Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hónapos lesz a babám....

5 hónapos lesz a babám. Növekedési igény?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran kéri a cicit, óránként teszem cicire, de nem elég neki sosem! 4-5 napja megy ez. Mikor lesz vége? Igény szerint szoptattam eddig (is), de eddig 1 cici elég volt mindig neki, váltottam, most meg már a 2. szopikor 2 cici kell, szinte az sem elég.. Emellett nagyon nyáladzik már hónapok óta, ökle a szájában mindig, de semmi jele a fogzásnak..
2011. máj. 6. 20:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, most már ennyire megnőtt az igénye, teljesen normális, szerintem a hozzátáplálásig már nem fogja kevesebbel beérni! Én kisfiam is 2,5hónapos kora óta nagyon nyálazik, de most 8,5 hónaposan sem bújt ki még a foga, bár már szinte teljesen kinőtt :-), csak fedi az ínye, nagyon kínlódik. Ide is bemásolom, amit a "Babák" témakörben válaszoltam :-), de abból ahogy itt fogalmazol, tényleg kevés neki a tej:


"Ha kakil minden nap, pisis pelusok száma is elegendő, akkor biztos, hogy elég neki a tejci. Ebben az esetben lehet, hogy behabzsol, és hirtelen megfájdul a pocakja, azért a 1-1,5 óránkénti szopizás túl sok lehet! Az is lehet, hogy csak szomjas, pár kiskanál babavizet vagy forralt vizet próbálj neki adni, ha eddig nem itattad! Viszont ha nem kaksizik minden nap, akkor már tényleg felhasználja az összes bevitt tejcit, ennyi idősen már valószínűleg ez lehet. Ha még húzni akarod a hozzátáplálás megkezdését, akkor saját lefejt tejedet add neki kiskanállal pluszba! De ne 1-1,5 óránként szoptasd, hanem 2,5-4 óránként, és szopik után 1-1,5 órával fejj! Szopi után közvetlen kínáld meg az előzőleg lefejt tejeddel. Reggel kezdd, és ha többet eszik, bírni fogja 2,5-4 órán át. Így legalább a kiskanállal is megbarátkozik. Ha ez sem válik be, akkor ne makacskodj, muszáj valamivel táplálnod a kisbabádat, és 5 hónaposan jobb, ha kap egy kis gyümölcsöt, mintha nekiállnál tápszerezni!"

2011. máj. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!