Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elromlott az étvágya? Létezik...

Elromlott az étvágya? Létezik ilyen anyatejes babáknál?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hetes. Nagyon jó evő volt, már kb. 7-8 hetes korától 100-120 ml volt az adagja, de volt, hogy akár 160 ml-t is evett és naponta hétszer szopizott. Pár napja visszaesett az adagja, alig akarja a 100-120 ml-t megenni, van olyan is, hogy csak 60-80 ml-t eszik. Van tej, mert utána fejek és még van a ciciben, de hiába próbálom neki kínálni csak fordul el és sír. Ráadásul már csak hatszor eszik egy nap. Egyébként nyugodt, nagyokat alszik és hízott is. A védőnő szerint megváltozott a tejem összetétele, jobban eltelíti. Létezik ilyen, hogy nem nő a baba adagja, hanem csökken. Én mindig azt hittem, hogy egyre több tejre lesz szüksége, aggódtam is, hogy lesz-e elég. Nektek mik a tapasztalataitok, normális ez így?
2011. szept. 15. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan tedd el a mérleget a szekrény mélyére és bízz a babádban!

Igen, a tejed minősége állandóan (még egy szoptatáson belül is) változik, így ahogy nő a babád, akkor is. Eleinte ugye a kolosztrum ürül, aztán az előtej, később az érett anyatej (néhány hét múlva), de ez se mindig egyforma. A tej minősége mindig a baba életkorához, akkori igényeihez alkalmazkodik. Ha szépen hízik a babád, kár magadat az állandó méricskéléssel idegesíteni! Elég hetente 1 alkalommal megmérni, hogy lásd, hízik :)

Bár én soha nem mértem az enyémeket, de éreztem, hogy néha sokkal kevesebbet, máskor meg többet szopiztak. És ez természetes, hisz mi se eszünk mindig ugyanannyit. Az se ijesszen meg, ha majd sűrűbben kér esetleg enni! Adj neki mindig az ő igényei szerint, így nem fogsz nagyon mellényúlni :)))

2011. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. :)
2011. szept. 16. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!