Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdekelne, ki meddig szoptat/s...

Érdekelne, ki meddig szoptat/szoptatott és azt hogyan érte el? Mennyit küzdött érte, még ha csak 1-2 hónap is, vagy akár évek.

Figyelt kérdés

Mindenki válasza érdekelne, hogy ki hogyan tudott szoptatni?

Nyugodtan, mert volt tej, vagy küzdelemmel, mert kevés tej volt, vagy vagy stb stb.


Köszönöm a válaszokat minden kedves anyukának!


2011. máj. 5. 07:44
1 2
 11/19 xStefix ***** válasza:
34%

38 hónapja szoptatok. Kanyargós volt az eleje, mert mi is részben táposak lettünk pár hetesen, köszönhetően a teljesen rossz gyakorlatomnak. De sok próbálkozással, kitartással, olvasással és segítségkéréssel sikerült visszaállni. Tulajdonképpen a megnyugvás, az önbizalmam visszaszerzése tartott (sokkal-sokkal) tovább, mint maga a szoptatás tényleges begyakorlása, a hibák kijavítása...

Én így "utólag" azt látom, az első 1-1,5 év volt a legeseménydúsabb, akkor tanultam meg a mai tudásom mondjuk 3/4-ét. Az akkori alapokat használtam fel később is, most is.

Szerintem aki ezt az időszakot átvészeli, annak utána már sokkal könnyebben megy. Ez a szopis szamárlétra. :)

2011. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Első baba,teljesen tapasztalatlan voltam ezen a téren.Szülés után 3 nappal belobbantak a cicijeim.Masszíroztatták velem de a baba csak a jobb mellet fogadta el.Arról a gyulladás le is ment,a bal beödémásodott.Borogatnom kellett,az egész kórház az én mellem masszírozta.Egy hét múlva elapadt benne a tej.

A jobb kevés volt neki ezért pótoltam.Jöttek a fejlődési ugrások,egyre kevesebb volt a tejem.Neki álltam 2 óránként fejni.Pár nap alatt beindult a tejci jobban.Mára már csak ritkán pótolok pedig egy mellből szoptatok.Velem alszik a babám és éjjelente 3-4 alkalommal megszoptatom/ő igényli/

4 hónaposak vagyunk :)

2011. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak:amikor fejlődési ugrás volt és te két óránként fejtél, azt hogyan tetted, hogy a babád is egyen közben? (hasonló probléma lehet nálam is)
2011. máj. 5. 19:49
 14/19 anonim ***** válasza:

Mindig akkor szoptattam amikor ő akart enni.Viszont utána lefejtem a tejet,még akkor is ha csak 5-10ml jött le,rá 2 órára megint fejtem.Éjjel is felkeltem fejni.Olyankor elég sok tejcit is sikerült összegyűjtenem és ezt kapta meg pótlásnak.Így olyan sok inger éri a mellet,hogy elkezd több tejet termelni.Mára már nem fejek csak esetleg akkor ha érzem,hogy sok tej maradt a ciciben.

Eddig nálunk 6 hetesen és 3 hónaposan volt fejlődési ugrás.

2011. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Én is így fogom tenni, hogy felkelek éjszaka. Ma már felkeltem és szoptattam is, éhes is volt a pici lánykám.
2011. máj. 6. 09:55
 16/19 anonim ***** válasza:
Első baba, lassan 9 hónapja szoptatom. Az eleje nehéz volt, bár rögtön volt tej, de kb 2,5 hónapig fájt a szoptatás, volt egy kéthetes időszak, amikor a lefejt tejet kapta cumisüvegből. Folyamatosan fejek, mivel tejadó is lettem, a lányom is igényli a szopizást, így sok inger éri a melleimet, és van tej.
2011. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sok vizet ittam, keveset fejtem (kézzel, kézi és gép is begyullasztotta). Nekünk 7 hét teljesen anyatejes korszak volt, 2 hét napi egyszer 30 mili táp (ami kevésnek bizonyult), majd utána minden második szopi után táp is kellett, mert több tejet nem bírtam termelni, mert akkor rögtön begyulladt, de így állandó mennyiségű tejjel bírtuk (2 ciciből 50 mili végig). Így átvészeltük fél éves koráig. Sok mellgyulladással, elégtelen mirigyállomány miatt folyamatos tejcsatornaelzáródásokkal. Aztán a fiatalúr magát leválasztotta, ordított a cicin. Akkor befejeztük. Azt hittem elejétől kezdve, hogy egy napot sem bírok ki a fájdalmam miatt, és tápossát teszem, de kibírtuk.

Amúgy volt, hogy elment a tejem, de vissza is jött. Akkor nem kapott több tápot a baba. Nagyon beteg lettem és orvosi pemetefű cukorkát szopogattam (azt mondták, azt lehet), de mégis teljesen elapasztott, ahogy leálltam, visszajött.

Éjjel nekem mindig szopizott a fiam, akkor sose kapott tápot, aztán szépen átaludta az éjszakát, remélem így is marad. Szerintem rájött, hogy nem érdemes fölkeli azért a kicsi tejci kiszívásáért :D

2011. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bírod még az éjjeli felkeléseket?

Nem kell sokáig csinálnod,úgy 1-2 hétig de ezt érezni fogod.

Az én babám van,hogy 3-4 alkalommal is szopik éjjel :)Viszont álmában szopik és utána nem keltem fel,így a cicim is kiürül és ő is jóllakik :)

Remélem nektek is beválik ez a módszer!

Kitartás!

2011. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Igen, egész jól bírom az éjszakai felkeléseket, szinte örülök, hogy kelhetek (ilyen sem volt még)

Annyira visszahoztam a tejemet, hogy az első négy nap kudarc után (amikor nem hízott csak 20-at, ezt mértük pénteken), vasárnap este meg hízott 170-et.) és utána még ráevett este is rengeteget, hogy nem kellett neki pótolást adni a lefejt anyatejből.

Következő nap éjszaka nem keltem.

Ma sem.

De ha ismét kevés a tejem, akkor megint csinálom előröl. Ez már a harmadik, hogy több tejet kell termelnünk a babámmal, és az is lehet, hogy ez így fog menni végig.

2011. máj. 10. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!