Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy kizárólagos...

Miért van az, hogy kizárólagos szopis babákkal sokkal több baj van?

Figyelt kérdés

Most biztos lavinát indítok el, nem ez a szándékom, csak szeretném megosztani a "megfigyeléseimet".

Környezetemben azok a babák sokkal "problémásabbak", aki szopiznak. Van hogy óránként ennének, van, hogy órákig esznek, éjjel 3-4x kelnek, csak cicire nyugodnak meg, csak cicivel tudnak elaludni, tépik rángatják a cicit, ami rettentően fáj az anyának...... míg ezzel szemben azok a babák, akik cumisüvegből kapnak enni (mindegy, hogy tiszta anyatejet vagy tápszert) sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. Miért van ez szerintetek?


2011. máj. 16. 08:43
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Mi az elejétől nem tudtunk szopizni így cumisüvegben kapott anyatejet, majd mikor sajna gyógyszert kellett szednem elapadt és maradt a tápszer. Nincs különbség a kettő között étkezési időket tekintve.


Nem provokálni szeretnék, ne vegye senki magára, de magunkból és a környezetünkből, valamint az itt feltett és megválaszolt kérdésekből kiindulva merem azt állítani, hogy a cumisüveges babákkal kevesebb étkezési gond van. Mindig tudod mennyit eszik, nem kell azon gondolkodni, hogy nem evett eleget, nincs küzdés az etetéseknél, megoldható az otthonon kívül is, és mivel a baba is megkapja azt az étel mennyiséget amire szükség van nyugodtabb és kiszámíthatóbb vele az élet.


A baba nem a cicizés során kapja meg a szeretett az anyától.... sokan azt hiszik, hogy csak így tudják megadni neki. Ez nem így van, hiszen akkor a nap többi részében mi történik? Én játszok vele, ölelkezünk, repülünk, öleben játszunk, puszilgatom és egy pelenkázás minimum 15 perc a sok szeretgetés és játék miatt. És ha baj van, megijed, fáradt, nyűgös megnyugszik attól is, hogy ott vagyok vele, simogatom, nem kell felvenni sem és nem a cici nyújt megoldást.

Engem szeret és nem a mellemet....

2011. máj. 16. 09:33
 12/44 anonim ***** válasza:
33%
Tehát a szoptató anyákat nem szereti a gyereke, csak a mellüket??? Méghogy nem sértegetsz! Vészesen buta vagy. Csak magadat mentegeted amiért kudarcot vallottál, azért fröcsögsz itt azokra, akik tudnak és akarnak szoptatni. Szánalmas.
2011. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó a megfigyelésed Kérdező. Nekem 2 gyerekem van, átéltem mind a két oldalt. Az elsőt csak 2 hónapig tudtam szoptatni, utána tápszeres lett. Valahogy "könnyebb" volt az élet a cumisüveggel, ezt belátom. Jöttünk-mentünk, társaságban is könnyű volt az étkeztetése, és bárki meg tudta etetni a családból :)


A második gyerekünk (8 év különbség van köztük) szerencsére anyatejes volt több mint 1 éves koráig. Sokkal többet kellett cicire raknom, mint a nagyot "üvegre". Ha elesett, sírt, baja volt, jött a foga, csak a cici... És kereste is. Társaságban is kaparászta a blúzomat, már a férjemnek volt kellemetlen néha...


Szóval tényleg így van. Egyébként a gyerek tényleg az anyját szereti és nem a mellét. A tápszeres babákat is ugyanúgy meg lehet vígasztalni, csak másképp. Míg az elsőt ölelgettük, puszilgattuk, sokat sétálgattunk vele, ha baja volt, a másodiknál a cicivel lehetett mindezt "elintézni".


Emiatt kár egymásnak esni Kedves válaszolók, mert nincs két egyforma eset, mint ahogy két egyforma ember sem...

2011. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
Az hogy a környezetedben lévő mondjuk három, de lehet hogy négy darab anyatejes baba nyűgösebb, abból esetleg nem kellene a több millió szoptatott babáról általánosítanod. (Nem rosszból írom, de a kérdésedről az ugrott be, amikor valaki panaszkodik, hogy hogy lehet hogy az X párt győzött a választásokon, amikor ő is meg a két szomszéd is az Y pártra szavazott. Statisztika, valószínűségszámítás, eloszlás stb. stb...)
2011. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még a 10:02-esnek is, aki csak sértegetni ill. ítélkezni tud anélkül, hogy ismerné a történetünket. (majdnem meghalt a gyerekem hiába szoptattam..... )


Persze, hogy nem lehet általánosítani, minden baba más és más. Én csak azzal nem értek egyet, hogy mindenre a cici lenne a megoldás. Nem hinném, hogy ha nyűgös, ha megijedt valamitől, akkor csak a cicivel kéne megnyugodnia. Ezért írtam, hogy "engem szeret és nem a mellemet".


