. az az első számú igény, h ne idegesítse a gyerek hangja. ha mellreteszi, már csend is van. genetikailag belénk van kódolva, h úgy üvöltsünk, h az anya (állat) ne hagyjon el minket, arra késztesse, h tegyen értünk valamit. persze, h idegesítő a gyerekbőgés. ezért...

de erre nem az örökös ciciztetés a megoldás - nagyon jól gondolod!


semmi mást nem kell tenned, csak figyelni a babát és az órát, három hónapos kor után szépen lassan beállítja ő maga a napirendet! nagyon fontos a rendszer az életében, már most! csak bízz benne és magadban - SEMMI MÁS NEM SZÁMÍT!

csodálatos babázást neked!

2011. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!