Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyünk a túlevés ellen...

Mit tegyünk a túlevés ellen egy 6 hetes babánál?

Figyelt kérdés

Kislányunkat 3200-al hoztuk haza most 4500gr. Attól tartunk, hogy többet eszik mint kellene, mert vigasztalhatatlanul sír amig nem kap teát vagy cicit még akkor is ha már 200-at kapott 30-60 perce majd vonaglik, gondolom a görcsök miatt aztán büfizik egy nagyot és utána kijön belőle egy kevés és ezt többször megismétli, utána csak hosszú idő múlva alszik el. A védőnő és a dokinő tanácsai eltérőek, ezért szeretnénk más anyukák

véleményét vagy tapasztalatát megtudni ezen a fórumon. Előre is köszönjük!


2008. márc. 17. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kislányom 3,5 kg-mal született és 5 hetesen már 5 kiló volt. Pénteken lesz 6:) Nem kell neki tea, ha kizárólag szoptatod nem lehet túletetni. Én nem hallgatok senkire ez ügyben, rengeteg cikk van erről a neten, érdemes böngészni. Sajnos elég földhözragadt a gyerekorvosunk.

Olvasgass itt, és kérdezheted is őt, nagyon érti a dolgát.

[link]


Ezt a cikket tegnap olvastam, nagyon jó:

[link]

2008. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van kedved írhatsz privin is. Mikor született a kislányod? Nekem 8.-án..
2008. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem igaz, hogy nem lehet túletetni, ez butaság!

Nekem is rengeteg tejem volt, a babám nagyon mohó és nem tudta mennyi az elég. Nagy volt a szopási ingere, túlette magát, emiatt a büfi mennyisége sokszor majdhogynem hányási mennyiség lett, több jött fel mint kellett volna, így megint éhes volt..., szóval folyamatosan cicin volt, a tej emiatt pedig egyre jobban gyarapodott. A pocak pedig fájt, így szegényke folyamatosan sírt. Amit én csináltam:

1. semmiképp ne fejd a tejet szopi után, hagy álljon be a megfelelő mennyiség

2. 20 percnél tovább ne hagyd szopizni

3. etetés előtt fejjél le egy keveset a tejcsiből, hogy hamarabb jusson a tápláló hátsó tejhez / csak pár napig /

4. ne adj neki teát

5. szopi után adj játszócumit neki, ha nem sír elég volt a tej és teli a pocak

Én is cumi ellenes voltam, de ez vált be, így szép lassan kialakult a megfelelő tejmennyiség, nem fájt többé a hasa, és mostmár hagyom hogy addig szopizzon, ameddig szeretne, nem eszi túl magát. Kb. egy hét alatt rendeződött minden, azóta eltelt két hónap, normális a gyarapodása / előtte dupláját hízta az átlagnak /, kiegyensúlyozott, mosolygós kisbaba. Ja, és a fentieket a védőnőm és a dokink is javasolta.

Remélem tudtam segíteni.