Szerintem kicsit félre van értelmezve a szoptatás. A világ egyik legszebb és legfontosabb dolga, de határoknak is kell lennie. Határokat kell szabni a gyereknek is és magának az anyának is. Meg kell érteni, hogy nem mindenre az a megoldás, hogy ciciztetjük a babát.


Nem akarom tovább feszegetni a témát, senki lelkivilágába nem akarok beletaposni.

2011. máj. 16. 11:05
 16/44 anonim ***** válasza:
32%
Nem olvastam el a kommenteket!!!!DE 7 hónapig szopott a lányom(nem kellett neki),azóta tápszeres...és 1000x nyugisabb az életünk!
2011. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk nincs így.Kisfiam 5,5 hónapos,csak szopik.3-4 óránként eszik,kb.10 perc egy szopi,éjjel alszik 10-12 órát,nem cicivel alszik el,cumit kapott,nem kel éjjel 2 hós kora óta egyszer sem,nyugodt,kiegyensúlyozott baba.Lányom ugyanez volt.Nem tudom,miért van ez,amit írtál,én sosem tapasztaltam ezt,nekünk nagyon könnyen ment első perctől fogva,pedig a kicsi koraszülőtt volt és csak 4 naposan szopizhatott először.Hogy Ő volt profi vagy én ,vagy csak szerencsések,nem tudom,de nálunk szuperül működik a dolog.Ha tépi a cicim az csak addig van,míg nem lövell be atej és nem kezd ömleni a szájába,de hát ez érthető is,hiszen már türelmetlen olyankor,ezt azért el lehet nézni neki.Biztos,hogy szoktatáson is múlik,én pl sosem nyugtattam meg cicivel,nem engedtem,hogy órákig a szájában legyen,hiszen az nekem sem volt jó.
2011. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bántásnak meg bunkózásnak írom, de most tényleg nem értelek. Akkor általában a szoptatott babákkal van "baj", vagy csak az igény szerint szoptatottakkal? Vagyis akkor is nyűgös lesz a gyerek ha órára szoptatják? (Pontosan három óránként és pontosan negyed óráig. Ismerek védőnőt, aki ezt tanácsolja, és van aki meg is fogadja.)


Én megértelek abban, hogy ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy szeretné az ember (a Te esetedben az, hogy nem sikerült a szoptatás) akkor "ideológiát" gyártunk, hogy igazából miért jó az, ahogy történt. Én is folyamatosan gyártom az ideológiát, hogy miért jó, hogy az (anyatejes!!!) fiam egy hisztis akarnok. De nem gondolom, hogy igazad lenne.


Abban viszont teljesen egyetértek, hogy a szeretet független a szoptatástól.

2011. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
0%
Ez annyira szokatás kérdése.Na meg persze anya,de legfőbbképp baba függő.Az én anyatejes babám egyáltalán nem nyukszik meg a cicimen ha csak úgy baja van.Inkább magamhoz ölelem és sokkal jobb neki is meg nekem is.A cicimet csak evésre használja.Persze volt olyan hogy már csak "cicizett" rajta és nem evett,de ha észrevettem akkor lecuppantottam róla és egy szava sem volt. Szerintem sokan ott rontják el hogy félreértik a baba jelzéseit. Ha sír egyből azt hiszik hogy éhes és már rakják is cicire, pedig csak egy ölelésre vágyik lehet,vagy pont arra hogy lerakják és hagyják egy picit.És így megszokja azt hogy csak a cicin lehet megnyugodni és onnantól csinálhatsz bármit.
2011. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
70%
Megfigyelésed ugyan durva általánosítás, de ezt már megírták előttem. Viszont képzeld el, mi menne itt, ha valaki feltenne egy olyan kérdést, hogy "Megfigyeltétek, hogy a tápszeres babákkal sokkal több baj van?" Mi menne itt, ha valaki akár csak fel merné vetni, hogy egy anyatejes baba kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, kevésbé problémás, mint egy tápszeres? Mindenki, aki tápszerezi a babáját, vérig lenne sértve, teszem hozzá, jogosan. Akkor az anyatejes babákkal szemben miért szabad ilyen megállapításokat tenni? Minket szabad sértegetni?
2011. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!