Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon önzőség ha valaki nem...

Vajon önzőség ha valaki nem szoptatja mellből a babáját hanem a lefejt tejet üvegből adja?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm csinálja ezt, hogy napi 3x lefeji a tejet mert akkor nem kell neki 3 óránként etetni, tud pihenni, aludni, elmenni valahová és a férje vagy az anyukája bármikor meg tudja etetni a babát (éjjel is)helyette. Őszintén szólva szerintem ez nagyon önző dolog de érdekel a véleményetek. A baba most 9 hetes egyébként de ezt így csinálják már kb. 3hetes korától.
2011. júl. 24. 13:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Persze, az teljesen más ha 1x-1x van ilyen. Nálam is előfordult, hogy üvegből adtam oda mert olyan helyre kellett mennünk, hogy úgy gondoltam inkább itt nem venném elő a mellem. :O Különben nálunk már a kis tesó jön és elterveztem, hogy legalább 8-9 hónapos koráig szoptatni szeretném mert az elsőnél rájöttem, hogy tényleg addig jó amíg szopizik (mellből). Az a legegyszerűbb...már akinek nincs segítsége.
2011. júl. 24. 14:51
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

baromság, amit csinál

Egyszerűen időpocsékolás, és a baba sokkal több tejet tud kiszívni, mint akármelyik hipeszuper mellszívó


Ez nő egy igazi ostoba tyúk lehet, mellesleg szoptatni bárhol tudna:-((

2011. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
én szerintem is sokkal egyszerűbb mellből,mert mindig steril és megfelelő hőmérsékletű.nem kell szórakozni a felmelegítéssel,és ráadásul ha nem issza meg mindet az üvegből akkor az kárba megy,mert nem szabad még1szer lehűteni.
2011. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem csak arról van szó, hogy ő az effajta kötődési formát nem tartja fontosnak, mint ahogy te (gondolom). Emiatt te ezt önzőségnek látod, részéről pedig csak egy más fajta etetési forma. Erről lehet vitatkozni, hogy melyik a jobb, de szerintem nem az önzőség áll a háttérben. Másrészről pedig: ne üsd bele mindenbe az orrod, mert nagyon idegesítő, pletykás vénasszony válik belőled.

Ez volt az első ami eszembe jutott, most pedig a lehiggadtabb válasz: az ő dolguk, neked nincs közöd hozzá. Mint ahogy ahhoz sem később, hogy eteti-e bébikajával, vagy főz neki, hogy ad-e neki csokit, hogy mennyi és milyen játékai lesznek és hasonlók.

2011. júl. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 xStefix ***** válasza:
Nem mondanám ennyiből, hogy önző, de hogy valamit nagyon nem tud, azt igen. Nem értek egyet az ilyen jellegű babagondozással.
2011. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%

(fili)

Ez nem önzés. Lehet, hogy azoknak az anyáknak (nevezzük őket az újkor anyáinak)akik így gondolkodnak egy gyerek megszülése után,már átmosta az agyukat a média és a mai kor elvárásai.Volt aki azt írta itt, hogy elapasztja a tejét mert milyen melltartóban szexelni, mert folyik a teje.Nem hiszem el, hogy ez normális dolog sztem beteg aki ilyet ír.

Egy része a nőknek elvesztette az anyaság érzését, amikor minden eltűnik nincs az ÉN, a nekem kell ezt azt megkapnom, csak a babám van érte élek. Vannak akik tudják két, három évre fel kell adni az addigi életüket. És ez nem szenvedés számukra.Vannak akik nem.

Vannak akik vsz csak azért szülnek, hogy legyen a ház a kutya mellé még egy egyke is. Akinek nem inge ne reagáljon.

Lehet az is, hogy hormonálisan nem jön az anyaság érzése?

Hisz itt olvastam olyat is, hogy utál szoptatni. Na ha anyáink így gondolkodtak volna kipusztult volna az emberiség.

Jöhet a piros és a lehurrogás.

2011. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
utolsónál a pont:-)))
2011. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Na, azért csak sikerült kapnom 2 leszúrást! Szerintem aki ilyen érzékenyen reagál egy itteni kérdésre annak biztosan van valami vagy valaki aki bántja esetleg hasonló dologért és ezért válaszol ilyen ingerülten. Nem ütöm bele az orrom mert neki nem szóltam egy szót sem, hisz valóban azt csinál amit akar. Csak feltettem egy ártatlan kérdést és kíváncsi voltam a véleményekre. Köszönöm azoknak akik a kérdésre válaszoltak! :) Különben én sem vagyok egy bioanyu egyáltalán (az én gyerekem is csak üveges kaját kapott amíg pici volt de mást meg sem evett mondjuk) csak furcsa nekem, hogy van olyan akinek a babája megszületése után még mindig az a fontos, hogy ide-oda tudjon menni, meg jókat alukálni, a férje meg már fogyott 6 kg-t a 65 kilójából mert a munkahelyén 16 órázik, szabadnapján meg a babával van mert anyuka olyan fáradt 1-1 nap csecsemőgondozástól, hogy olyankor fél napig alszik utána meg barátnőzik meg a műkörmösnél ül. Higgyétek el nem vagyok irigy, nincs mire mert még mindig tartoznak nekünk pénzzel (ezt sem értem, de mindegy)azt nem tudják visszaadni mert "nincsen pénzük". :O De eltértem a tárgytól ezt csak azért írtam mert tényleg nem az irigység beszél belőlem de az az igazság, hogy ennek a lánynak még nem kellett volna gyereket szülnie mert nem nőtt még fel a feladathoz. Még egyszer köszönöm a normális válaszokat!
2011. júl. 26. 09:29
 19/21 anonim ***** válasza:
41%
te biztos jobban ismered, de szimplán ezért a tényért, hogy lefejve adja és nem a melléből, elég álszent dolog így ócsárolni, meg kibeszélni a háta mögött. mekkorára felfújják páran ezt a problémát, kb. mintha olyat csinált volna, hogy a kukába dobja az újszülöttjét. aki ennyire tud ítélkezni az nem tudom, hoyg magába nézett-e előtte. ha igen, akkor biztos nagyon jó ember, aki semmilyen rossz tulajdonsággal nem rendelkezik... ja, de mégis! megértőkészség 0
2011. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Különben igazat adok neked is, de az előző kommentemből láthatod, hogy valójában nem, nem csak ezért "bántom" a háta mögött. Csak a kérdést így tettem fel mert arra voltam kíváncsi, hogy erről a részéről mit gondolnak mások. Tényleg ahogy az első válaszoló is írta, még ez a jobbik eset, hogy ha üvegből is de legalább anyatejet kap a pici és nem tápszert. Szóval annyira nem borzasztó de még el kell telnie pár évnek, hogy ráérezzen az anyaság lényegére ami bizony sok lemondással jár. Nehéz saját magunkat a második, harmadik helyre sorolni (nekem se volt könnyű és senkinek sem az)de ez a lényege szerintem amíg pici/kicsi gyerekünk van. Ezt kell még megtanulnia, megszoknia.
2011. júl. 26. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!