Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy kizárólagos...

Miért van az, hogy kizárólagos szopis babákkal sokkal több baj van?

Figyelt kérdés

Most biztos lavinát indítok el, nem ez a szándékom, csak szeretném megosztani a "megfigyeléseimet".

Környezetemben azok a babák sokkal "problémásabbak", aki szopiznak. Van hogy óránként ennének, van, hogy órákig esznek, éjjel 3-4x kelnek, csak cicire nyugodnak meg, csak cicivel tudnak elaludni, tépik rángatják a cicit, ami rettentően fáj az anyának...... míg ezzel szemben azok a babák, akik cumisüvegből kapnak enni (mindegy, hogy tiszta anyatejet vagy tápszert) sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. Miért van ez szerintetek?


2011. máj. 16. 08:43
1 2 3 4 5
 41/44 xStefix ***** válasza:
30%

Kérdező,

valóban, kifelé nem nagyon jelenteném ki, hogy jobb szoptatós anyukának lenni, mint üvegesnek. Főleg nem akkor, ha az adott anyuka szoptatási nehézséggel keres meg, tehát segítségre és nem elutasításra számít tőlem. - Esetleg csak olyan esetben mondanám ezt el, ha direkte rákérdez az álláspontomra és tudnám róla, hogy nem fogja rosszul érteni a szavaimat. De egyébként tényleg nem mondanám ezt, mert esélyes, hogy félreértenék.

De, én magamban ettől függetlenül mégis azt gondolom, hogy jobb szoptatós anyukának lenni. (És vannak üveges tapasztalataim is.) Ez viszont nem az anyuka személye ellen szóló dolog, hanem általában ez a véleményem a kérdésről.

És pont azért, mert a szoptatás nem az evésről szól(na)......


Nem személyes sérelmekről írtam feljebb, hanem szakmai kritikáról. Arról az érzékenységről, ami alapvetően kialakul az emberben, ha a "saját témájával" ellentétes dologról folyik az eszmecsere. Rólam tudvalevő, hogy szoptatási tanácsadással szeretnék foglalkozni, úgyhogy nálam minden olyan mondat, ami ezzel ellentétes hangzatú, hullámokat vet. De igyekszem tanulni, hogyan maradjak higgadt. :)

2011. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Először is szeretném tisztázni, hogy a cumisüvegből evés nem azt jelenti, hogy tápszert kap. Kaphat anyatejet is, abban az esetben, ha az anyuka fej. Én ezt csináltam, fejtem és cumisüvegből kapta, mert az vitathatatlan tény, hogy a babának a legjobb az anyatej.


Kedves xStefix!

Köszönöm a sok hozzászólást, szinte élvezet volt beszélgetni. Nagyon sok jó és okos tanácsot olvastam már Tőled, sok embernek segítettél már. Kitartást kívánok, nagyon jó szopis tanácsadó leszel. És ne felejtsd el, hogy különbözőek vagyunk, különböző problémákkal és lehet, hogy nem mindig maga a szopi erőltetése a megoldás. Lehet, hogy lelki téren is segítség kell, de lehet, hogy a szopit áthidaló megoldásra lesz szükség. Légy olyan tanácsadó, akit bármilyen problémával megkereshetnek majd. Üdv.!

2011. máj. 16. 21:20
 43/44 anonim ***** válasza:
52%
Csodálkoztam,hogy milyen rég nem volt vitaindító kérdés.A tápszeres anyukáknak nyugodtam az életük ,szerintem ez a különbség.Az nem igaz,hogy a szoptatott babákkal több baj van.
2011. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 xStefix ***** válasza:
30%

Kérdező, köszönöm szépen, nekem is hasznos volt a beszélgetés. :)

Minden jót neked is!

2011. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!