Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell igény szerint...

Hogyan kell igény szerint szoptatni? Honnan fogom tudni, hogy biztos éhes-e?

Figyelt kérdés
Én most várom a babámat. Barátnőm kislánya 2 éves. Szoptatott, igény szerint, aminek az lett a vége, hogy a baba már napi szinten kb. 12-szer szopott, igazán soha nem evett jól, ezért 1,5 max. 2 óra múlva éhes volt. Az ördögi kör egyre rosszabb lett. Nem tudott kilépni belőle, ha nem adott neki sírt, egyszerre viszont kicsit szopott. Most ugyanez a helyzet, rossz evő, egész nap eszik, mindig pár falatot, rendesen ebédelni még nem láttam. Hogyan kerüljem el ezt a helyzetet?
2009. máj. 7. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ne szoptasd meg akárhányszor megnyekken. más baja is lehet az éhségen kívül, pl álmos, fáj a hasa, kakilnia kell, unatkozik, front van, később a foga fáj, stbstb. meg fogod tanulni megkülönböztetni a sírásokat, csak figyelj oda a babádra. nem úgy fog menni mint a mesében, hogy kibújik és elönt az anyai ösztön és rögtön a gyerek fejébe látsz (persze ez sem kizár, de kicsi az esélye :) ) de pár hét alatt ráérzel úgyis.

én is igény szerint szoptatok és kb tartja a 3 órákat, néha kevesebbet bír néha többet. persze van, hogy egész nap 2 óránként vagy sűrűbben eszik, ezek a fejlődési ugrások.

2009. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptatok. Neki az igény kb. 3 óránként van, tehát, mint a más "normális, berögzött" módon szoptatott babáknál. Nagyritkán van az (főként a növekedési fázisoknál), hogy hamarabb kér enni. Amikor éhes olyan, mint egy kis madárfióka, tátog a szájacskájával és nyögdécsel. Összetéveszthetetlen.
2009. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek. Nyilván nem vasszogorral kell tartani a 3 órát, de azért mindig legyen egy "váza" a napotoknak. Az nálunk a 3 óránkénti szopi volt, minden ehhez igazodott. Persze volt hogy 2 óra múlva, volt hogy 4 óra múlva szopizott, de többnyire tartottuk a 3 órákat. Sztem a későbbiekben csak így tud egy normál napirend kialakulni. 13 hónapos a kisfiam, még szopizik és tökéletesen beállt napirend van, amire mindig lehet számítani és kiszámítani. Ez neki is, nekünk is jó!
2009. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az anyatejet 1,5 óra alatt megemészti a baba, tehát ha 1,5 óra múlva éhes, akkor az nem baj. Ennek ellenére azért a napi 12 az tényleg sok. Ha 60 gr-nál kevesebbet eszik, akkor a következő szoptatást érdemes húzni ameddig lehet, és akkor be fogja hozni.

De egy újszülöttet nagyon megnyugtat a cici. Az enyém az első 6 hétben folyton ordított. A védőnő mindig azt mondta, hogy tegyem mellre, de tiltakoztam, mert sok barom szakirodalom azt mondja, hogy az nem jó a gyereknek. Pedig az megnyugtatja, most már úgy látom hallgatnom kellett volna rá. Mind a baba mind én sokkal nyugodtabbak lettünk volna.

Egyébként, hogy egy 2 éves gyerek rossz evő annak semmi köze a szoptatáshoz. Az én babám 2,5-3 óránként szopott kb. 250 gr-ot. Most 1 éves, és a hozzátáplálással szinte sehol sem tartunk. Egy alkalommal megeszik vagy 50 gr-ot, de azt is úgy, hogy közben el kell terelnem valamivel a figyelmét, hogy ne vegye észre, hogy etetem. Viszont napi 4-szer még kéri a cicit.

2009. máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!