Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 1 hónapos. A védőnőm...

Kislányom 1 hónapos. A védőnőm szerint elegendő lenne a 4 órás szopizás. Nem korai még átálllni a 3 óráról?

Figyelt kérdés
3.700 kg, a kórház óta 1 kg-ot hízott.
2009. márc. 22. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én soha nem hallgattam a védőnőre. Igény szerint szoptasd az a legjobb a babának:)
2009. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne a védőnőre hallgass, hanem az anyai ösztöneidre!

Ők csak azt szajkózzák, amit tanultak.

Az én védőnőmnek még gyereke sincs, tehát számomra hiteltelen amit mond.

2009. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
nem tudom te,hogy gondolod,de szerintem ez meg hamar van.nem is ertem miert mond ilyet egy vedono?en 5hos koraig 2orakent szoptattam,amennyiszer kert.5hos kortol altunk at 3orara.es az elso honapban 1600ghizott a 2honapban 1200g.most 6hoasn 9kilo,de doki csak mosolyog es megjegyszi mindig,hogy szep nagy baba.
2009. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nálunk az igény szerinti szopi eddig megegyezett a 3 órával. Nem kért hamarabb enni, nem volt 2 óránkénti és egész napos szopi sem.

Igen, én is úgy érzem, hogy korai még, ha hamarabb kér, akkor hamarabb adok neki.

Köszi a válaszokat.

2009. márc. 22. 12:20
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

De hogy lenne elegendo a 4 orai szopas, ha a baba 3 ora utan sir, mert ehes?! 1 ora hosszat sirni kell hagyni, vagy megis hogy gondolta a vedono?

Adjal a picinek amikor enni ker, a vedono meg ehezzen. Hihetetlen. Amugy szerencses vagy, az en manom egyfolytaban evett volna amikor meg ilyen kis pindurka volt mint a tied. Adjal a draganak mindig, nem am ehezik!!!:))))

2009. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Ne foglalkozz a védőnővel, csináld, ahogy a babádnak és neked jó. Az én gyerekeim elég sokáig szopiztak és soha se tértek át a 4 óránkénti szopizásra...a pici már 7 hónapos lesz és még ő is 3 óránként szopik..A gyerek igényeit kell figyelni, nem a védőnő sablonszövegét..emellett meg hogyan lehetne megoldani, hogy egy éhes baba 1 órával később egyen, mint amikor az éhséget érzi?? Ezt nem mondta az az okos védőnő? Nagyon szépen fejlődik a babád, de ez nem ok arra, hogy ne akkor kapjon enni, amikor éhes. Ja! És egyáltalán nem hízott túl sokat se a havi 1 kiló bőven belefér a normál tartományba.. Figyeld továbbra is a babád igényeit és ha éhes, szoptasd meg..a védőnőnek meg nem kell mindenről tudnia..egyébként ebbe nem is szólhatna bele..nagycsaládos anyuka
2009. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Kedves lepontozgató! Ha valami balod van a válaszokkal, írd le a véleményedet. Lehet, hogy mi is okosabbak leszünk tőle..ha meg nem tudsz jobbat, inkább ne pontozgass!!!!!
2009. márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Számomra is hihetetlen ez az egész egyhónapos babát négy óránként szoptatni az én pindurkám ebben a korban szinte két óránként szopizott,de lehet,hogy csak rám volt szüksége.Azt meg végképp nem értem ,hogy a válaszok mért nem voltak hasznosak kedves lepontozo(k)ird le te mit tennél egy éhes,üvöltö gyerekkel kiváncsian várom várjuk válaszaidat(tok).
2009. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem pontoztam senkit, se le se, fel. Persze, ha sír a babukám megtetem, szó nincs arról, hogy hagynám éhezni. Egyébként jóval többet eszik mint az "előírt". Ha a testsúlyát nézem, elég lenne az 560 ml egy nap, ehhez képest 650-700at szopizik egy nap. :-))

2009. márc. 22. 19:00
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem te vagy a lepontozo mások akik olvassák az irásokat.
2009. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!