Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az hogy ha én nem...

Miért van az hogy ha én nem akarok a gyerek érettségijéig szoptatni akkor le vagyok pontozva?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 23:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem a kérdésed. De szerintem azt provokatív kérdésnek szántad.
2009. ápr. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom,mert sok anyuka szerint addig kell szoptatni amíg a baba akarja nem amíg a mami:))
2009. ápr. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom ez költői kérdés :)


Én 1 éves korig terveztem a szopit és állandóan le lettem ugatva emiatt.


Nyugi, ne húzd fel magad, most ez a divat :)

2009. ápr. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi, nem attól leszel jó anya, hogyha sokáig szoptatsz.Nekem a lányom 7 hónapra született, 1 kg alatti súllyal.Mindenki azzal idegesített, hogy "jaj, csak tejed legyen!".Hát nem lett.200 km-re voltam otthontól a gyerekkel kórházban, idegeskedtem, hogy mi lesz vele, szóval tápszeres lett.Na és?Foglalkozok vele, szeretem, ő az életem, és szerintem csak ez számít:-)Van egy ismerősöm, úton-útfélen azzal dicsekszik, az ő gyereke még másfél évesen is szopik, közben ő már a gyerek egy éves korában visszament dolgozni!Akkor ki is a jó anya?!

Egy 5 hós baba anyukája

2009. ápr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%

Nem ettől leszel jó anya, ez összetettebb annál. Aki pedig emiatt megjegyzésekete tesz, azt el kell küldeni a fenébe :)


Egyik ismerősöm jó példa erre (bár még vagy száz példám is lehetne) : szoptatja ezerrel a 2 éves babáját, de közben össze-vissza eszik mindent a gyerek, a vegyszeres cuccokat, csupa egészségtelent, soha nem játszik vele, a gyerek csak úgy nő, mint a gaz az út szélén. Már picinek is állandóan bébihordozóban, kompban dekkolt szegény, pedig tudja anyuka, hogy nem szabadna, csak így le lehetett passzolni és még sorohatnám... De azért utón útfélen hangoztatja, hogy ő a nagy "ősanya" , aki még mindig szoptat. Szóval nem ezen múlik a dolog.


Nekem sikerült a szoptatás (8 hónapig szoptattam) , másnak csak pár hétig megy, megint másnak egyáltalán nem, nem ettől függ az anyaság. Én is teljesen tápszeres voltam, mégis teljesen tökéletes gyerekkorom volt, anyummal szuper a kapcsolatom.


Én pont a fordítottját gondolom, mint amít itt a második válaszoló írt: ez a hosszú szoptatás már messze nem a gyerekről szól, hanem anyukáról...

2009. ápr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes :) Elképzeltem a szitut :)
2009. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%
Én nem gondolom,hogy a hosszú szoptatás az anyukáról szólna és nem a baba akarná,mint ahogy az utolsó válaszoló írta.Nekem 11 hónapos a kisfiam és még intenzíven igényli a szoptatást.Nekem is egyszerűbb lenne,ha bárki meg tudná etetni,ha dolgom van,de így szinte mindig velem kell lennie.Még fő tápláléka az anyatej és nem nagyon akar enni mást.Ő ilyen.Nem minden babát lehet "időben" leválasztani.Szerintem ez is minden babánál másképp működik,de nagy butaságnak tartom,hogy az anyukák csak kedvtelésből szoptatnak és nem a baba igényelné.És senki ne szóljon meg inkább mást,mert ő is kerülhet hasonló helyzetbe.
2009. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
54%
6.53-as! Én megértelek, de nem is attól leszel jó anya, hogy otthon ülsz a gyerekkel 3 évig...
2009. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Én konkrétan arra gondolok, hogy tegnap volt valami hasonló kérdés és azt írtam h 6 hónapos a lányom , VAN TEJEM , igaz nem sok de én max 8-9 hónapig szeretném szoptatni, mert kezd kellemetlenné válni számomra, és kezdek frusztrált lenni h nem mehetek el nélküle sehova (nem mellesleg van még egy kicsi fiam is) és egyből lepontoztak. Ezt nem írtam oda, mert nem akartam harcolni, de én kifejezetten gusztustalannak tartom ha valaki 2 éves foggal rendelkező, beszélni tudó gyereket szoptat és mellesleg teljesen felesleges is (de ez az ő dolguk én ezt abszolút tiszteletben tartom nem szoktam a szopis topicban fröcsögni és nem pontozok le senkit akkor miért kell engem és a hozzám hasonlóakat leszólni). Na mindegy csak kicsit felkaptam a vizet.....
2009. ápr. 8. 09:40
 10/37 anonim ***** válasza:
73%
Felesleges a babát szoptatni 1 évnél tovább, ugyanis a tejnek már semmi tápértéke nincs akkor! Le lehet pontozni!
2009. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!