2008. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Saját tapasztalatom alapján azokhoz csatlakoznék, akik teljes biztonsággal állítják: ANYATEJJEL NEM LEHET TÚLETETNI a babát!!! Az én lányom is "bukott" sokat, de ez a gyomorszáj éretlen (és emiatt elégtelen) záródása miatt van, pont ebből kifolyólag idővel megszűnik. Én igény szerint szoptattam (erre esküszöm), mégis volt, hogy fejnem kellett szopi után (főleg az elején!!!) és így is beállt a kereslet-kínálat, méghozzá nagyon hamar. Arról nem beszélve, hogy akinek volt már mellgyulladása (én 13 hónap után tudtam meg mi az, amikor már ezer éve nem volt szükségem fejésre), az nem tanácsol olyat, hogy "semmiképp ne fejd a tejet szopi után", mert igenis van amikor kell, ezt mindenki maga érzi, hogy kibírja-e a következő szoptatásig, pláne, ha "váltogatva" szoptat (az akár 6 óra is lehet). A szoptatás elején kiszívott tejben pedig rengeteg vitamin van, ami erősíti az immunrendszert, emelett szomjoltó, míg a belsőbb tej laktatóbb, zsírosabb. Vétek lenne elpazarolni az elejét, elvégre a baba táplálása és nem hízlalása a cél, a természet meg tudja, hogy mit csinál. Szopi után a játszócumi viszont jó ötlet, ez nekünk is bejött. A lányom fél éves koráig kizárólag szopizott, gyönyörűen gyarapodott a súlya, igazi kis vasgyúró volt, és egészséges, mint a makk. A pocakfájásra nagyon tudom ajánlani az ún. angol vizet, az igazi neve Gripe water. Teljesen természetes, köménymagolajból készült folyadék, ami azonnal segít, ráadásul a kislányom imádta. 6 hetes kortól adható! Nagyon boldog babázást kívánok Nektek, a babádnak meg jó szopikázást, és pocakfájás mentes szép napokat kívánok!
2008. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Rosszul írtam, túletetni lehet, csak túltáplálni nem. A játszócumitól lesz cumizavara. A szopi megnyugvás, mamiközeliség, szeretet, altató és minden más. Ezek jótékony hatása mellett eltörpül az a kis kellemetlenség, hogy kibukja a felesleget. A természeti népek felkötötték kendőre, lógott a cici és nem mondták a babáknak, hogy lejárt a 20 perces időd, szállj le a tejről. Vagy még nem telt el 3 óra, főzök egy teát:)

Hát, ha kiegyensúlyozott babát szeretnél, figyelmen kívül hagyod az előttem szóló válaszát. Üdv, egy igény szerint etetett, kiegyensúlyozott kislány anyukája

2008. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jajj, közben írt valaki, tehát a 2-vel előttem hozzászólóra értettem, bocsi.
2008. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszadó! Azt hiszem teljesen félreértetted, amit írtam. Akkor kihangsúlyozom az ezek szerint hangsúllytalanul maradt részeket. Egy hétig! Tehát nem csinálom ezt a mai napig, mert a kereslet-kínálat beállt. Való igaz, hogy a gyomor záróizmai ilyenkor még nem megfelelőek, de az is igaz, hogy a babáknak még tanulniuk kell azt, hogy mennyi tejcsi elég nekik, mert sokszor csak azért szopiznak, hogy érezzék az anyukájukat, ami biztonságot ad, pedig már nem is éhesek. És pont a záróizom miatt nem mindig csak a felesleg bukik vissza, hanem több is v. az egész, mint nálunk. Ez nem minden babánál probléma, nálunk az volt, ezért próbáltunk rá ilyen megoldást találni. Egy kicsit kell kifejni szopi elején / egy hétig /, mint ahogy írtam is, mivel az első tejből van több a mellben, nem a hátsóból, tehát a baba nem fog szomjazni, és tápanyaból és vitaminból is eleget kap, mert nem feji ki mindet, viszont, ha sok az anyuka teje, mint nekem volt, akkor a baba hamarabb jól lakik és nem eszi túl magát. A 20 perces szopi is csak 1 hétig kell, és csak akkor elegendő, ha szopi után a játszócumi megnyugtatja a babát, mert akkor már nem éhes, csak anyát akarta. Én sem hagytam üvölteni a gyereket, ha lejárt a 20 perc, és még éhes maradt, tehát ha a cumi nem nyugtatta meg, de nagy átlagban bőven elég volt a fenti idő. Szerintem fejni annak kell aki több tejet szeretne, mert ha a baba megfelelően kiüríti a mellet erre nincs szükség, csak növeli a tej mennyiségét, és a kérdésből számomra az derült ki, hogy itt az anyukának sok tejcsije van. De ezt mindenki maga érzi, nekem hál'isten nem gyulladt be.

Egy szóval sem írtam, hogy én nem vagyok az igény szerinti szoptatás híve, soha nem adtam teát a lányomnak, és ha éhes volt mindig cicire tettem, nem nézem a 3 órát, ezt nem tudom hol olvastad.

És nem írtam azt sem, hogy csak ez a módszer jó, és csak erre hallgass, mert minden baba más, és mindenkinél más módszer hatásos, nálam ez vált be, amit megosztottam a kérdezővel és nem értem miért kell ezért rögtön támadni..., kedves válaszadó, írd le nyugodtan a saját tapasztalataidat, de mások fikázása nélkül.

2008. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!