Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy kizárólagos...

Miért van az, hogy kizárólagos szopis babákkal sokkal több baj van?

Figyelt kérdés

Most biztos lavinát indítok el, nem ez a szándékom, csak szeretném megosztani a "megfigyeléseimet".

Környezetemben azok a babák sokkal "problémásabbak", aki szopiznak. Van hogy óránként ennének, van, hogy órákig esznek, éjjel 3-4x kelnek, csak cicire nyugodnak meg, csak cicivel tudnak elaludni, tépik rángatják a cicit, ami rettentően fáj az anyának...... míg ezzel szemben azok a babák, akik cumisüvegből kapnak enni (mindegy, hogy tiszta anyatejet vagy tápszert) sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. Miért van ez szerintetek?


2011. máj. 16. 08:43
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
0%
látom nem sikerül fölfogni, hogy mi a kérdés
2011. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 xStefix ***** válasza:
49%

Világosíts fel minket akkor, légy szíves.

(Nem szoktam nem érteni a magyart, akár elsődleges, akár másodlagos tartalomról van szó. De most lehet.)

2011. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
50%
pont ezeket a dolgokat kérdezte kérdező, amit végül le is írtál. ezek a dolgok jelen vannak anyatejeseknél. és ő is idézőjelben írta azt, hogy problémás, tehát nem úgy értette, hogy ez egy negatív dolog. hanem csak úgy, hogy sokkal összetettebben működnek az anyatejes babák, pont amiatt, mert az anyatej is sokkal összetettebben működik. illetve nem csak összetettebben, de mindenképpen máshogy. és ebben semmi negatív nincs.
2011. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Te tényleg érted, hogy miről is szólt a kérdésem.
2011. máj. 16. 15:27
 35/44 A kérdező kommentje:
xStefix tökéletesen összefoglalta azokat a "problémákat" amire rákérdeztem. És igaza van, hogy nem probléma egy babánál, ezek a szoptatás velejárói. Viszont az tény, hogy ezek a cumisüvegből etetett babáknál ritkábban jelentkeznek vagy nincsenek is. Ebből kiindulva a cicizős babákkal egy kicsit nehezebb az élet.
2011. máj. 16. 15:40
 36/44 anonim ***** válasza:
50%
Tudod, sokan a cumit adják a gyereknek azért, hogy megnyugodjon vagy éppen a gyerek a saját ujját választja cumi vagy cici helyett és azt szopja mikor megnyugvásra van szüksége. Ez még nem azt jelenti, hogy a cumit az ujját vagy épp az anyja mellét szereti az anyja helyett, hanem egyszerűen szüksége van arra, hogy szopjon. Nálunk például azért maradt a cici, mert 4 hónapig hiába próbáltam megszerettetni a gyerekemmel a cumit, mindig elutasított és amikor csak a szopival tudom őt megnyugtatni akkor természetesen nem fogom megvonni tőle, mert miért tenném. Az anyja vagyok és az első időkben ki kell elégítenem az igényeit annak érdekében, hogy egészséges és nyugodt gyerek legyen belőle. Nagyon fárasztó dolog számomra a szoptatás, és bár nem terveztem ilyen sokáig mégis úgy hozta a sors, hogy 18 hónapja szoptatom a gyerekem egy percig sem bántam meg. Örülök, hogy gyógyszer helyett mindig elég volt megszoptatni, ha jött a foga. Örülök, hogy a betegség idején nem kellett aggódnom, hogy kiszárad, mert az anyatejet mindig örömmel elfogadta. Soha nem rágta, cincálta, harapta a mellemet. Ok nélkül soha nem kelt fel éjjel. Igaz ebbe csak mostanában lettem biztos, mert 1 hete alszik egész éjszaka, teljesen magától, nem kellett sírni hagyni és leszoktatni az éjszakai szopiról. Kijöttek a szemfogai és most éppen nincs mi zavarja az álmát. ezeket azért osztottam meg veled, hogy kicsit bővüljenek az ismereteid a szopis babákkal kapcsolatban és lásd, hogy az eddig levont következtetéseid hibásak. A lányom mindig nyugodt, mosolygós baba volt és nem hisztis. Nem vettem rosszindulatúnak a kérdésed, ezért is válaszoltam ilyen bőven. Lenne még mit írni a szoptatás szépségeiről, de talán majd megteszik mások...
2011. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 xStefix ***** válasza:
49%

Na, szóval csak bezárult a kör. :)


De ugye nem gondolod mindebből azt, kedves Kérdező, hogy ergó jobb üveges baba anyukájának lenni, mint szopisénak? ;)


Persze nyilván nem, tudom. Csak tudod az ember már néha ott is kísértetet lát, ahol nincs.

Nehéz dolog ezekről érzelmek nélkül véleményt mondani, pláne úgy, hogy mindenki van valamelyik oldalon és biztos, hogy kapott már életében kritikát akár ezért, akár amazért.

Én szopis anyuka vagyok és leendő szakmabeli is, úgyhogy nekem nagyon érzékenyek az ilyen témák. Mert bár részben helytállóak a megfigyeléseid, csak tudod nem mindegy, hogy mit hogyan fogalmazunk meg. Látod, itt is volt pár anyuka, aki rögtön neked esett és kikérte magának a felvetést.. És ugyanez van vicaverza is, más témáknál. Nehéz úgy kérdezni-válaszolni, hogy elmondd, amit akarsz, de lehetőleg AZT is mondd, sugaldd, amit akarsz, ne mást.


Szumszum, igen, a szopis babák bizonyos értelemben több munkát igényelnek az anya részéről - de szerintem egyetértünk abban, hogy ez nem kell, hogy problémát jelentsen az anyának, sőt! A gyereknevelés sok jóval, de sok "rosszal" is jár; bár szerintem a szoptatás sosem rossz. Rengeteg mindent megtanulhat általa egy nő a babájáról és saját magáról is. :)

2011. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Kedves xStefix!


Nem gondolom, hogy jobb cumisüveges anyukának lenni, mint szopisnak, de Te se gondold azt, hogy jobb szopis anyukának lenni, mint cumisüvegesnek. Én nem ismerem azt az oldalt, Te nem ismered, az én oldalamat, így Te sem jelentheted ki, hogy jobb szopis anyukának lenni.


Végül is édes mindegy, hogy milyen formában eszik a baba, mert az a lényeg, hogy egyen.

2011. máj. 16. 16:02
 39/44 anonim ***** válasza:

xStefix: tényleg bezárult végre. és az utolsó hozzászólásoddal egyet is értek. :) hidd, el nagyon kevés az a tápszeres anyuka, aki csak kényelmességből az (szerencsére!), a többségnek problémái voltak a szoptatással és ezért lettek azok.

csak egy kritikát engedj meg nekem: de tulajdonképpen előttem meg is fogalmaztad. ne vegyél mindent egyből magadra, meg támadásnak. elhiszem, hogy talán azért van mert sok támadás ért a múltban. de nem mindig minden kérdés rossz szándékú

2011. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
75%
A tápszer sajnos tethéntej alapú, sajnos nem olyan jó az egy babának mint az anyatej. Lehet, hogy szólnak érvek a cumisüveg mellett (pl. nem lóg az emberen a saját gyereke órákig összebújva, ami szörnyű), de ezek csak külsőségek, belül a baba kis hasában viszont az anyatejnek van jobb helye.
2011. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!