Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki aki 3 és fél évnél...

Valaki aki 3 és fél évnél nagyobb gyereket szoptat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 13:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%
Mármint az az érdekes akit megbotránkoztat egy 7 éves gyerek szoptatása vagy aki egy 7 éves gyereket szoptat? Mert szerintem egyértelműen az utóbbi...
2011. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó!Nagyon egyet értünk!!!!
2011. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
38%
Én azt gondolom,hogy ilyen esetben már nem is a gyermek érdekéről van szó.A gyerek azt teszi,és csinálja,úgy él,ahogy a szülei tanítják neki.Ha odarakom elé a cicit,persze,hogy nem mond nemet 3 évesen sem,hiszen nyugtatja,de akkor sem normális.Ilyen korban ez már az anyáról szól szerintem,nem a gyerek,hanem az ANYA kötődik beteges módon a szoptatáshoz,aminek már semmi de semmi értelme nincsen,sőt még az anya testét is elsorvaszt(hatja)
2011. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy ezt a kérdést vajon miért tetted fel?

1. te is sokáig szoptattál

2. nagyon ellenzed


Mert itt általában a torkának esnek annak, aki képes szoptatni egy 1 évesnél idősebb gyereket. Legfőbb indoknak hozzák fel, hogy már jár, beszél, nem baba, eszik mindent, az anya akarja betegesen:(


Én a középső lányomat 3 és fél éves koráig szoptattam. Normális vagyok, nem vagyok aberrált, beteg, nem ragasztottam magamhoz mániákusan, de ezt már itt ezen a fórumon párszor kiírtam. Csak azt nem értem, hogy aki nem ért egyet ezzel a dologgal, az miért foglalkozik vele ennyit? Ennyire érdekli a téma, csak még magának sem vallja be? Ha engem nem érdekel valami,netán nem értek hozzá ezen az oldalon, azt a kérdést meg sem nyitom. Vannak ilyenek szép számmal, holott három gyerekem van. De sokan itt élik ki a hosszú szoptatás-ellenességüket, szavakban nem válogatva,minden betegnek, abnormálisnak titulálva azt, aki a legjobbat adja a gyerekének:)

2011. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Utolsó,az általad említett 1.kategóriába tartozom,de jelen időben
2011. júl. 2. 00:30
 16/27 xStefix ***** válasza:
73%

Akkor tán mazochista vagy? :) Ezt ám viccesen írtam, magadra ne vedd!! Egycipőben evezünk. És hát igen, igaza van az előttem író hosszan szoptató anyukának, mi is kapjuk a leoltást rendesen egyes "érdekes" emberektől....


Éshamár érdekes emberek: igen, valahol már szerintem is az átlagoson felüli az, amikor valaki egy 7 évest szoptat, legalábbis mondjuk itt Európában. De mivel nem tudok semmit a körülményekről, ezért nem írom rá kapásból, hogy az ilyen anya totál agyament. Sőt, még akkor sem tenném ezt, ha én lennék ennek az esetnek a leírója. De idegenként, ezt csupán olvasva főleg nem. Nem akarok beképzeltnek tűnni, komolyan, de szerintem ez talán kulturáltabb hozzáállás, mint amit itt néha tapasztalni lehet.

Nekem nem a szólás- meg gondolati szabadsággal van bajom, mert ezek jó dolgok. Mindenkinek joga van véleményt formálni és azt elmondani. De az "ami a szívemen, az a számon"-emberekkel már nagyon nem értek egyet. Fogalmuk sincs, mennyi fájdalmat tudnak okozni azoknak, akik esetleg magukra veszik a bántásokat. És hát igen, lehet azt mondani erre, hogy í jé, xy minek olyan kis érzékeny... De talán nem az lenne a jobb, ha megpróbálnánk egymást tisztelni és nem szándékosan megbántani? Én már régen túlvagyok ezen a szakaszon, bár épp tegnap fakadtam ki valamelyik kérdésnél, hogy elég volt már az ősanyázásból. És nem azért, mert "fájna az igazság" (ámbátor minden vagyok, csak ősanya-típus nem, se kívül, se belül!), hanem azért, mert együttérzek azokkal, akik újonnan kerültek ide és/vagy komolyan rosszul esik nekik ez a fajta minősítés. Nagyon komoly sebeket lehet okozni csak szavakkal is - és mivel sose tudjuk, ki ül a monitor túlsó végén, meg kellene próbálnunk kicsit "vigyázni" egymásra. Ugyanúgy, ahogy ezt magunkkal szemben is elvárjuk, kimondatlanul is.

De lehet, hogy ezekkel a gondolatokkal már elkéstem a mai világban...... :-S

2011. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem úgy 2 évig normális szoptatni egy gyermeket, de utána már nem igazán. Szerintem addig érdemes szoptatni, amíg a gyermek tudatosan már nem emlékszik majd rá. A 7 év furcsának tűnhet, ijesztőnek, mivel egy 7 éves már nem kisbaba, kisgyermek, hanem egy érett iskolás, akinek a késői évekre kihatással lehet ez, a párkapcsolatban, a barátok megválasztásában, vagy akár az ellenkező nemről való véleményalkotásban. 5, 7 év meg mit tudomén hány évesen már ne az anyja cicijét szopja, amikor már azt kérdezik tőle, na ki tetszik neked, melyik lány/fiú tetszik neked, van már barátnőd kedves Lajoska/Barbika?

A sógornőm fia már 4 évesen mondta, hogy tetszik neki egy lány az óvodából. Majd egy másik és másik.

A szopizás, amire már emlékeznek majd, nagyban befolyásolni fogja a gyermek későbbi, fiatalkori és felnőttkori pszichés fejlődését, és nem biztos, hogy jó irányba.

2011. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%

egy 7 évesnek akkor adja a legjobbat az anyja,ha megszoptatja?ne haragudjatok,de ez nekem nonszensz és nevetséges!

És ,hogy miért háborodtam fel? (én vagyok az érdekes ember) Azért mert ez a gyereknek sem jó,aberrált dolog ha tetszik ha nem. Egyébként én abszolút szoptatáspárti vagyok,na de 7 év....ez sokkol engem teljesen.

2011. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
xStefix! Én elhiszem hogy rosszul esik a hosszan szoptatóknak hogy bántó megjegyzéseket tesznek, betegesnek minősítik őket. És egyet értek azzal is hogy ne bántsuk egymást szándékosan, de szerinted a tápszeres anyáknak nem esik rosszul amit az elvakult szoptatósok a fejükhöz vágnak? Olyanokat tudnak írni hogy dögöljön meg az olyan aki nem szoptat, az nem anya, önző kényes p*csa stb. Szóval a bántásról csak ennyit. És őket senki nem védi meg.
2011. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 xStefix ***** válasza:
66%

Már bocs, de én nem szoktam így nyilatkozni senkiről, semmilyen témában! Ezt bárki le tudja ellenőrizni az archivumban. Sőt, ha valaki egyáltalán nem akar szoptatni, amit én egyébként nagyon ellenzek, azon kevesek közé szoktam tartozni, akik először kérdeznek (hogy miért nem) és csak utána véleményeznek, ha épp.

Arról nem tehetek, hogy a szopisok között is vannak olyanok, akik nem tudnak higgadtan reagálni vagy lakatot tenni a szájukra. Nem én fogok mindenkit elvinni a hátamon. És tudom, hogy nem is személy szerint nekem szólt a felvetés, de reagáltam rá, mert most tényleg én voltam az, aki megvédte a sajátját. De megteszem ezt egy tápis anyuka esetén is, ha mások igazságtalanul vádolják, pláne, ha durva stílusban.

2011. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!