Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég tápláló a tejem? -...

Nem elég tápláló a tejem? - gyerekorvos szerint

Figyelt kérdés

Kislanyom jovo heten lesz 5honapos, szuletesetol kezdve ataludta az ejszakakat(eleinte 6orat, majd 8orat eves nelkul) az utobbi egy honapban azonban ebred ejszaka is enni, eleinte egyszer ebredt, most meg mar 3orankent(nappal is kb 3orankent eszik). Kizarolag szoptatott baba, sem vizet, sem teat nem kap az anyatej mellett.

Volt egy enyhebb nathaja. Amikor orvoshoz vittem megmertek. Mult heten oltast kellett volna kapnia, de a 10nappal azelotti meres ota nem hizott, ezert nem oltottak be. A gyerekorvos szerint ha van eleg tejem (biztos h van), akkor lehet h nem eleg taplalo, ha nem hizott.

Mi a velemenyetek? Mindenhol azt olvasom h olyan nincs h nem eleg taplalo a tej, de akkor miert nem hizott es miert ebred ejszaka, amit azelott sosem tett?


2011. szept. 26. 11:34
1 2 3
 11/24 TKI Ibolya ***** válasza:

Vida Ágnes gyermek orvos oldalát keresd meg a neten ,ilyen és ehhez hasonló témában ad nagyon jó tanácsokat.Nem mindig van magyarázat az újbóli éjszakai ébredésre.Nálunk is ugyan ez a helyzet.Az én babám 6 hónapos,kap már a cici mellett mást is és még is ébred éjjel.A nagy fiamnál is így volt hiába evett sokat például vacsira akkor is felkelt éjjel szopizni egy éves koráig.Voltak időszakok amikor átaludta az éjszakát hetekig azután pedig hetekig ébredt.Négy öt hónapos korától .


gyerekes anyuka

2011. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 TKI Ibolya ***** válasza:
Azt akartam írni hogy 3 gyerekes anyuka
2011. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

koszi szepen a sok valaszt. tejem van eleg, egyaltalan nem tartom kevesnek, este is boven jol tud lakni a babam.

Hosszat eddig nem mertek, csak most, 66cm, a fejkorfogatat merik mindig, arra azt mondtak, hogy megfelelo.

egyebkent 3250grammal szuletett es 51cm-rel, most ahogy irtam 66cm es kerek 6kg.

Szerintem nem keves, pisis pelus 5-6x van naponta, kakis meg 2-3x naponta.

Es koszi a linkeket, en is figyelem, hogy vannak-e hasonlo kerdesek...

2011. szept. 26. 16:38
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

szia!

sztem sincs olyan, hogy nem táplál a tej...


de! egy barátnőm mondta, hogy neki, amikor lefejte e tejét, akkor olyan volt, mintha fel lett volna vizezve, annyira híg volt... a baba pont ezért mindig éhes is volt.

hát, nem tudom, ez hogy van, de sztem inkább csak a tej eleje lehetett...


biztosan fejlődési ugrás van nálatok.


az én babám 5 hónaposan szokott át a 2 cicire, addig egyből is jóllakott mindig.


és 7 hónaposan szokott át arra, hogy egyre gyakrabban kelt fel szopizni. végül már tejpépet is adtam neki este, szopi után, tehát éhes nem lehetett, mégis ugyan úgy felkelt. nem az éhség keltette fel, hanem cicizni akart...

2011. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem mozog mostanában többet mint azelőtt? Hiszen lehet, hogy jobban lemozogja amit eszik. Vagy szerintem még fogzás lehet a dologban, bár akkor inkább az evések száma csökkenne. Az is lehet, amit előttem írtak, hogy nem ugyan azzal a mérleggel mérték le. Számít, hogy az utolsó mérésnél közvetlenül előtte etetted-e, vagy mondjuk már ennie kellett volna, mert az is lehet, hogy akkor pont előtte etetted, most meg most kellett volna ennie, és ezért azt a 10-20 dekát "lecsaltad".

NEm tápláló tej biztos nincs, ezen ne aggódj. Most többet eszik, ez van. Szoptasd igény szerint, és nem lesz semmi baj!

2011. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, hogy nem hízott 10 napig???????

Az én gyerekim sem híztak ennyi idősen, sőt az egyiknél még pici súlyvisszaesés is volt átmenetileg.

Az ébredés ezeregy más okból lehet, növekedési ugrás, idegrendszer érése, fogzás stb.


Érdemes őt megkérdezni, nem kell hozzá regelni:

[link]

2011. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Mikor nagyon sok a tej,előfordulhat ,hogy nem úgy gyarapodik mint kellene.

Mielött támadni kezdene valaki,elmondom,hogy nálunk is ez volt.A gyerek mindig jól lakott az első hígabb tejjel,nekem meg fejnem kellett ,mert robbant el a mellem szopi után is.kb 100-at evett,én 120-at fejtem,ami ment a lefolyóba.

Tehát a baba, a hátsó tejig sosem jutott el.

Aztán azt csináltam,hogy lefejtem kb 70-t,és utána keztdtük a szopit.

2011. szept. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom a valaszokat, megnyugtattatok...igazabol engem sem erdekelne h nem hizott, nem meregetem otthon (nincs is babamerlegunk), csak a gyerekorvos ijesztgetett...

igaz, h sok a tejem, de azert annyira nem h szopizas utan is feszulne a mellem, kiszivja rendesen a babam, ugyhogy el kell h jusson a hatso tejhez is...

no meglatjuk, csutortokon doki, meres..remelem mindent rendben talal...

2011. szept. 27. 10:43
 19/24 A kérdező kommentje:

ja meg annyit, h de igen, tobbet mozog, elkezdett forogni hasra...lehet h tenyleg lemozogta...

es nem emlekszem h az utolso elotti meresnel jollakottan vittem-e, de az utolsonal tuti h eves elott volt...szoval ez is lehet, igazatok van...meglatjuk csutortokon...

2011. szept. 27. 10:45
 20/24 anonim ***** válasza:
39%

Saját tapasztalat, van olyan, hogy nem elég az egyébként tápláló tej vagy az egyébként táplálónak gondolt egyéb kaja. Persze nyilván óránkénti szopizással fedezni tudja az igényét.

Én hallgattam az orvosomra és 5 hónaposan kapott napi egyszer tejpépet. És tényleg igaza volt a dokinak. Nem ébredt éjszaka, nem kellett szoptatni gyakrabban. Visszaállt az eredeti rend. És gyarapodott is.

Úgyhogy én nem bántam meg, hogy az orvosra hallgattam. Egyébként is 6 hónaposan ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást ami szintén az itt leírtakat cáfolja, nincs olyan, hogy nem tápláló a tej, mert szerintem 6-8 hónapos kor után már biztos nem az, bár vannak, akik 1 éves korig szoptatnak kizárólag, és ezért a pár hétért, szerintem már nem érdemes filozofálni meg valóban, ha igaza van a dokinak, éheztetni a gyereket. Mert neméri meg.

Oké ha 2 hónapos vagy 3 hónapos babáról lenne szó, de 5 hónapos babánál én nem sokat teketóriáznék.

2011. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!