Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam? Tanácstalan...

Hogy csináljam? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Nemrég szültem és tanácstalan vagyok...nem tudom, hogy jobb: minden szoptatás után kifejni a maradék tejet, vagy ne.

A védőnőm szerint nem kell kifejni a maradékot, csak akkor ha feszíti a mellet és csak annyit, amíg már nem kellemetlen, esetleg fájdalmas ez a feszítés. Így kialakul a kereslet-kínálat, a szervezet csak annyi tejet termel, amennyit a pici megeszik. Nem baj, ha pang a ciciben a tej, nem gyullad be, mert legközelebb úgy is kiszopja a baba.

A nődokim és jó pár idősebb családtagom szerint minden szoptatás után teljesen ki kell fejni a maradék tejet, mert begyullad tőle a mellem.

Szerintetek, melyik az igaz? Hogy csináljam, hogy elkerüljem a mellgyulladást?

Minden választ, jó tanácsot előre is köszönök!


2011. okt. 23. 10:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2 gyerekes anyuka vagyok a 2.-at még mindig szoptatom ő most fél éves. Szerintem inkább az idősebb korosztály erőlteti ezt a szoptatás után fejjél dolgot. Én legalábbis ezt figyeltem meg :) Szerintem az a legjobb ha az első hetekben, hónapokban akkor eteted meg ha nyikkan így annyi tejed lesz amennyi neki kell, ha meg esetleg túltelítődsz akkor meg csak annyit fejj le, hogy ne feszüljön. Én így csináltam (remélem jól) és sose gyulladt be a mellem. Lehet csak szerencsém volt nem tudom. Csak akkor fejtem ha nagyon feszült. Szerintem a védőnőd jól mondja ;)
2011. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

09:08-as vagyok!

Ha már hozzá szoktattad a melled a napi fejéshez akkor lassan hagyd csak el, minden nap akkor fejj amikor szoktál és mindig egyre kevesebbet így nem fog fájni, csomósodni esetleg begyulladni.

2011. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
3.5 hónapos a babám és soha sem fejtem. Egyszer volt csak annyira tele éjszaka, hogy felébredtem rá, de szerencsére ő is hamar felkelt és laposra szívta :)))) Azóta nincs gond, még akkor sem, ha éjjel 8 órán át alszik.
2011. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!