Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptat valaki ikreket?...

Szoptat valaki ikreket? Megosztanátok velem a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 16:19
 1/3 anonim válasza:
100%

szia!

Nekem ma 5 hetesek az iker kislányaim. 34. hétre születtek és koraszülött osztályra kerültek. Nagy volt közöttük a súlykülönbség, ezért kellett korábban megindítani a szülést. A nagyobbikkal már 4 hete itthon vagyok, a kicsit a múlt pénteken hozhattuk haza.

Nos a szoptatás nagyon nehezen indult, mert szülés után egyik baba sem volt velem napokig, ezért nem tudtam őket cicire tenni. A tejem sem akart megindulni. Vért izzadtam mire lett valamennyi. Aztán úgy 2 hét után nagy nehezen beindulgatott, annyira, hogy a kicsinek tudtam annyit lefejni, amit be tudtam vinni a kórházba és ott csak anyatejet kapott, a nagyobbiknak pedig muszáj valamennyi pótlást adnom tápszerből. Most itthon is ez a helyzet, a kicsi kizárólag ciciből szopizik, a nagy is kap cicit, de utána muszáj tápszerrel is megkínálnom.

2009. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!

A fiaim 17 hónaposak és még most is lelkesen szopiznak este..., még éjjelente is. Már lassan abbahagyhatnák! Szerencsére pár nap kínlódás után már az lejétől fogva szinte egész nap szopiztak, kb. kétóránként. Próbáltam éjjelre tápszert adni de el sem fogadták! Mindig volt tejem így nem volt gondom soha. A fiúk a 39. hétre császárral születtek. Éjjelente és néha kritikus éhségnél egyszerre szopipárnán szopiztak, de jobb szerettem őket külön szoptatni.

Ha segíthetek írj!

2009. okt. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Én 8 hónapig szoptattam,eleinte külön-külön,de mikor azt vettem észre hogy az egész napom szoptatás és fejés,akkor csináltattam anyuval egy óriási babzsák szoptatóspárnát és egyszerre szoptattam őket!:)egymás mellett volt a fejük,és a lábuk a hónom alatt ment el. Olyan édesek voltak mikor úgy szopiztak,hogy fogták egymás kezét!

Ha nem volt elég tejem,akkor az egyiket oldalfekvésben szoptattam,a másikat pedig a párna biztonságos ölelésében tartva cumisüveggel etettem,ezt is egyszerre.A 3. kezemmel,vagy nem is tudom hogyan még meg is örökítettem egy ilyen szoptatást a telefonommal!:D

2010. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!