Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem tudok szoptatni, de...

Ha nem tudok szoptatni, de fejni igen, és sok tejem van, akkor is sokáig fenntartható a tejtermelés, vagy egy idő után elapad?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 6hós koráig szopizott, utána egy durva mellgyulladás miatt már nem. majdnem 7hónapig fejtem még, de már azért hagytam abba, mert nem volt rá időm a pici mellett. több, mint egy éves koráig így is sok anyatejet kapott. ha akartam volna, még tovább tudtam volna fejni. a fejéssel teljesen jól be lehet állítani a kívánt mennyiséget. ha több kell, többet kell fejni, ha apasztani szeretnél, akkor meg egyre ritkábban egyre kevesebbet. szóval ne aggódj, rengeteg múlik az elhatározáson. kitartás!
2011. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már olyan gondozottam(védőnő vagyok), aki 1 éves koráig szoptatta a babáját, vagyis anyatejjel táplálta, úgy h lefejte és cumisüvegből adta neki.

De ha van rá lehetőséged, akkor inkább mellből tápláld, mert a fejés nagyon sok idődet elveszi.

Miért nem tudsz szoptatni? Külön vagy a babádtól? Remélem hamarosan sikerül mellre rakni, addig is 2-3 óránként éjjel nappal fejni kell.Nem tudom mekkora a babád, de ha még kicsi, pár hetes akkor éjjel is muszály lesz legalább 2x fejned.Ha van kérdésed még ezzel kapcsolatosan írj nyugodtan.

2011. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak mert olvastam valahol, h 2 hónapig lehet fejni és utána elapad, emiatt kérdeztem, köszönöm!
2011. jún. 7. 14:31
 4/8 A kérdező kommentje:
A "Suttogó"-ban olvastam.
2011. jún. 7. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:

A Suttogó kb ennyire megbízható. :( Anno amikor megvettem, rövid úton ment is a kukába.


14 hónapig fejtem a fiamnak, több tejtesónak jutott belőle, és csak azért apadt el, mert jön a tesó.

2011. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a védőnőm is említett egy anyukát, aki 1évig fejt, mert nem szopizott a babája.
2011. jún. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jún. 8. 09:16
 8/8 anonim válasza:
Nekem most 5,5 hónapos a babám, 2 hónapos koráig próbálkoztunk a szoptatással, de nem ment neki. Addigra szinte elapadta a tejem, annyira nem szívta ki ( fejni pedig nem tudtam, mert annyira fájt a mellem a szoptatástól). Azóta csak fejek neki, néhány hét alatt a napi 150-200 ml-ről, feltornáztam 600-750 ml-re a mennyiséget, és azóta is tartom! Szóval hülyeség, hogy elapad tőle, ha rendszeresen kiüríted a melleidet, akkor nem csökken a mennyiség, sőt növelni is lehet ( ha gyakrabban fejsz, ugyanúgy, mintha gyakrabban szoptatnál).
2012. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!