Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul teszem ha kisbabám...

Rosszul teszem ha kisbabám minden elalváskor a cicin alszik el?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom, aki a cumit sosem fogadta el.Születése után több próbálkozásom is volt az altarásra, de a cicizés vált be. Most minden altatás, megnyugtatás a cicin történik, anélkül elég nehezen alszik el, kivéve autózás, séta. Jól teszem ha ezt így folytatom? Ha nem, mit tegyek? xStefix véleményére is kíváncsi volnék.
2011. nov. 4. 19:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én utálom az ilyet, szoktasd le, mert aztán...

Mi lesz? semmi, felnő, változik, nyilván senki nem alszik cicin, ha már egyébként nem szopik.

Én is így altattam, és egyik 16 a másik 23 hónapos koráig aludt így. Aztán abbahagyták a szopizást és elaludtak másképp. És sírás nélkül, simán leszoktak róla.

És sokáig altattam is őket, aztán most már elalszanak egyedül. Ahogy már nem cumiznak, leszoktak a pelenkáról, nem kézzel kanállal esznek. Pedig cumiztak, pelenkába végezték a dolgukat, kiborították az ételt...


Egyébként első, te beteg vagy. Nekem is van ilyen ismerősőm, akik 40 évesen még együtt alszanak (testvérek)majdhogynem a szüleikkel egy szobában, de fel sem merült sosem, hogy a beteg emberekkel hasonlítsam össze az egészségeseket. Egészséges felnőtt, meg el tud aludni egyedül.

És ha netalán beteg lesz a gyerekem vagy az és emiatt nem tud egyedül elaludni, nem fogom rákényszeríteni, már pont ezért sem.

Úgyhogy mindenképp jó ez így. Bármelyik oldalról nézem.

2011. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xStefix ***** válasza:

Nekem még az jutott eszembe egyébként, hogy az ember idősebb korában sem alszik általában egyedül. Jó, persze, vannak szakaszok, amikor igen, pl. kamaszként vagy ha valaki egyedülálló - de amint az embernek párkapcsolata lesz, többé (jó esetben) nem alszik egyedül. És ez nemcsak a nemi élet miatt van így, hanem a társas igényünk miatt is! Szóval egyáltalán nem olyan eget rengető, ha valaki nem szeret/tud hosszú távon egyedül aludni.

(Persze az már azért nem egészen normális, ha valaki egyáltalán, egyszer sem tud egyedül aludni, de ez megint kezelhető, kezelendő.)

2011. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
33%
Próbáld meg úgy, hogy még félálomban leteszed a kiságyba. Ha nem alszik el rögtön, maradj mellette, simogasd a pocakját, duruzsolj neki stb. Ha éppen tejcsizés közben "beájul", nem baj, de ha nem szomjas, ne cicin altasd!
2011. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!