Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájdalmas szoptatás mennyire...

Fájdalmas szoptatás mennyire normális? Megoldás?

Figyelt kérdés

Amit mi tervezünk: 3 hós korától fejve kapja a tejet, onnantól úgyis kezdjük a hozzátáplálást.

Kérdésem: annak lenne értelme, ha nem etetésenként (5x naponta) hanem 2 óránként fejnék? Így meddig lehetne szinten tartani a mennyiséget?

A különböző időben lefejt tejet lehet keverni?


2011. dec. 19. 18:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megvan a gondod oka!

Nekem is befelé forduló mellbimbóm van és volt és pontosan ezért volt nehézkes és fájdalmas a szoptatás. Nekem is azt mondták, hogy bimbóvédővel szoptassak, ami mint utólag kiderült számomra, egy nagy baromság és még a tanácsadók is csak ezt a hülye bimbóvédőt ajánlgatták. A megoldást végül egy eszköz hozta, ami kimondottan erre a mellbimbóra lett kitalálva. A lényeg, hogy szoptatás előtt kell használni, hogy kiemelkedjen a mellbimbó és így a baba könnyedén be tudja majd kapni és nem okoz vele fájdalmat. [link] A bimbóvédőt is pár nap után el lehet hagyni, mert megszűnik a fájdalom. 4 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni a babámat bébikajákkal. Nem kért. Fél éves kora körül fogadta el először a gyümölcsösöket, addig kizárólag csak cici és nem fejtem sosem. 1 éves korában már majdnem mindent megkóstolt, de a fő kaja még mindig a cici volt.. 18 hós koráig szopott.

2011. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Találtam egyet, ami szerintem hasonló, mint az aventes, csak ez olcsó, ha esetleg az aventest drágának találnád. [link]
2011. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Illetve egy használt aventes féláron. [link]
2011. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ezt mért nem tudja senki???? Mért nem mondja egy szoptatási tanácsadó??? Héten párom szabin lesz, elküldöm, hogy szerezzen be és kipróbáljuk

Nagyon köszönöm, van remény :-)))

Hozzátáplálástól én is félek kicsit: hugom 5, öcsém 7 hónapig volt csak anyatejes.

Nagyon hálás vagyok :-)))

2011. dec. 19. 22:33
 15/17 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy legalább ötletet adhattam a probléma megoldására és remélem tényleg segít is. Amit még egyébként javaslok, hogyha esetleg a mellbimbód sérült lenne..

(repedt, kicsi hólyag) akkor próbáld meg lekezelni bimbóvédő krémmel, nekem az aventes (nyugodtan szoptatás előtt és után is bekenheted vele) vált be abból is, de sokféle van. Akkor fogod igazán érezni a különbséget a szoptatásnál, ha már meggyógyult a bimbód. Ha sikerült beszerezni kíváncsi lennék majd a véleményedre. Hátha másoknak is segítünk ezekkel a tanácsokkal. A másik amit elfelejtettem, hogy a babócám, miután normálisan be tudta kapni a cicit dupla annyit evett, mint addig. Mondjuk ez az első időkben volt.

2011. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bár segíteni nem tudok, de szeretnék hálálkodni, szerintem is nagyon jó kis cucc lehet, be is szerzek egyet.
2011. dec. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdeklődnék, hogy segített az eszköz?

2012. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!