Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Zsálya tea milyen hamar...

Bucika2011 kérdése:

Zsálya tea milyen hamar apasztja el a tejet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos,fejem neki a tejet üvegből kapja,de szeretném már abbahagyni a tejci adását,ráadásul a férjem azzal állított be,hogy két 2 múlva megyünk 4 napos wellnes hétvégére,és ott nem igazán szeretnék azzal foglalatoskodni,hogy fejem a tejem.Az lenne a kérdésem,hogy gyógyszerek nélkül hogy apaszthatom el gyorsan a tejem,meg hogy a zsálya tea tényleg használ -e,és amig iszom a zsálya teát azt a tejet amit lefejek még adhatom -e neki?Tudom,hogy nem szabad fejni sokszor,de azt a keveset is amit lefejnék azt a tea miatt adhatnám neki,vagy ártalmas a babának?
2011. szept. 6. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Én biztos nem apasztanám el, főleg nem egy wellness hétvége miatt.:-(((

vannak homeós apsztó bogyók, szedd azt.

2011. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem csak a hétvége miatt.Már 4 hónapja hozzátáplálom,úgy gondoltam,hogy most már abba hagyom az anyatej adást.Köszi a tippet amugy.:)És ezek a homeós szerek egyébként mennyire hatásosak?
2011. szept. 6. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Betti válasza:


Az én kisfiam 13 hós,még szopik és mellette napi 800 ml-t fejek,mert anyatejleadó vagyok.Eszembe sem jutott az utazás miatt elapasztani.

Kibírod azt a pár napot,majd jövőre lazítasz,gondolom neked is a babád az első.Mondjuk attól is függ,hogy mennyi tejed van még,ha nagyon kevés,akkor végül is mindegy,apaszd el,ha akarod.

2011. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs sok tejem,kezdettől fogva nem volt sok,2 hónapos kora óta tápszerrel kellett pótólnom mert kevés volt már neki sajnos.Csodálom,hogy egyáltalán,még van tejem.De igazából a zsálya tea hatására lennék kíváncsi,de látom,megint az van,hogy de miért akarod elapsztani.Szerintem ez egyéni döntés,és tényleg arra lennék kíváncsi ami a kérdésemben van mert találtam sehol sem arról,hogy ha zsálya teát iszok adhatom -e neki azt a tejet amit lefejek.
2011. szept. 6. 11:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként igen,fontos a babám,de ha nem adok neki többet tejcit attól még ugyan olyan fontos marad.Még úgy is ha elmegyek 4 napra.Szerencsére másik két fontos emberre bízhatom a picikémet,a nagyszüleire.:)
2011. szept. 6. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

Az anatej minden csappja kibncs, főleg ilyan kicsi korban.

Én is 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, 10 hónaposan még 4x ciceztt, éjjel 2x


nem tudom a homeós bogyók mennyire jók, van ejki suerint igen, szerintem ez az egész humbug.

Próbáld meg

2011. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olvasd végig ezt a kérdést, és a benne leírt módszerrel menni fog! Jó pihenést!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2011. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm!:)Elolvastam,kipróbálom mindenképpen!
2011. szept. 6. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én így apasztottam el: a napi 5 fejésből meghagytam 3-mat,fejtem reggel-délben-este.Akkor 220 mili körül jött le tejcsi.Ezt lecsökkentettem 180-ra reggel délben este,majd 150-re szintén napi 3-szor,majd 130-100-70-re.Kb.2 hét alatt jutottam el idáig (de ez nagyban függ az induló tej mennyiségétől is) majd elhagytam a déli fejést,és fejtem 70 milit reggel-este,majd 40-et,utánna 20-20-at,és végül elhagytam a reggelit,fejtem még este 20-at majd végleg abbahagytam,és elapadt.Minden csökkentést kb. 3 napig csináltam az elején,mikor 70 milinél jártam már csak két napig.Nem érdemes gyorsan apasztani,mert helyette simán be fog gyulladni,és csomós lesz.A gyógyszernek rengeteg mellékhatása van,így én ezt csináltam.Kb.1 hónap alatt apadt el.Arra azért készülj fel,hogy a melled zsiborogni fog,meg picit kellemetlen lesz az apasztás,de ettől ne ijedj meg,normális!

Remélem érthetően írtam le,és tudtam segíteni.Ha van még kérdésed,akkor csak bátran :) sok sikert!



Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

2011. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm,bevállt a módszer nálam is.Gond nélkül elapadt,bár nem sok volt amugy sem.
2011. okt. 12. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!