Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ennek valami következmén...

Lehet ennek valami következménye? A dokimmal megbeszéltem még a terhesség elején, hogy vele fogok szülni, és 100ezerbe kerül. De egyre jobban hajlok az ügyeletes felé, mert azt az 5 perces munkát ő is el tudja végezni, jóval olcsóbban.

Figyelt kérdés
de a dokimnak nem akarom ezt megmondani, nehogy máshogy kezeljen emiatt a még hátralévő időben. (24 hetes vagyok). Szerintetek szólhat majd emiatt, hogy mégsem őt hívtam a szüléshez? Vagy nincs hozzá joga?
2010. márc. 25. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéld meg vele. Amúgy szíved joga megváltoztatni a döntésedet, és annál szülni akinél akarsz, ebbe ő nem szólhat bele.

Ha nem akarod megbeszélni, akkor várj pl. a 35. hétig, akkor szólj a dokidnak, hogy nincs pénzed sajnos, így le kell mondanod őt, mert nem tudtok adni egy vasat sem. Ha jó fej, így is szülhetsz nála, ha nem meg még mindig ott az ügyeletes. Ha nem vállal, akkor kérj fel egy védőnőt, ő majd intézkedik neked, és 20000-ből megúszod.

2010. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most magánban jársz hozzá? Mert ha igen, akkor ugyanúgy fog kezelni téged, hiszen fizetsz neki. Következménye nincs, de azért érdemes szólni neki, hogy mégse nála szeretnél szülni.

Egyébként milyen 5 perces munkára gondolsz? A szülés nem 5 percig tart, ne reménykedj.

Sokan csinálják ezt, hogy végig ugyanahhoz a dokihoz járnak, majd ügyeletesnél szülnek, ezzel nincs semmi gond. A doki attól még ugyanúgy fog kezelni téged, hisz neki ez a dolga.

2010. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 5 perchez hozzászólnék én is . A szülést a szülésznő vezeti a doki csak vág és összevarr . 3 gyerekes anyuka
2010. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért nem árt gondolni a császárra is. Mi van ha szükség lesz rá?
2010. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

3.-nak: egyetértek veled, nekem is a szülésznő volt ott végig a vajúdásnál, a kitolásnál már ott volt a doki is, viszont nekem a gátmetszés + utána összevarrás volt vagy 1 óra.

2010. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
magánhoz járok igen. és az 5 percet arra írtam, hogy ő nyilván nincs velem a vajúdáskor, csak akkor jön, ha már konkrétan szülök. jó, nem 5 perc, hanem 25-30. kicsit túloztam. a lényeg, hogy a szülésznőnek sokkal nagyobb szerepe van szerintem, és ehhez képest a doki kéri el a rengeteg pénzt.
2010. márc. 25. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Újra 2. vagyok.

Egyébként én is ezt tervezem (2.baba), hogy végig ugyanahhoz a dokihoz járok, majd a végén csak szülésznőt fogadok, és ügyeletes orvos.

Az elsőnél fogadott volt mindkettő, a fogadott dokim mégis átadott egy másiknak, mert ő pont elutazott.

2010. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
sajnos én nem értek egyet avval hogy szülésnél a szülésznő fontosabb mint a doki a szülésznő csak ott van megnézi hogy vagy megkérdezz beszél hozzád stb.de a szülést a doki vezeti le és ha valami komplikáció lép fel akkor a szülésznő nem tud csinálni veled semmit én csak azért fogok szülésznőt fogadni hogy a dokim azzal dolgozzon együtt akivel szeret és egy hullámhosszon perdülnek egyébként nem fogadnék azt meg hogy akarsz -e a dokidnál szülni vagy ügyeletesnél hát az a te személyes választásod egyik orvos sem kötelezhet rá hogy nála szülj sőt ha épen úgy fogod ki hogy ő az ügyeletes nem kérhet érte pénzt szerintem nyugodtan mond el neki hogy sajnos az anyagi helyzet nem úgy diktálja hogy megenged magadnak azt hogy ö legyen a szülésnél de tovább vizsgálatokra szeretnél hozzá járni mert már ő ismer tudja minden porcikátokat biztos nem fog ezért másképp bánni veled ha eddig rendes doki volt akkor ezután se lesz rosszabb
2010. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!